Kaliteli hasta yatağı modelleri

Birinci sınıf yüksek kalite malzeme kullanımıyla hasta yatakları üretimi yapıyoruz. Motorlu hasta yataklarının 2 motorlu olan çeşitlerini 130 kg ağırlığa kadar olan hastaları taşıyabilecek dayanıklılıkta üretiyoruz. 3 ve 4 motorlu hasta karyolası modellerimizi de 250 kg ağırlığa kadar olan hastaları taşıyabilecek şekilde imal ediyoruz.

Motorlu hasta yatakları

2 motorlu kategorisinde toplanan yataklarımızı birbirinden ayıran fark yatağın yan korkuluk ve başlıklarının yapıldığı malzemedir. Yani, bazı iki motorlu modellerin yan korkuluk ve başlıkları plastik, bazılarının alüminyum, bazılarının ise demir profil malzemeden imal edilmiş olması bu farka neden olmaktadır. 2 motorlu bu karyolaların ortak noktası ise hepsinde kullanılan iskelet, motor gibi elemanların aynı olmasıdır. Bu bağlamda benzer olarak 3 motorlu karyolalar da kendi aralarında iskelet ve motor aynılığı ile birleşerek yine yan korkuluk ve başlık gibi aksesuarların imal edildiği malzemelerin cinsine göre ayrılırlar.

4 motorlu hasta karyolası çeşitleri ise özel bir hareket yeteneği sayesinde diğerlerinden ayrılırlar. bu hareket trendelendburg hareketi dediğimiz bir hareket sistemidir. Trendelenburg ve ters trendelenburg hareket yeteneğiyle donatılmış olan ve piyasada 4 motorlu olarak bilinen bu karyolalar daha çok yoğun bakım ünitelerinde kullanılmaktadır.

Ev Tipi Ahşap Ve Lazımlıklı Hasta Yatakları

Ev tipi ahşap hasta karyolası ürünlerimiz ise genellikle 2 motorlu olarak üretilirler. İki ayarlı olan yani sırt ve ayak kısmı yüksekliğinin ayarlanabildiği bu karyolalar ev içi dekorasyonlarına uygun olarak imal edilirler. Bu sayede de hastane tipi bir hasta yatağı ile evde hastane ortamı yaratılmamış ve hasta psikolojisi rahatlatılmış olur. Ev tipi ahşap model bir hasta karyolasının iç ölçüleri 90 cm x 190 cm, dış ölçüleri ise 100 cm x 200 cm’dir.

Lazımlıklı Hasta Yatağı ürünlerimiz sadece iki ayarlı (baş ve ayak yüksekliği ayarlanabilen) olarak üretilmektedir. Lazımlıklı özel hasta yatağı ile birlikte satışa sunulan bu modellerin yan korkulukları demir profil dubalı sistem ve baş/ayak panelleri ise ahşap malzeme kullanılarak imal edilmektedir. İki ayarlı bu hasta yataklarının yerden yükseklikleri ise üzerindeki şiltenin kalınlığına göre değişmekte olup ortalama 50 cm’dir. Şilte seçimi yapılırken hastanın cildinin hassasiyeti de iyi değerlendirilmeli ve eğer yara oluşma riski varsa mutlaka boru tipi bir havalı yatak satın alınmalıdır.