Kiralık Hasta Yatağı

Hasta yataklarının kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Çünkü hasta olan bireylerin sağlıklı bir şekilde zaman geçirmeye ihtiyaçları vardır. Hasta yataklarımız kişinin sağlığı düşünülerek tasarlanmıştır. Ortopedik ve esnek bir düzene sahiptir. Yükseklik ve ensel bakımdan hastanın bedenine uyumludur. Yükseklik oranı yaklaşık olarak 25 cm olup, ağırlık taşıma kapasitesi ise 130 kilogram ağırlığındadır. Yatak uzun zaman dilimlerinde kullanılmasına rağmen içe çökme gibi olumsuz durumlar meydana getirmez. Yatak içerisinde en az 3 katman bulunuyor. Yatağın yumuşak olması için katmanların arasına sünger yerleştirilmiştir. Şilte ve örtü ise yatağın yanında verilen ürünlerdir. Hasta yatağı almak isteyen kişiler kiralık hasta yatağı fiyat konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Kiralık Hasta Yatağı

Hasta Yatağının Avantajları

Hasta olan bir kişinin bedeninde bası yaraları meydana gelebilir. Bunun sebebi ise, bedenin sıklık ile hareket edememesi ve kan pıhtılaşmasının oluşmasıdır. Motorlu hasta yataklarımız bası yaralarına çözüm buluyor. Beden üzerinde oluşan morarma, kanamalar yatağın hareketli yapısı sayesinde ortadan kalkar. Yatak motor ile etkileşim halinde olduğu için gün boyu çalışır. Düşük bir desibel aralığında çalıştığı için hastaya ve hasta yakınlarına rahatsızlık vermez. Bu nedenle de kullanışlıdır. Motor kısmı yatağın her noktasına dairesel titreşimler oluşturarak yayılır. Hastanın bedenindeki her nokta titrer ve kan akımı meydana gelir. Kan akımının oluştuğu yerlerde ise kan pıhtılaşması oluşmuyor. Kiralık hasta yatağı fiyatları; yatağın modeline ve özelliklerine göre değişim gösteriyor.

Hasta Yatağı ve Temizlik İşlemleri

Hasta yataklarının mutlaka temiz tutulması gerekiyor. Hijyenik olmayan yatak içerisinde bakteri bulunur. Bu durum hastanın hastalık sürecine olumsuz bir etki yaratır. Hastalık devamlı nüks edebilir. Yatağın içerisinde bulunan şilte ve örtü sık sık değiştirilmelidir. Ayrıca motorlu hasta yatağının temizlenmesi için; motor kısmı durdurulmalı ve elektrik ile teması kesilmelidir. Daha sonra gönül rahatlığı ile yatak, temizlik malzemeleri ile dezenfekte edilebilir. Yatağın dış yüzeyi köpürtülerek iyi bir şekilde silinmelidir. Yatak sıvı geçirmez, su ile silinebilir. Yatağın dış yüzeyinin kuruduğundan emin olduktan sonra tekrar motor ile etkileşim kurulur ve yatak çalıştırılır. Kiralık hasta yatağı fiyat aralıkları her insanın bütçesine göre, değişim gösteriyor. Hasta yataklarını, firmamız tarafından alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir