Kaliteli Hasta Yatağı Tasarımları

Mükemmel Tasarımlı Hasta Yatakları Haskar Medikal’ de İmal Ediliyor

Tedavi sürecini yatakta geçirmek zorunda kalan ve yatağa bağımlı olan hastalar için hasta yatağı yaşanan sürecin daha rahat geçirilmesi açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Hasta yataklarını kullanan kişiler için ürünlerin rahat ve güvenli olması gerekmektedir. Kullanıldığı hastalığın derecesine bağlı olarak seçilmesi gereken yatak çeşitleri de farklılık göstermektedir. Hastaların rahat şekilde hareket edebileceği ve mekanizma olarak yatağın kolay şekilde başka yere taşınabilecek şekilde tasarlanmış olması, hasta yakınlarına büyük avantaj sağlamaktadır.

Motorlu hasta yatağı tasarımı

Motorlu hasta yatağı tasarımı

Geçirilen zor zamanların işlevsel bir hasta yatağı sayesinde konforlu şekilde atlatılabilmesi mümkün olmaktadır. Hasta yatağı satışının yapılmasının yanı sıra hasta yatağı kiralama hizmeti de verilmektedir. Kullanım sağlayacak kişilerin mağdur olmaması açısından satış ve kiralama hizmetleri oldukça uygun fiyatlarda tutulmaktadır. Yatakların çeşidine bağlı olarak fiyatta değişiklik göstermektedir. Özellikle hasta yataklarının uygun fiyatlara kiralanabiliyor olması, yatağa bağımlı hastaların bakımını üstlenen kişilerin bütçesini yormamaktadır. Kiralama hizmeti belirli süre hasta yatağı kullanması gereken kişiler açısından büyük yarar sağlamaktadır.

Hasta Yataklarının Özellikleri

Gelişen teknoloji ile birlikte medikal sektörü tarafından insanlara sunulan ürünler daha kullanışlı hale gelmektedir. Medikal ürünler arasında önemli bir yere sahip olan hasta yatakları farklı seçenekler halinde müşterilere sunulmaktadır. Yataklar üretilirken eskisine oranla daha fazla detaylandırılarak piyasaya sürülmektedir. Hastalar tarafından ihtiyaç duyulabilecek her ayrıntı üretim sırasında hesaba katılmaktadır. Yaşanılan hastalıkların çeşidine bağlı olarak özel hasta yatakları da üretilmektedir.

Hastalar rahatsızlıklarından dolayı pozisyon değiştirmek ya da vücutlarının belirli bölgelerini hareket ettirmek zorunda kalabilmektedir. Yataklar vücuttaki belirli bölgeleri hareket ettirebilmesinden dolayı vücut fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Hasta yatakları kolay şekilde kullanılabilecekleri alanlara kurulabilmektedir. Hasta yakınlarına yatakların kurulumu ile alakalı gerekli hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca yatakların kullanımı sırasında meydana gelebilecek teknik sorunlar ve ihtiyaç duyulabilecek yedek parça temini konusunda gerekli olan tüm yardım sağlanmaktadır.

İki Motorlu Hasta Yatakları

İki motorlu olarak üretilen hasta yatakları 150 kilograma kadar ağırlık taşıyabilme kapasitesine sahip bulunmaktadır. Bu yataklar eni 90 cm boyu ise 190 cm boyutlarında üretilmektedir. İki motorlu hasta yatakları elektrikle çalışmaktadır. Yataklar üretilirken kullanılan elektrik kabloları hastaların rahatsızlık duymayacağı şekilde konumlandırılmaktadır. Elektrik kabloları yatakların arka bölümünde yer almaktadır.

Çift motorlu hasta yatakları

Çift motorlu hasta yatakları

Yatakları kullanan hastaların düşmesi gibi sıkıntılı durumları ortadan kaldırabilmek amacıyla, yatakların kenarında sağlam ve güvenilir korkuluklar bulunmaktadır. Yataklar kumanda sistemi ile hareket ettirilmektedir. Bu sistem sayesinde yatan hastaların vücutlarının hangi bölümü hareket ettirilmek isteniyorsa kumandadan gerekli ayarlamaları yapmak yeterli olmaktadır. Kumandanın üzerinde bulunan bölümler sayesinde hareket ettirilmek istenilen vücut bölgesi, istenilen yüksekliğe ve alçaklığa ayarlanabilmektedir. Kumanda sisteminin basit ve kullanışlı olmasından dolayı hasta yakınları yanı sıra hastalarda yatağı istedikleri gibi hareket ettirebilmektedir. İki motorlu hasta yataklarının yerden yüksekliği de istenilen seviyeye kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

Üç Ve Dört Motorlu Hasta Yatakları

Üç ve dört motorlu hasta yatağı çeşitlerinde ağırlık taşıma kapasitesi daha da yükselmektedir. Bu yataklar 200 kilograma kadar ağırlığa dayanabilmektedir. Vücudun farklı bölgeleri bu yataklarda da rahatlıkla hareket ettirilebilmektedir. Yatağın birçok bölgesinin hareket ettirilmesinin yanı sıra asansör sistemi de motorlu yataklarda yer almaktadır. Asansör sistemi sayesinde belirli bir ağırlığın üzerindeki hastalar yatağın üzerine oturup kalkarken büyük kolaylık sağlanmaktadır.

HM-3500 3 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

HM-3500 3 Motorlu Full Abs Hasta Karyolası

Hasta yataklarının sabit şekilde kullanılmak zorunda kalınmasının önüne geçmek amacıyla, ayak bölümlerinde tekerlekli sistem bulunmaktadır. Böylece hasta yatakları istenilen yer ve bölgeye kolaylıkla hareket ettirilebilmektedir. Yatağın yerini değiştiren kişi içinde tekerlekler büyük avantaj sağlamaktadır. Tekerlekli sistem bulunan hasta yataklarının yeri değiştirildiğinde yeni yerlerinde kolayca sabitlenebilmeleri açısından yatakların tekerleklerinde ayrı bir mekanizma bulunmaktadır. Bu mekanizma sayesinde yatakların yeri değiştirildikten sonra oldukça kolay şekilde oldukları yere sabitlenebilmektedir.

Havalı Yataklar

Farklı hasta yatağı seçenekleri arasında bulunan havalı yataklar, kullanan kişilerin vücutsal özelliklerine bağlı olarak şekil değiştirebilmektedir. Bu yataklar en fazla da bu özelliğinden dolayı tercih edilmektedir. Hasta yatar durumdayken aldığı pozisyona bağlı olarak yatakta kendini şekillendirmektedir. Üretilen havalı hasta yatağı çeşitleri farklı tüm karyola ve yatak seçeneklerine uyum sağlayabilmektedir. Bu özelliğinden dolayı havalı hasta yatakları evlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yetişkinler için özel olarak üretilen havalı hasta yataklarının yanı sıra çocuklar için tasarlanmış olan farklı yatak ve karyola seçenekleri de bulunmaktadır.

Havalı yatak çeşitleri

Havalı yatak çeşitleri

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir