Witra A+B+C Sistem Ventilasyonlu boru Tipi Havalı Yatak

Teslimat ve kurulum

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün içinde ücretsiz olarak teslim edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

Witra A+B+C Sistem Ventilasyonlu boru Tipi Havalı Yatak

HM-1200W Witra Boru Tipi Havalı Yatak A+B+C Sistem 12 CM Kalınlık

Hasta karyolalarında kullanılan birçok yatak modeli vardır. Bu modellerden bir tanesi de havalı yatak sistemleridir. Yataklar içinde en ergonomik olarak tanımlanacak bu modellerde hava kanalları bir boru şeklinde dizilmişlerdir. Bu hava kanallı sistem yatağa ergonomik katan yöndür. Bu tip yataklar normal karyolalar ile ya da hasta karyolaları ile kullanılabilirler. Ancak felçli ya da çok uzun süre yatacak hastalarda hasta karyolası ile kullanılması tavsiye edilir. Hasta karyolaları kendi mekanizmaları ile hastaların üst ve alt bedenlerinin hareket ettirilmesini sağlar. İstenildiği takdirde hasta hiç oynatılmadan oturur pozisyona getirilebilir ya da hastanın bacakları daha yüksek bir şekle sokulabilir. Burada hastanın doğrudan hareket ettirilmemesi oluşabilecek fiziksel hasarları da engeller.

Havalı Yatakların Faydaları

Havalı yatak sistemleri hastaların terlemesini engeller. Terlemeyen hastalara kas tutulması sorunu oluşmaz. Yatak üzerinde bulunan boru sistemleri hastanın rahatını yükseltmek için basınç ayarlayan bir düzeneğe sahiptirler. Ayrıca bu yataklar kan dolaşımını da düzenlerler. Kan dolaşımının düzenlenmesi yatak yaralarının oluşmasını önüne geçer. Ağırlık merkezi sürekli olarak değişir ve hasta bu sayede kendisini daha iyi hisseder. Başka bir deyişle ağırlık merkezinin değişmesi bir çeşit masaj etkisi yaratır. Hasta bu yatakları kullandığı süre boyunca herhangi bir ısınma hissi sorunu yaşamaz. Doğal olarak da terlemez ve bunalmaz. Hastanın rahat etmesi bakıcısının da rahat etmesini sağlar. Birbirleri ile bağlantılı olan boru tipi hücreler dilenirse çıkartılıp değiştirilir.

Hasta Yataklarında Kolay Şişirme Özelliği

Yatak üzerinde bulunan hava kanalları elektrikli motor ile kısa sürede şişer ve kullanıma hazır hale gelir. Sekiz santim kalınlığındaki bu yatak belirli ağırlıklara kadar görevini yapar. Bu nedenle havalı yatak almadan önce hastanın net ağırlığının tespit edilmesi gerekir. Havalı yataklar hastanın vücuduna basınç yapmayacağı için daha konforlu bir yatış sağlarlar. Havalı yatakların belirli bir kullanım ömürleri vardır. Bu süre sonunda yatağın değiştirilmesi gerekir. Hasta yatakları ile birlikte kullanıldıkları zaman yatağın hareket sistemine de uyum sağlayacakları için çok daha rahat bir kullanım sunarlar.