Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Huzur Evleri Ve Diğer Yataklı Bakım Merkezlerinde Hasta Yatakları

Huzur Evleri Ve Diğer Yataklı Bakım Merkezlerinde Hasta Yatakları

Rahat Ettiren Konforlu Yataklar

Hasta yatakları, kullanım alanı geniş ölçekli medikal ürünlerdir. Hastaların tedavi oldukları veya aynı zamanda da konakladıkları huzur evlerinde hem tedavi süreçlerini devam ettirip hem de yaşamlarını idame ettirmektedirler. Huzur evlerinde belli bir yaşın üstünde bulunan hastalar geriatri ve daha farklı sağlık sorunları nedeniyle normal yatakların dışında hasta yatağı kullanmalarını gerektiren durumlar olabilmektedir. Bununla birlikte hasta yatağı kullanımı yaşlı, felçli veya yatağa bağımlı hastaların özellikle sağlık sorununa göre tercih yapılarak huzur evi veya bakım evleri tarafından satın alınmaktadır.

Bu yatakların medikal olarak üretilmesinden dolayı yatağa bağımlı hastaların hareket kabiliyetini kısıtlayıcı nedenlerin önüne geçebilmek için vücutlarının bazı erlerinin hareket etmesini sağlar. Aynı zamanda çift motorlu, üç motorlu, dört motorlu dediğimiz bu yataklar ufak bir kumanda sayesinde hasta yatağını hareket ettirebilir, hastanın yemek ilaç ve tuvalet ihtiyacını pratik ve rahat bir şekilde sağlanmasına olanak tanır. Hasta bakımı yapan kişiler tarafından da kolaylaştırıcı ve hastanın bakımını steril bir şekilde yapılmasını sağlayarak hasta mahremine olan özeni de ortaya çıkarmaktadır. Bakım merkezlerinde ve hastanelerde olan hasta yatakları yine aynı şekilde kullanılabilen hasta yataklarından ibarettir.

Kullanışlı ve güvenli

Hasta yatakları bu tarz kurumlarda her zaman ihtiyaç olduğu için hasta yakınları ve hastaların alım gücü olmayanlarda olabiliyor. Bu nedenle toplum bilincinde var olan yardımseverlik dayanışma düşüncesi ile bakım veya huzur evlerine hatta hastanelere bağış yapan hayırseverlerimizde vardır. Bunun sonucunda bizlerde bu kurumlara destek ve yardım edebilmek için sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek bir çok yardıma muhtaç yaşlı felçli hastaların barındığı bu merkezlerde onların sağlığının yerine gelmesi ve rahat bir tedavi yapılabilmesi için hasta yatağı bağışı yapabiliriz. Aynı zamanda yatağa bağımlı veya herhangi bir sağlık problemi nedeniyle tedavi olması gereken çocuk ve bebek hastalar için de hasta yatağı bağışı yapmak bakım evlerinde bulunan sahipsiz çocuklar için yapılabilecek en güzel sosyal sorumluluk görevidir.

Hasta Yatakları Kullanımı

Huzur evleri ve bakım evlerinde hasta yataklarının kullanılması, hastalara bakım yapan insanlarında işlerini kolaylaştıran hem de bu hastalarımızın iyileşme süreçlerine olumlu etkisi olmasına olanak sağlayan bir durum olduğunu da unutmamalıyız. Bir çok kullanım kolaylığı olan bu hasta yatakları; hem yaşlılarımızın hem de diğer hastalarımızın mahremiyeti açısından da önemli olduğundan, ve diğer ihtiyaçlarını rahatça karşılayabilmelerini sağlayan mikrop almayacak malzemeden üretilmesi ve bir çok avantaj ve kolaylık sağlayan medikal ürünlerdir. Bu sayede hastalar hem iyileşmelerine yardımcı olacak motivasyona da sahip olacaklardır. Kolay temizlenebilen özelliği olan hasta yatakları normal hasta yataklarına göre 10 kat daha fazla sterildir. Biliyoruz ki ; yaşlı ve çocuk hastalar enfeksiyona yakalanma riskleri çok daha fazla olduğundan, hasta yatakları huzur ve bakım evlerinde kullanılması gereken öncelikli medikal üründür diyebiliriz. Sağlıklı günlere.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.