Hastane Yatak Çeşitleri

Hastane ve Hasta Yatakları Son Derece Önemlidir

Hastaların iyileşme dönemlerinde gereği gibi nekahat dönemini geçirmeleri için mutlaka hasta yatağı kullanılması gerekmektedir. Aslında bu özel tasarım yataklar tedavinin çok önemli parçası, olmazsa olmazıdır. Bu nedenle, mutlaka satın alınmalı ya da kiralanmalı, kullanımı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Buna göre, ülkemizde sağlık alanında yapılan düzenlemeler doğrultusunda, hastaneler, klinikler ve benzeri sağlık kurumlarında hastane yatakları kullanımı zorunludur. Hasta yatakları sadece sağlık kurumlarında değil, huzurevlerinde, hasta bakım evlerinde ve evlerde de kullanılmaktadır.

Ev tipi hasta yatağı modelleri satın alınabilir ya da kiralanabilir. Satın alma ya da kiralama hizmetlerini almak için sitemizden yardım alabilirsiniz. Ülkenin en iyi firması olarak, uygun fiyatlar, yerli üretim ve kaliteli modeller ile hizmetinizdeyiz.

Hasta Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Hastane yatakları belirli özellikleri taşır. Sağlık kurumlarında, hastaların yataklarının klasik yatak modellerinden farklı olduğu hemen göze çarpar. Bunlar, korkuluk yani ayak, baş ve yan kısımlarında destekleri olan, sırt ve ayak kısmından ayarlama özellikleri olan, fonksiyonlu, tekerlekli yataklardır. Hasta yatakları, özel olarak dizayn edilmektedir. Kesinlikle sıradan yataklardan farklıdır. Bunun nedeni hastaların iyileşme sürecinde hassas olmaları, uzuvlarının mutlaka özel donanımlı yataklarda yatmasının gerekmesidir. Sitemizde birbirinden donanımlı hasta yatağı modellerini hem satın alma, hem de kiralama noktasında bulabilirsiniz.

Motorlu hasta yatakları, mekanik yani fonksiyonlu özellikleri ile hastaların ve hasta yakınlarının kolayca kullanmasına olanak sağlar. 2, 3 ve 4 motorlu modeller tercih edilebilir. Bunların baş ve ayak kısımları, uzaktan kumandalı şekilde, çeşitli açılarda ayarlanabilir. Bu şekilde, hasta karyolaları üzerinde yatan hastalar birçok günlük hareketlerini yapabilirler. Uzanma, kitap veya gazete okuma, tv seyretme, yemek yeme gibi hareketleri yatakları üzerinde kolayca yapmaları mümkün olur.

Karyolaların yanında bulunan özel korkuluklar, ayarlanabilir yani indirilip kaldırılabilir özelliktedir. Buna göre, hasta ve bakan kişiler, bunları ister indirerek ister kaldırarak kullanabilirler. Korkuluklar hastaların yatarken güvenli şekilde kalmalarını sağlar. Anti bakteriyel özellikleri olduğundan, mikrop üretmez, ayrıca kolay temizlenmektedir.

Hastane Yatağı Özellikleri ve Çeşitleri

Otomatik hasta yatakları, ister evde kullanılsın, ister sağlık merkezlerinde kullanılsın, bazı özelliklere sahip olmalıdır. Sitemizde firmamızın birbirinden kaliteli modellerini bulabilirsiniz. Buna göre, motor sistemlerinin kesinlikle çalışır durumda olması gerekir. Sadece tek bir tuşla, yatak hastanın istediği şekilde pozisyon almalıdır. Yatak sistemin ergonomik ve ortopedik olması son derece önemlidir. Anti bakteriyel olması ve mikrop üretmemesi noktasında, özel dizaynı ile yatak yaralarının açılmaması için de özel yumuşaklıkta olmalıdır. Temizlenmesi kolay olmalıdır.

Karyolaların tekerleklerinin olması, yatakların kolayca hareket etmesi için çok önemlidir. Bir yerde kalıcı şekilde kalması gerektiğinde tekerleklerin sağlıklı şekilde sabitlenmesi lazımdır. Modellerimizin bulunması gereken tüm özelliklere sahip olduğunu ve modellerimizin parça garantili olduğunu belirtmek gerekir. Hasta yatağı modellerimizin kullanımları konusunda personelimizden her zaman destek de alabileceksiniz. Sağlık açısından mükemmel modellerdir.