Witra A+B Sistem Ventilasyonlu boru Tipi Havalı Yatak 8 Cm

İçindekiler

Teslimat ve kurulum

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün içinde ücretsiz olarak teslim edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

Witra A+B Sistem Ventilasyonlu boru Tipi Havalı Yatak 8 Cm

HM-600W  Witra Boru Tipi Havalı Yatak A+B Sistem 8 Cm Kalınlık

Yatağa bağlı iyileşmek ve tedavi görmek zorunda kalan hastaların en önemli sorunların biri olan vücut yaralanmaları, hareket kabiliyetinin kısıtlı olmasından dolayı vücudun bazı bölgelerinin terleme ve tahriş sonrası yara oluşumları şeklinde ortaya çıkmaktadır. Hem hastane hem de ev ortamında yatalak ve felçli gibi yatağa bağımlı olan hastalar için geliştirilmiş olan bu medikal ürünler, vücut basıncını ve kan akışını dengelemektedir. Hem hasta hem de refakatçisi için büyük avantaj sağlayan bu yataklar, hasta yataklarının üzerine serilebilen ve yaklaşık 5 kg ağırlığında olan, kullanımı kolay yataklardır. Vücudun belirli bölgeleri için hava dolaşımı ihtiyacının sağlandığı havalı yataklar, elektronik bir sisteme sahip olup bası yaralanmaları adı verilen yatak yaralanmalarının oluşumunu engellemektedir. Kendi içerisinde kategorilere ayrılan bu yataklar, hastanın fiziksel özellikleri ve sağlık problemine göre tercih edilmektedir.

8 Cm Kalınlık Witra Boru Tipi Havalı Yatak A+B Sistemi Neden Kullanılır?

Havalı hasta yatakları modellerinden biri olan boru tipi havalı yatak, en uygun fiyatlı yataktır. Vücudun belirli bölgelerinin basınç dağılımının dengesiz olmasından kaynaklı oluşan bası yaralanmalarının oluşumlarının engellenmesi için kullanılan boru tipi havalı yataklarda bulunan hava kanalları boru şeklindedir. 80 – 100 kg ağırlığa kadar taşıma kapasitesi olan bu yatakların hava kanalları sırayla şişmekte ve 8 dakikada şişme tamamlanmaktadır. Elektronik bir sisteme sahip olmasından dolayı kullanımı çok daha kolay olan bu yataklar, kan dolaşımını düzenlemekte ve uzun süreli yatan kişilerin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

8 Cm Kalınlık Witra Boru Tipi Havalı Yatak A+B Sisteminin Özellikleri

8 cm kalınlığa sahip boru tipi havalı yataklar, 100 kg ağırlığa kadar hasta taşımaktadır. 90 cm en ve 190 cm boy ölçülerine sahip bu yataklar, şişme sonucu yerden 8 cm yüksekliğe sahiptir. 19 tane boru şeklinde hava kanalları bulunan boru tipi havalı yataklarda bu hava kanalları birbiri ile bağlantılı olmaktadır. Ayrı olarak boru şeklindeki hava kanallarını çıkarmak ve değiştirmek mümkün olmaktadır. Hava motoru sayesinde hava kanallarından bir kısmı inerken bir kısmı çıkmakta ve böylece yarattığı masaj etkisiyle hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır. Yatak ile motor arasında bulunan A+B adı verilen 2 adet giriş yeri ile basınç ayarlaması yapılmakta ve yatalak ve felçli hastalar için hasta yatağı ile birlikte kullanılmaktadır. Bir yıl kullanım ömrü bulunan bu yataklar, normal yatak kullanan hastalar için de ideal bir ürün olmaktadır.