Teslimat ve kurulum

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün içinde ücretsiz olarak teslim edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

HM-153 3 Motorlu Hasta Yatağı

Devamlı yatmak zorunda kalan hastaların daha sağlıklı ve daha konforlu şartlara sahip olması için kullanılan hasta yatakları, hastanın fizyolojik ihtiyaçları için büyük önem taşımaktadır. Hastanın hareket kabiliyetinin kısıtlı olması nedeniyle birtakım ayarların hasta yataklarında bulunan mekanizma sayesinde yapılması, daha iyi standartta bir tedavi sürecini oluşturmaktadır. Bu sistem manuel veya elektronik olarak kullanılmaktadır. Hareket ayarları el kumandası yardımıyla yapılan elektronik yataklar olan motorlu hasta yatakları ise 1, 2, 3 ve 4 motorlu olmak üzere kategoriye ayrılan bu yataklar, motor sayısı arttıkça fonksiyonel değişiklik göstermektedir. Hastanın ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilen özellikteki hasta yatakları, hem hasta hem de bakımından sorumlu kişi için büyük avantaj sağlamaktadır. Bu yatakların en önemli özelliği olan güvenlik kriteri ise hastanın düşmesini engelleyen ve yatağın her iki yanında da bulunan korkuluklarla mümkün olmaktadır.

3 Motorlu Alüminyum Korkuluklu Hasta Yatağının Özellikleri

3 motorlu hasta yatakları, yatağın baş ile ayak kısım ayarlarıyla birlikte asansör özelliğine sahip alçalma ve yükselme ayarlarını yapan piston motorlara sahiptir. Bu özelliğinden dolayı asansörlü yatak olarak ifade edilen bu yataklar, el kumandası yardımıyla çalışmakta ve alçalma – yükselme gibi ayarları bu kumandayla gerçekleşmektedir. Kumandayla yapılan ayarlar sayesinde hasta ve bakıcısı yatağa kolaylıkla istenilen pozisyonu vermektedir. Adından da anlaşılacağı gibi yatakta bulunan 3 adet motorun yanında her iki tarafında plastik korkuluk ve alüminyum başlık mevcuttur. Anti Bakteriyel Silinebilir özellikteki korkuluk ve başlığın plastik olması, yatağın hijyenik anlamda çok daha kolay temizlenmesi sağlamaktadır. Asansör özelliği bulunan bu yataklarda bulunan ve hastanın düşme riskini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan korkuluklar, hastane, sağlık merkezi, huzurevi ve ev ortamı için ideal bir modeldir. Yerden 80 cm yükseklikte bulunan bu yatakların en düşük yüksekliği 50 cm olmaktadır. 200 kg ağırlık taşıma kapasiteli bu yataklar, alüminyumdan oluşan yan korkuluklarıyla yatan hastalar için sağlıklı bir tercih olmaktadır.

 3 Motorlu Alüminyum Korkuluklu Hasta Yatağı Neden Kullanılır?

Yatan hastaların güvenliğini sağlamak, bakıcılarının en önemli sorumlulukları arasında yer almaktadır. 3 motorlu ve asansör özellikli hasta yatağı olan bu ürünler, hastanın yaşam standardı için etkili bir yataktır. Ancak hastanın düşme ihtimaline karşı her türlü güvenlik tedbirine sahip bir hasta yatağı, hastanın sağlığı için ideal bir tercih olurken refakatçisi için de kolaylık sağlamaktadır. Korkulukların uygun şekilde temizlenmesi için malzeme kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Alüminyum içerikli korkuluklarının Anti Bakteriyel özelliğe sahip olması, hastanın hem düşmesini engellemekte hem de mikrobik bir duruma maruz kalmasını önlemektedir. Böylece hastanın tedavisi en üst düzeyde sağlanmaktadır.