Witra A+B Sistem Ventilasyonlu boru Tipi Havalı Yatak 12 Cm

Teslimat ve kurulum

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün içinde ücretsiz olarak teslim edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

Witra A+B Sistem Ventilasyonlu boru Tipi Havalı Yatak 12 Cm

HM-800W Witra Boru Tipi Havalı Yatak A+B Sistem 12 Cm Kalınlık

Bası yarası olarak bilinen ve uzun süre yatmaya bağlı olarak ortaya çıkan bir cilt problemi olan yatak yaralanmaları, yatalak ve felçli hastalar gibi hayatının geri kalanını yatağa bağlı geçirmek zorunda kalan kişiler için büyük bir sağlık problemidir. Felçli ve yatalak hastaların yanı sıra uzun süre yatakta tedavisi süren hastalar için bir sorun olan bu yaralanmaların oluşumları, geliştirilen havalı hasta yatakları ile önlenmektedir. Topuk, dirsek, kuyruk sokumu, kulak ve kalçalarda oluşması muhtemel bu yaralanmaları engelleyen havalı yataklar, vücudun basıncını belirli noktalarda dengeli bir şekilde dağıtarak ve kan akışını düzenleyerek etkili olmaktadır. Havalı hasta yatakları çeşitlerinden biri olan boru tipi havalı yataklar, belirli özellikleri sayesinde hastanın hem sağlıklı hem de konforlu bir tedavi süreci yaşamasını sağlamaktadır.

12 Cm Kalınlık Boru Tipi Havalı Yatak A+B Sistemin Özellikleri

125 kg ağırlık taşıma kapasitesiyle güçlü bir havalı yatak modeli olan 12 cm kalınlıkta boru tipi havalı yataklar, yatan hastanın terleme ve vücut tahrişini engellemektedir. Boru şeklindeki hava kanalları, akciğerdeki havanın içten dışa doğru düzenli hareketini sağlamakta ve hastada aşırı bir cilt reaksiyonunu önlemektedir. Su geçirmez kılıfı sayesinde hastanın kuru ve hijyenik bir ortamda tedavisini sağlayan bu yataklarda bulunan elektrikli motor ve yatak arasındaki iki kablo işlevi sağlamaktadır. 19 adet hava kanalının yer aldığı bu yataklardaki hava kanalları birbirinden bağımsız çalışmakta ve herhangi bir problem oluşması durumunda kanallar bağımsız olarak değiştirilebilmektedir. Hava kanallarını oluşturan borular 12 cm olup iki adet giriş sistemi sayesinde yatak kullanılmaktadır. Ayrıca yatakta kilo ayarlaması yapılmakta ve yatak prize takılı olarak çalışmaktadır.

12 Cm Kalınlık Boru Tipi Havalı Yatak A+B Sistemi Neden Kullanılır?

Özellikle boyun ve bel bölgesinde oluşan tahriş ve yatak yaralanmaları için önlem niteliğinde bir ürün olan bu yataklar, hastanın kan dolaşımının dengesini sağlamakta ve vücudun ihtiyacı olan basıncı dengelemektedir. Yatakta bulunan hava hücreleri sayesinde hastanın vücut şeklinde göre değil sağlıklı olan yatak pozisyonuna göre doğru şekil alınmakta ve oluşması muhtemel bası yaralanmaları engellenmektedir. 10 dakika içerisinde yatakta bulunan boru hücrelerinin dolumu tamamlanmakta ve en fazla 12 cm olan yüksekliğe ulaşmasının ardından kan akşını ve vücut basıncı doğru bir şekilde sağlanmaktadır. Hastanın hem sağlıklı hem de rahat bir şekilde iyileşmesi için yardımcı olan bu yataklar, kısa süreli kullanım için tercih edilmelidir.

Diğer hasta yatağı ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.