Özel hasta yatağı

Bir hastane yatağı seçmek oldukça önemli bir şey olarak kabul edilir. Bu nedenle yatak alırken yatağın maliyetini de göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle hareket ettirilebilen ve sabitlenebilen bir yatak seçmelisiniz. Bu kararı verdikten sonra hastanın fiziksel durumu, şimdiki ve gelecekteki sağlık durumları dikkate alınmalıdır. Hastalar yatalak, felçli, geçici hasta veya ömür boyu yatalak olabilir.

2 motorlu yatak en gerekli hastane yataklarıdır, baş ve bacakların hareket etmesine izin verir. Bu yatağa güç veren elektrik motoruna bağlı olan uzaktan kumanda üzerindeki düğmeler kullanılarak baş ve ayak yüksekliği kolaylıkla ayarlanabilmektedir. İki motorlu hastane yatağını ayıran unsur, başlık ve korkuluk imalatında kullanılan malzemedir. 2 motorlu yatak fonksiyonu aile bakımında yaygın olarak kullanılan modellerden biridir.

2 motorlu hasta yatağı HM-159

2 motorlu hasta yatağı HM-159

Üç motorlu hasta yatağı, iki mobil hastane yatağının tüm işlevsel özelliklerine sahiptir. 3 motorlu hastane yatağının fonksiyonlarından biri olan üçüncü ve en önemli özelliği ise hareketli çift kişilik yatak değil genel yukarı-aşağı 3 motorlu hasta yatağı kapasitesidir. Bu hareketlilik sayesinde bakım verenler hasta ile daha kolay etkileşim kurabilir ve hasta için ek konfor sağlayabilir. Pistonlu motor olarak da bilinen bu tipin yük kapasitesi 200- 300 kg arasında değişmektedir. Üç motorlu hastane yatağı, iki motorlu hasta yatağından daha pahalıdır.

Kaliteli ve Sağlıklı Hastane Yatağı

Hastane yatağı, üretim sürecinde hastalıkların kullanımını kolaylaştırmak için özenle araştırılmış iyi huylu bileşenlerle yatak üreticileri tarafından desteklenmektedir. En sağlıklı şekilde yapılan yataklar hasta kullanımına hazır olarak satış noktasında satışa sunulmaktadır. Yataklar asansörlü ve havalı yatak, kumandalı, elektrikli, şişme gibi satın alınabilecek farklı fonksiyonlarla, rahat ve konforlu bir şekilde kullanılabilecek şekilde kullanılacaktır. Çok önemli bir detay ise satın alınan yatağın hastanın sağlık durumunu göz önünde bulundurarak düzenli olarak yıkanması, bakımı ve temizliğinin düzenli olarak yapılması gerektiğidir. Her zaman özen ve özenle temizlenmeli, hasta ve hasta ailesi için çok önemli olan temizlik ihmal edilmemelidir. En iyi sağlık bakımı, yatağın düzenli olarak temizlenmesi ve havalandırılması ve aşınmış örtülerin düzenli olarak değiştirilmesiyle sağlanır.

Hastane Yatağı Fiyatını Belirleyen Faktörler

Hastane yatağı hastanın ihtiyacına göre geliştirilmiş bir ihtiyaçtır. Bu yataklar ile kişiler tedavi sürecine daha rahat ve sağlıklı girmektedir. Hasta bu zorlu süreçte rahat etmek istediği için yatak seçimi önemlidir. Hastane yatağı hastanın tedavi sürecinde çok önemli bir konuma sahiptir. İstenilen özelliklere sahip aday firmaları bulduktan sonra en uygun garantili fiyatı sunmaları daha doğru olur. Böylece hastalar sadece kaliteli bir hastane yatağına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda en uygun fiyattan da yararlanır. Ancak hasta yatağı kiralama fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise yatak modeli ve hastanın tercih ettiği orandır.

Kiralık Hasta Yatağı

Kiralık Hasta Yatağı

Hasta Yatağında Olması Gereken Üç Özellik

Yataklar, hasta pozisyonunu kolaylaştırmak ve günlük hasta bakımını kolaylaştırmak için kullanılır. Bu yatakların üç temel özelliği hasta konforu, terapötik destek ve bakım verenlerin hastaya rahat bakabilmeleri için yatak özellikleridir. Tüm hayatını kısa veya uzun süre yatakta geçirecek kişiler için oldukça önemli olan hasta yatağı tıbbi bir üründür. Hastanın ihtiyaç ve isteklerine göre mevcut durumu göz önünde bulundurularak tasarlanıp üretilen birçok hastane yatağı modeli bulunmaktadır. Hastanın yatakta vakit geçirmesi için yatağın konforunu bu yataklarda bulma ihtiyacı, hasta ve refakatçisinin hayatını oldukça kolaylaştıran bir etkiye sahiptir. Hasta yatakları, kullanıcının ihtiyaçlarına göre tanımlanmış ve geliştirilmiş çeşitli aksesuar ve özelliklerle tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Hastane yatağının teknolojik özellikleri nelerdir? Bazı nedenlerden dolayı tedaviye hastanede devam etmeniz gerekebilir. Alternatif olarak, herhangi bir nedenle hayatınızın geri kalanında yatakta bırakabilirsiniz. Bu nedenle fiziksel işlemler yapamazsınız. Rahat bir yaşam için hastane yatağına ihtiyacınız olduğu söylenebilir. Günümüzde tıbbi kullanımdan sonra eve kolayca götürülebilen ürünlerden biridir. Hastane yatağı tercih edilmesindeki en büyük neden ise birçok özelliğin bulunmasıdır. Hastane yatağının işlevi aşağıdaki gibidir. Hastane yatağı sayesinde hastalarınıza daha konforlu bir yaşam sunacaksınız. Yatağın kaldırma fonksiyonu hastanın hareket etmesini kolaylaştırır. Bu, hastanın görüşü için kolaylık sağlar. Hastanın hayatını kolaylaştıran hizmetler için hediye diye bir şey yoktur. Hasta konforu her şeyden önemlidir.

Hasta Yatağındaki İşlevler

Hasta yatağı modelleri, hastanın sağlık sorunlarına bağlıdır. Örneğin hasta yatalak ise hastanın yatağının üzerine ortopedik bir yatak yerleştirmeyi düşünmelisiniz. Motor hastanın yatağında. Hastanın eğilirken devrilmesini önlemek için sol ve sağ tarafta dört veya iki korkuluk bulunmaktadır. Ayrıca, tedaviniz süresince gerekli tıbbi belgeler size sağlanacaktır. Hastane yatağının kendine ait tuvaleti varsa hasta kendi tuvalet ihtiyacını karşılayamaz. Hastane yatağının özelliği, yatağın dört ana parçaya ayrılması ve hastaya göre uzaktan ayarlanabilmesidir. Ayrıca tekerlek sayesinde hasta yatağı istenilen konuma kolaylıkla hareket ettirilebilir. Görüldüğü gibi hastane yatakları manuel yatak ve elektrikli yatak şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bu hasta yatağını bizden satın alabilirsiniz.

Hastanın Karyolası İskeleti Nasıl Olmalıdır?

Yatağın hastanın sağlık endişelerini karşılaması gerekir. Hastane yatağının iskelet yapısı hastanın ağırlığını kolayca taşıyabilen yatak olup hem hemşireler hem de hasta için önemlidir. Kalınlığı ve esnekliği olan yataklara geçilmesi gerekmektedir. Hasta karyolaları kaliteli malzemelerden yapılmalıdır. En büyük sorunlardan biri hastane yataklarında kullanılan malzemelerin neme karşı dayanıklı olmasıdır. Paslanmaz ve kırılmaz olmalıdır. Temiz ve kurulumu kolay olmalıdır. Hastane yatağı modellerini çeşitli şekillerde sınıflandırabiliriz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir