Haskar Hasta Yatakları

Geçirilen bazı rahatsızlıklar sonucunda sağlık açısından sıkıntılı zamanlar yaşanabilmektedir. Yaşanılan sağlık sıkıntılarına bağlı olarak belirli bir süre ya da sürekli olarak yatağa bağlı kalmak durumunda kalınabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar yaşanırken, hem hastalar hem de hastalara bakmak yükümlülüğünde bulunan yakınları belirli sıkıntılarla karşılaşabilmektedir. Karşılaşılan sıkıntıları en aza indirebilmek açısından hasta yatakları kullanımı büyük fayda sağlamaktadır. Kaliteli ve işlevsel Haskar Medikal hasta yatakları sayesinde, hasta hem rahat şekilde vakit geçirebilmekte hem de tüm ihtiyaçlarını yataktan giderebilmektedir.

İçindekiler

Hasta Karyolası Kullanımı

Hasta karyolaları hastane ve ev için rahat şekilde kullanılacak tarzda imal edilmektedir. Haskar Medikal hasta karyolaları gününü sürekli yatak üzerinde geçirmek zorunda kalan kişilerin, vücut bölgelerini hareket ettirebilmesini sağlayacak şekilde üretilmektedir. Özellikle hasta karyolalarının baş ve ayak kısımlarının hareketli olması sayesinde hastalar, gün içerisinde gerçekleştirecekleri oturma ve kalkma gibi eylemleri rahatlıkla yerine getirebilmektedir. Elektronik özellikler içeren hasta yatakları kumanda sistemi sayesinde kolaylıkla hareket ettirilebilmektedir.

Kumanda sayesinde hasta yatağının hangi bölgesi kaldırılmak isteniyorsa, o bölge ile alakalı kumanda üzerindeki tuşlara basmak yeterli olmaktadır. Ayrıca karyolalar içerisinde kullanılacak olan hasta yatağı iç kısmında hava dolaşımına imkan sağlayacak şekilde üretilmektedir. Bu özelliğinden dolayı hastalar yatar durumdayken terlemeleri halinde hiçbir sıkıntı yaşanmamaktadır. Yatakların içerisinde hava dolaşımının mümkün olması, uzun süre yatağa bağlı olan hastalarda bası yaralarının oluşmasını engellemektedir. Haskar Medikal tarafından satılan ve kiralanan yatakların kurulumu ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hastanın ve rahatsızlığının durumuna bağlı olarak seçilmek istenilen hasta yatakları ve hasta karyolaları oldukça bol seçenekler halinde bulunabilmektedir. Yatağı kullanacak hastaların ne kadar süre boyunca kullanım sağlayacağı, yatakları alma ya da kiralama sürecinde etkili olmaktadır. Ayrıca Haskar Medikal hasta yakınlarına satın almak yada kiralamak istedikleri yataklar ile alakalı gerekli olan tüm danışmanlık hizmetlerini vermektedir. Firma tarafından sunulan hasta karyolaları 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere farklı seçeneklere ayrılmaktadır.

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta karyolalarının çeşitleri arasında, alüminyum kaplamalı yan korkuluklu modeller, nikelaj kaplamalı yan korkuluklu çeşitler, ABS başlığına sahip hasta karyolaları, full ABS özellikli hasta karyolaları, antibakteriyel özellikli hasta karyolaları, ev kullanımı için özel olarak üretilen ahşap ve bazalı hasta karyolaları, asansör özelliğine sahip hasta karyolaları, lazımlıklı hasta karyolaları çocuklar için özel olarak üretilen hasta karyolaları, 4 parçalı hasta karyolaları ve manuel hasta karyolaları seçenekleri bulunmaktadır. Hasta karyolaları üretiminde kullanılan çelik malzemelerden dolayı yüksek ağırlıklara kolaylıkla dayanabilmektedir. Özellikle lazımlıklı olarak üretilen hasta karyolaları ve hasta yatağı kullanılmış oldukları ortamlarda elektrik gitmiş olsa bile, mekanizmasında bulunan pil özelliğinden dolayı işlevini sürdürmeye devam etmektedir.

Hasta Yatağı Seçenekleri

Hasta yataklarını seçerken de titiz davranmak gerekmektedir. Yaşanılan rahatsızlık süresince sağlıklı şekilde hayatı idame ettirebilmek açısından, doğru hasta yatağı seçimi yapmak hasta yakınları ve hastalar açısından faydalı olmaktadır. Fonksiyonel özelliklere sahip Haskar Medikal hasta yatağı sayesinde, uzun süre yatan hastaların vücutlarında oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilmektedir.

Haskar Medikal tarafından sunulan hasta yatağı modelleri arasında 4 parçalı hasta karyolalarına uygun şekilde üretilen hasta yatakları, lazer kesimli hasta yatakları, havalı hasta yatağı çeşitleri, boru tipi havalı hasta yatakları, anti bakteriyel özellikli kılıflı hasta yatakları, lazımlık bulunan hasta yatakları ve visco hasta yatakları bulunmaktadır. Özellikle lazımlıklı olarak üretilen hasta yatakları, hastaların her türlü ihtiyacını yatak üzerinde giderebilmesine imkan sağlamaktadır. Çocukların kullanabileceği özellikte, özel ölçülerde üretilen hasta yatakları da bulunmaktadır. Ayrıca hastaların yataktan düşmesi gibi sıkıntıları engellemek amacıyla, daha düşük boylarda hasta yatağı üretimi de yapılmaktadır.

Kiralık Hasta Yatakları

Yaşanılan hastalıklardan dolayı hasta yatağı kullanmak bir zorunluluk haline gelebilmektedir. Özellikle uzun süre boyunca hasta yatağı kullanımı sağlaması gereken kişiler, bu durumu Haskar Medikal hasta yatağı satın alarak çözümlemektedir. Ayrıca hasta yatağı konusunda hastalara ve yakınlarına SGK tarafından yatak tedariki de sağlanmaktadır. Fakat bu yardımı alabilmek için belirli şartları taşımak ve gerekli başvuruları yapmak gerekmektedir.

Kiralık Hasta Yatakları

Kiralık Hasta Yatakları

Uzun süreli olarak hasta yatağı kullanmayacak kişiler için ise satın almak büyük bir külfet haline gelmektedir. Kısa süreli olarak hasta yatağı kullanımı sağlayacak kişiler için hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanmak bütçeleri açısından oldukça fayda sağlamaktadır. Geçirilen hastalığın derecesine bağlı olarak kullanılması gereken hasta yatağı belirlendikten sonra uygun fiyatlara kiralama işlemi yapılabilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir