Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

HM-404 4 Motorlu Hasta Yatağı

Sürekli yatmak ve tedavisini yatağa bağlı olarak görmek zorunda kalan hastaların konfor ve rahatlıkları için kullanılan hasta yatakları, kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Motorsuz – manuel ve motorlu hasta yatakları şeklinde 2 ana başlıkta incelenen bu yatakların motorlu hasta yatakları modelleri de 1, 2, 3 ve 4 motorlu olmak üzere dörde ayrılmaktadır. Ayar özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteren motorlu hasta yatakları, kısa ve uzun süreli yatan hastaların yanında yatalak ve felçli hastalar gibi hayatının geri kalanını yatağa bağlı geçirmek zorunda kalan hastalar için de büyük önem taşımaktadır. Hastanın fiziksel özellikleri ve sağlık sorunundan kaynaklı ortaya çıkan ihtiyaçları doğrultusunda tercih edilen hasta yatakları, hastanın yaşam standartlarını en üst düzeyde sağlamaktadır.

4 Motorlu Hasta Yatağının Özellikleri

Trendelenburg adı verilen hareket ayarına sahip olan 4 motorlu hasta yatakları, 4 adet piston motora sahiptir. Başucu, ayakucu, aşağı ve yukarı trendelenburg hareket özelliğine sahip bu yatakların, el kumandasıyla ayarlaması yapılmaktadır. 180 – 200 kg ağırlıkta taşıma kapasitesi olan 4 motorlu hasta yataklarının başlık ve yan korkulukları Anti Bakteriyel özelliğe sahip Abs malzeme içeriğine sahiptir. 360 derece dönme özelliğine sahip tekerlekleri, paslanmaz, özel plastikten yapılmış ve fren özelliği sayesinde yatağın kontrollü bir şekilde sabitlenmesi mümkün hale getirilmiştir. 9 voltluk pil desteğiyle çalışma özelliği bulunan yatakların bu durumu, elektrik kesintisine karşı önlem amacıyla geliştirilmiştir. Nikelajlı serum askısı bulunan yatağın her köşesinde serum takma yeri mevcuttur. Metal aksamları da büyük titizlikle tasarlanan hasta yatağı, elektrostatik toz boyayla boyanıp 200 derece fırınlanma sonrasında kullanıma hazır hale getirilmektedir. Ayrıca yatağın üst bölümünde bulunan delikler, hastanın terlemesine karşı önlem olarak geliştirilmiş ve vücut tahrişinin önemli ölçüde azaltılması sağlanmıştır.

4 Motorlu Hasta Yatağı Neden Kullanılır?

Çoğunlukla yoğun bakım hastaları için kullanılan 4 motorlu hasta yatakları, trendelenburg özelliği sayesinde ileri teknolojik bir ürün olmaktadır. Hastanın konforu ve sağlığı en üst düzeyde sağlanan bu yataklarda bulunan piston motorlar fazla ağırlık taşıma kapasitesine de sahip olmaktadır. Bu nedenle yatan hastalar için büyük avantaj sağlayan 4 motorlu hasta yatakları, hastanın enfeksiyon ve mikrobik bir soruna maruz kalmaması açısından Anti Bakteriyel özelliği sayesinde hijyenik bir ortam sunmaktadır. Yan korkuluk ve başlıklarının malzeme içeriği ve Abs özelliği gibi durumlardan dolayı kullanım açısından büyük kolaylık ve avantaj sağlayan bu yataklar, hastanın fiziksel olarak ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamaktadır.