Tedavide faydalı hasta yatakları

Hasta yatak fiyatları yatak modeline göre değişiklik göstermektedir. İstediğiniz hasta yatağını seçebilirsiniz. Kaliteli ve fonksiyonel bir yatak daha pahalıdır. İkiz motorlu yataklar biraz daha uygundur. Bu motorlar sayesinde baş ve yan ayakların aşağı yukarı hareketini sağlayan bir yatak çeşididir. Bu türler için, elektrik motorlarına güç sağlayan manuel kontrollerle yataklara kurulurlar. Bu faydalar sayesinde ayaklar ve baş kaldırılıp alçaltılabilir. Çift motorlu hastane yatakları da iki gruba ayrılmaktadır. Bunun sebebi ise başlık ve yan korkuluklarda kullanılan kalitedir. Malzemeler kaliteli ise iki motorlu hastane yatağı biraz daha pahalı olabilir.

Hastalara Uygun Yatak Modelleri

Pnömatik ve motorlu hastane yataklarının fiyatı daha yüksek veya manuel hastane yataklarının maliyeti daha düşüktür. Hasta yakınları tarafından hastaları için en çok tercih edilen yatak türü, kendine has özelliklere sahip şişme yataktır. Bu yataklar hem alt döşeme oluşumunu engeller hem de her yerden katlanabilir. Bu model ve yatak çeşitleri hastaların ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmektedir. Hastalar birçok şeyi kendi başlarına yapamazlar, yardıma ihtiyaç duyarlar. Hastanın yatağının altında bir lavabo olması çok daha iyi olurdu. Her iki hasta da tuvalete gitme ihtiyacını utanmadan ve rahatsızlık duymadan karşılayabilmiş bakım verenler de hastayla kesintisiz olarak ilgilenebilmiştir.

Hastalara uygun yataklar

Hastalara uygun yataklar

Hastalar İçin Hava Yatak Seçenekleri?

Hasta, yatakta maruz kalma süresinden fazla zarar görmeden hayatta kalabilir. Bu, havalı hasta yatakları ile yapılabilir. Havalı yatakların yaşlılar için daha fazla kullanılması tavsiye edilir. Yatağın ortopedik özelliklere sahip olması felçli, uzun süreli felçli ve yaşlı hastalar için çok önemlidir. Sıcak havalarda hipoalerjenik, ülser yapmayan bası yatakları kemik sağlığı için çok önemli yataklardır. Genelde ortopedik hasta yatakları tercih edilmektedir. Klimalı hastane yatak kanalları sayesinde sürekli hava akışı olur ve hasta yaralanmaz.

Hastane Yatakları Ne Zaman Kullanılır?

Hastanın tedavi sürecine rahatça devam edebilmesi için yatak çok önemlidir. Hastane yataklarının birçok modeli bulunmaktadır. Hasta için doğru hastane yatağını seçmek için hastanın doktoruna danışmalısınız. Hasta yaşı, önemli faktörler ve hastalık bu patolojik süreçte önemli konulardan bazılarıdır. Hasta belirli nedenlerle yatalaktır. Bazen bir uzvun kaybından kaynaklanabileceği gibi, bazen de düşme, kaza gibi sebeplerden kaynaklanabilir.

Hasta kişi yatalak olsa bile, daha iyi bir yaşam sürdürmek için uyumak için iyi bir yere ihtiyaç duyar. Hasta yatağının rahat olduğu durumlarda bası yarası oluşmaz. Yatak yaraları hastayı ağlatır ve uyumakta güçlük çeker. Yatağın doğru kullanımı bir sonraki hasta için daha kolay olacaktır. Hasta yatağına zarar vermemek çok önemlidir.

Evde kullanıma uygun hasta yatağı

Evde kullanıma uygun hasta yatağı

Hasta Yatağı Seçimi

Hastane yataklarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu yatak tipleri arasından hastanız için en uygun yatağı seçebilirsiniz. Tercih edilen ve en çok tavsiye edilen hasta yatağı tipi havalı hasta yatağıdır. Hastane yatağı seçerken dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Hasta yatağının rahatlığı için hareket kabiliyetine sahip motorlu yatak bulunmaktadır. Çift motorlu veya farklı mekanizma ile üretilmiş rulmanlardır. Yataklar farklı motor numaralarına sahip olabilir. Motor numaraları, yataklarda bulunan özellikleri gösterir. Dilediğiniz kadar özel hasta yatağı kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Maksimum 4 motorlu hastane yatağı bulunmaktadır. Bu yataklar elektronik kontrol ile çalışır ve motor fonksiyonunu sağlar. Normal yatakta yatan bir hastanın iyileşme süreci oldukça zordur. Bunun nedeni hastane yataklarının hastalara özel, normal yatakların ise hasta olmayan kişiler için yapılmasıdır. Hastane yatağı hijyenik ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir. Kolay temizleme özelliğinden dolayı bakım verenler için zor değildir. Aynı zamanda bakıcılar işlerini daha kolay yapabilirler. Bu yataklarda ayrıca fren sistemi bulunmaktadır. Kolay temizlenebilir özelliği sayesinde kısa sürede temizleyebilirsiniz. Hastalık türüne göre hastane yatakları

Hastane yatakları kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Boru şeklindeki hastane yatakları boruya benzedikleri için adını buradan alırlar. Hasta yatağı modelleri arasında A+B+C yatağı en gelişmiş özelliklere sahiptir. Yatak, geleneksel bir baklava gibi havayla doluydu. Bu yatak tipi, diğer klimalı hasta yataklarına göre biraz daha ekonomiktir. Fiyat ve çeşit olarak oldukça geniş olduğunu görebilirsiniz. Konumlandırma havalı yatak, hastayı sağa veya sola hareket ettirme mekanizması ile çalışan bir yatak modelidir.

Hasta Yatağı Fiyatı

Hastaları tedavi etmek için kullanılan hastane yatakları çok sık kullanılmaktadır, bu nedenle insanlar yataklarının uygun fiyatlı olmasını ve aynı zamanda gerekli konforu sağlamasını istemektedir. Hastane yatakları için kesin bir fiyat söylemek mümkün değildir.

Düşük fiyat, insanları bir hastane yatağı almaktan mutlu ediyor, ancak akılda tutulması gereken bir sorun var ve o da sunduğu rahatlık. Hasta yatağı fiyatları mevcut motor sayısına göre değişmektedir. Bu yönde,

  • İki motorlu hastane yatağı fiyatı
  • 3 kişilik motorlu hastane yatağı fiyatı
  • Dört motorlu yatak fiyatları farklı özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Hasta Yatağına Tuvalet Fonksiyonu Ekleniyor Mu?

Hastane yatağında bugün kullanımda olan bir tuvalet bulunmaktadır. Tuvaletli hasta yatakları çeşitli sebeplerden ve hastalıklardan dolayı tercih edilmektedir. Tuvaletli hasta yatağı yeterince hareket ettirilemediği için bu hasta yatağı modeli kullanılmaktadır. Tuvaletli hastane yatakları da diğer hastane yatakları gibi tarafı kol bantları ile korunarak hasta güvenliği sağlanmaktadır. Bir diğer önemli konu hijyendir, hijyen hastanın iyileşme süresini etkileyen konulardan biridir. Sıhhi teçhizata sahip hastane yatakları da hijyen gereksinimlerini karşılar. Hastane yatağında tuvalet bulunur, böylece hasta böbreklerde rahatsızlık yaratmamak için tuvaleti beklemek zorunda kalmaz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir