Havalı yataklar

Motorlu hasta yatağı arıyorsanız havalı yatakları tercih etmeniz gerekiyor. Bu yatakların havalı yatak ve yatak motoru olacak şekilde iki kısmı mevcuttur. Hastanın hangi bölgesinde hasar varsa iyileştirme özelliğiyle o yönde çalışır. Alınan hasta yatağında bahsedilen özellik yoksa hastanın vücudunda çeşitli problemler meydana gelir.

Havalı yataklar farklı çeşitlere ayrılır. Baklava şeklinde hava kanalı bulunduran yataklara baklava tipi hasta yatağı deniliyor. Diğer hasta karyolalarını bütçenize uygun olacak şekilde satın almanız ya da kiralamanız mümkündür. Gözlemlenen bir başka havalı yatak çeşidi boru tipi yataklardır.

Havalı yatakların fermuar özelliğinin olması pratiklik açısından oldukça önemli bir detaydır. Detaylı araştırma yaptıktan sonra havalı hasta yataklarının fiyatları konusunda detaylı bilgi edinmeniz mümkündür.

Hızlı İyileştiren Hasta Yatakları

Hastanın olabildiğince hızlı iyileşmesini istiyorsanız havalı hasta yatağı modelleri tercihleriniz arasında yer alabilir. Bunun sebebiyse pozisyon aldırma ve havalandırma özelliklerinin olmasıdır. Hastaların özellikle kişisel ihtiyaçlarına en iyi cevap veren hasta yatağı modeli havalı olanlardır. Havalı yataklar sadece hastalığın erken iyileşmesini sağlamaz. Aynı zamanda hastanın yaralarını iyileştirir. Tek etkisi bununla da sınırlı değildir. Tedavi boyunca hastanın iyileşebileceği acı, ağrı ve yanma gibi olumsuz hislerin azalmasını sağlar. Uzun süreli kullanımda bu etkilerin tamamen yok olduğu bile gözlemlenebilir. Kolay taşınması sayesinde günümüzde sıklıkla kullanılan modeller arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kancaları sayesinde zemine sabitlenebilir.

Havalı hasta yatakları

Havalı hasta yatakları

Hasta Karyolası

Tedavi süresi boyunca hastalar çeşitli problemlerle karşılaşabiliyor. Bunlardan en çok rastlananı vücutta gözlemlenen yaralardır. Uzun süre yatarak tedavi görmek zorunda olan hastalar havalı hasta yatağı fiyatları araştırması yaparak vücudundaki yaraların iyileşmesi ve yeni yaraların oluşmamasını sağlayabilir. Havalı yatakların tek işlevi vücuttaki yaralara çözüm üretmek değildir. Havalı hasta yataklarının bilinen başka bir özelliği teri emmesidir. Böylece hasta çok fazla terlemez ve kendini konforlu hisseder. Hareket edemeyen hastaların pozisyonunun değiştirilmesi de aynı şekilde havalı hasta yataklarıyla mümkündür. Hangi hastalık olursa olsun hastanın her türlü ihtiyacına cevap verecek bir yatak arıyorsanız havalı hasta karyolası kullanabilirsiniz.

Hasta Karyolası Kiralama

Hastanın ihtiyacına en uygun yatağı temin etmek için doktorlara başvurmanız en etkili yöntemdir. Doktorun tavsiyesi sonucunda bütçenize uygun satın alma ve kiralama hizmetini deneyimli firmalardan almanız daha uygun olacaktır. Hastanın durumu şartlara uyuyorsa karyolayı SGK karşılar. Fakat şartlara uymayan ve kısa süre tedavi görecek hastalar hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanır. Sektörde uzun süre hasta yatağı üretimi yapan firmaları seçerseniz kendiniz adına en uygun tercihi yapmış olursunuz. Kiralamak yerine hasta yatağını satın alma imkânınız olduğunu bilerek hareket etmenizde fayda var.

Hastanın ihtiyacına bağlı olarak manuel, iki motorlu, üç motorlu ya da dört motorlu hasta yataklarından temin edebilirsiniz. Dört motorlu yataklar genelde yoğun bakımda tercih edilir.

Kiralık hasta karyolaları

Kiralık hasta karyolaları

Ev Tipi Hasta Yatakları

Tedavi süreci uzun sürecekse hasta evde tedavi görmek isteyebilir. Böyle durumlarda firmalar evlerde kullanıma uygun hasta yataklarını satar ve kiralar. Bütçenizi düşünerek hareket etmek istiyorsanız güvenilir firmalarla görüşerek hangisinin daha iyi olduğu konusunda ve fiyat aralıklarında size yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Bütçesine uygun hareket etmek isteyen kişiler genelde iki motorlu hasta yataklarını kullanır. Bilindiği üzere hasta denildiği zaman akla ilk gelen kavramlardan birisi hasta yataklarıdır. Durum böyle olunca hastanın yatacağı karyolanın konforlu olması büyük önem taşır. Tedavi sürecinin rahat ve konforlu olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek faktörün fiyat olmadığını da bilmelisiniz.

Hasta Yatakları Nereden Alınır?

Hasta yataklarının tek çeşidi olduğunu söylemek doğru olmaz. Hasta yatağı temin etmek için medikal ürün satan profesyonel firmalara başvurabilirsiniz. Özellikle büyük şehirde yaşıyorsanız bu konuda çok daha fazla imkânınız olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kimi insanlar online alışveriş yaparak bu tarz medikal ürünleri satın alabiliyor. Karyolayı kısa süreliğine kullanmanız gerekecekse satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Tedavi süresi bittikten ve hasta iyileştikten sonra yatağı iade edebilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyan bir başka hasta da kiralama hizmetiyle konforlu tedavi süreci geçirebilecektir. Bütçeniz fazla değilse ama manuel kullanmak da istemiyorsanız iki motorlu hasta yataklarını tercih edebilirsiniz. Özellikleri sayesinde hasta ve bakıcı tedavi boyunca rahat hisseder.

Üç Motorlu Hasta Yatağı

Motorlu hasta yatakları uzaktan kumanda sayesinde rahatlıkla kontrol edilebilir. Bu yatakların en önemli özelliklerinden birisi hastanın pozisyonunu değiştirebiliyor olmasıdır. Elektrikle çalışan bu modeller sayesinde hastaya bakan kişi de süreç boyunca zorlanmamış olur. İhtiyaç duyduğunuz zaman bulunduğunuz yerdeki medikal ürün satan firmalardan üç motorlu hasta yatağı temin edebilirsiniz. Teknoloji oldukça geliştiği için üç motorlu hasta yatağını internet üzerinden sipariş vermeniz mümkündür. Ürünlerin fiyatlarını ve kalitesini inceledikten sonra istediğiniz zaman temin etmeniz kolay hâle gelir. Araştırma yapmadan almaya kalkışırsanız hastaya uygun karyola almama ihtimalini aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Böyle olunca hastanın durumu daha kötüye gidebilir. Ayrıca tedavi süreci de zorlu geçecektir.

Üç Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri

Üç motorlu hasta yatağını kiraladıktan sonra süreyi uzatmak isterseniz firmayla görüşerek bunu yapabilirsiniz. Firmalar hastaya bu konuda oldukça fazla imkân sağlamaya özen gösterir. Üç motorlu hasta yatakları sadece baş ve ayak kısmını değil, orta kısmı da hareket ettirmeye yarar. Böylece yatalak olan hastalar için büyük bir konfor sağlanmış oluyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir