Havalı Yatak

Havalı yatak kullanımı yatarak tedavi gören hastaların yatak basıncından dolayı oluşabilecek yaralardan (bası yarası) korunmaları için gereklidir. Firmamızda siz değerli müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm havalı hasta yatağı modelleri mevcuttur. Gerek baklava dilimli havalı yatak gerek boru tipi havalı yatak modellerinin tümü aynı amaca hizmet eder. Aralarındaki fark ise fonksiyonel özellikler ve kaliteden kaynaklanmaktadır. Bu fark aynı zamanda havalı yatak fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Havalı Yatak Çeşitleri

Havalı yataklar kendi içlerinde baklava dilimli, boru tipi ve pozisyon veren olmak üzere üç ana kategoriye ayrılırlar. Boru tipi havalı yatakların da kendi içerisinde A+B, A+B+C gibi değişik modelleri vardır. Tüm havalı yatak modelleri bir elektrik motoru yardımıyla yatak hücreleri içinde hava ventilasyonu özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde hastanın aşırı ısınma ve terlemesinin önüne geçilir ve vücutta yara oluşumu engellenmiş olur.

  • HM-600 A+B Boru Tipi Ventilasyonlu Havalı Yatak. 8 cm kalınlık
  • HM-800 A+B Boru Tipi Ventilasyonlu Havalı Yatak. 12 cm kalınlık
  • HM-1200 A+B+C Boru Tipi Ventilasyonlu Havalı Yatak. 12 cm kalınlık
  • HM-2500 30 Derece Pozisyon Veren Havalı Yatak
  • HM-5000 45 Derece Pozisyon Veren Havalı Yatak
Havalı Yatak Çeşitleri

Havalı Yatak Çeşitleri

Pozisyon Veren Havalı Yatak

Pozisyon veren havalı yatak dediğimizde aklımıza ilk gelen nedir? Elbette hareket kabiliyetidir. Bu nedenle havalı yatak olarak satılan pozisyon veren yani hareket etme güçlüğü çeken yatağa bağımlı tedavi görecek olan veya uzun süre tedavi olacak hastalar için yaşam kalitesine evrimli oranda destek sağlayacak uygun olarak dizayn  edilmiş hasta yataklarıdır. Belli bir mekanizma sistemiyle çalışan bu yataklar örneğin; 5-6 dakika arasında yatağın çeşitli taraflara sağ taraf sol taraf veya orta kısmının pozisyon almasını sağlayıp vücudu hareketlendirme de kullanılmaktadır.

Bu pozisyon veren havalı yatakların en büyük özelliğinden beri havalı yatakların yatak yarası yani bası yarası yapmada hem önleyici hem de enfeksiyon riskine karşı koruma sağlamaktadır. Bu yataklar gece uyku pozisyonunda bile manuel ayarlanarak otomatik olarak  hastanın kilosuna göre uygun olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu yatakların üzerinde bulunan çarşaf yani şilte dediğimiz pamuklu steril ürünü istenilen şekilde yıkama ve temizleme yapılabilmesi de avantajlı özelliğindendir. Bu çarşaflar poliüretan malzemeden imal ettiği için hem rahatça temizlenir yıkanır ve aynı zamanda mikrop bakteri taşımasına engel olmaktadır. Poliüretan malzeme özellikle bu yataklar için kullanılmaktadır. Teknolojik ve özel bir malzemedir.

Otomatik Pozisyonlu Havalı Yatak

Otomatik Pozisyonlu Havalı Yatak

Sıradan bir yatakta tedavi görecek hasta ile karşılaştırmak bile mümkün olmadığından bu havalı pozisyonlu yataklar hasta için gerekli ve sağlıklı koşullarda tedavi olmasına aynı zamanda yaşamını sürdürmesine en büyük desteği sağlayacak niteliktedir. Aynı zamanda pozisyon yani hareket ettirilebilen sistemle üretilen bu havalı yataklar obez hastalar için de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bir obez hasta ortalama 200-300 kilo bazında bir ağırlık oluşturacağından dolayı hasta yakınlarının ve hastaların gönül rahatlığıyla kullanabilmesi için özel olarak medikal firmalar tarafından üretilmektedir. İmalatçı ve ihracat yapan firmalardan satın alınmasını da ayrıca tavsiye edilmektedir.

Kaliteli Havalı Yatak Çeşitleri

Kaliteli bir pozisyon veren havalı yatak satın almak hastanın tedavi sürecini kısaltmasının yanı sıra iyileşmesini hızlandırırken aynı zamanda vücudunda oluşabilecek başka sağlık sorunlarının da önemli derecede önüne geçebilmektedir. Çünkü bu yataklar hava alan vücudun nem oranını bile dengeleyebilen hareket ettikçe rahatlama sağlayan aynı zamanda masaj özelliği olan medikal ürünlerdir diyebiliriz. Yatak üzerinde bulunan minik bir alarm sistemi de mevcut olduğundan herhangi bir arıza ve teknik sorunla karşı karşıya kalındığında bu alarm sayesinde kolaylıkla sorunu fark edip yetkili yerlere kısa zamanda bilgi vererek hastanın herhangi bir durumda hızlı servis ve sağlayıcıyla tekrar yeni bir yatak yada olası sorunlarda hızlı çözümler sağlanabileceğini de göz önünde bulundurabiliriz. Pozisyon veren bu yataklar tıbbi standartlara göre üretildiğini de unutmamalıyız.