Medikal hasta yatağı modelleri

Hayatımızın her anında sağlıklı ve mutlu olamayacağımız için bazen hastalıklarla karşı karşıya kalıyoruz. Tedavi sırasında hasta bazen ayağa kalkabilir, bazen yatakta yatmak zorunda kalabilir. Hastanede gerçekleştirilen tedavi sırasında hastanın konforu ve rahatlığı çok önemlidir. Hastanın kısa sürede iyileşmesi için rahat bir şekilde dinlenmesi ve iyi uyuması önemlidir. Tüm bu sebeplerden dolayı hastane yataklarının kullanımı hem konfor hem de kullanım kolaylığı açısından oldukça önemlidir.

Medikal Hasta Yatak Fiyatları

Hastane yatağı, hasta tedaviye devam ettiği sürece hastane ortamı ve ev konforu sağlayan tıbbi bir yataktır. Hastane yatakları sadece geçici bir süre, yani tedavi sırasında değil, aynı zamanda yatalak yaşlı bakımını evde daha rahat hale getirmek ve hasta için rahat bir ortam yaratmak amacıyla da kullanılmaktadır. Ayrıca sadece hastanın değil, sevdiklerinin de rahatını sağlar. Tüm hasta yatakları tıbbi olarak üretilmiş yataklardır. Bu sayede hastanın özgürce hareket etmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış, hastaya konforlu bir uyku sağlayan ve farklı pozisyonlara ayarlanabilen yataklara sahiptirler.

Hasta yatakları

Hasta yatakları

Medikal Yataklarının Hastalar İçin Olumlu Etkileri

Medikal hava yatağı özellikle yaşlı hastalar için önerilen yataklardan biridir. Ayrıca uzun süre yatakta kalmak zorunda kalacak felçli kişilerin tercih ettiği yataklardan biridir. Hasta hava yatağı, iç borular vasıtasıyla hava geçişini sağlar. Bu, hastanede yatan hastalar için önemlidir. Bu hastaların cilt dokusu oldukça iyidir. En küçük tahriş bile hastada geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Kan akışını hızlandırması açısından hava yatağı tercih edilmelidir. Diğer hastane yatakları gibi fonksiyonel ve ortopediktir.

Hasta Yatağı Fiyatlarında En Ekonomik Çözüm

Hasta yatağı fiyatları birçok hasta yakını için büyük bir sorundur. Hasta konforunu ve esenliğini sağlayan çözümler yanında maliyet etkin çözümler aranır. Firmaların sunduğu çözümler çok çeşitlidir. Özel tasarım hastane yatakları uzaktan kumanda ile hareket ettikleri için fiyatları oldukça uygundur. Firmaların bir diğer hizmeti de hasta yatağı kiralama hizmetidir. Hastane yatağı kiralamak da oldukça ekonomik bir çözümdür.

Çeşitli Hastane Yatağı Modelleri

Hasta yatağında herkese uygun bir model vardır. Hastanın yaşı ve hastalığın tipi de seçimde önemlidir. Hasta karyolalarında farklı modeller mevcuttur. Motorlu hastane yatağı, manuel hareket ile karakterizedir. Belden ve sırttan ayarlanabilen yatak, farklı eğimlere kolayca getirilebilir. Medikal yataklarda da güvenlik önlemleri en üst düzeyde ayarlanmıştır. Yatağın yan tarafındaki güvenlik korkulukları hasta güvenliği için önemlidir. Hastane yatakları çok kalitelidir. Kalite kaybı olmadan uzun süre kullanılabilirler.

Hasta yatağı, kişilerin model yapması için birçok farklı seçenek sunmaktadır. Bu yatakların kullanımı çok basittir ve hasta için çok faydalıdır. Firmalar tarafından üretilen yatak modelleri mekanik ve el işçiliği ile tasarlanmaktadır. Motorlu yataklar, manuel yataklardan daha donanımlıdır. Firmaların ürettiği motorlu hastane yataklarının kalite standartları da son derece yüksek olup medikal standartlara uygundur. Yüksek standartlar bu yatakların uzun yıllar yıpranmadan kullanılmasını sağlar. Detaylara önem veren firmalar ürettiği hastane yatağı modelleri hasta için olduğu kadar hasta bakıcısı için de rahatlık yaratabilmektedir. İnsanların rahat bir uyku pozisyonuna sahip olması, kolay hareket etmesi hastalık sürecini daha kolay atlatabilmesi için son derece önemlidir.

Hasta Yatağı Modellerinde Doğru Seçim

Firmaların ürettiği tüm hastane yataklarından tüm hastalar yararlanabilir. Çocuk felci hastaları için özel olarak tasarlanmış motorlu ve hava yastıklı yatakları önemli faydalar sağlar. Genellikle yatalak olan kişilerde yatak yarası gibi hastalıkların oluşmaması için havalı yatak kullanımına çok dikkat edilmelidir. Bu nedenle yatak imalatına büyük önem verilir. Nefes alabilir ve hastanın vücut sağlığına en uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Yatak tasarımları sadece hasta için değil yaşlılar için de büyük önem taşımaktadır. Yaşlı ve hastalar için en iyi konforu sağlayan bu yataklar tekerlekli oldukları için farklı yerlere ve farklı zamanlarda daha kolay taşınabilmektedir.

Elektrikli hastane yatağı

Elektrikli hastane yatağı

Hastane Yataklarının Tıp Endüstrisindeki Yeri

Tıp alanında birçok firma medikal ürünler geliştirmekte ve kullanıma sunmaktadır. Medikal ürünler arasında hasta yatakları bulunmaktadır. Hastane yatağı sektöründe üretim pozisyonunda olan birçok firma bulunmaktadır. Üreticiler hastane yataklarını kiralayabilir veya satabilir. Her iki durum da tercihli hizmet alıcıları için geçerlidir. Hastalıkla mücadele edenlerin konforu için üretilen gelişmiş özelliklere sahip yataklar hizmet alanların beğenisine sunuluyor. Hastane yataklarının üretim amacı, sıradan yatakların hastalara gerekli konforu sağlayamamasıdır.

Hasta Yatağı Fiyatı

Zorlu sağlık süreçlerinde hastaları rahat ettirmek için tasarlanmış farklı hasta yatağı modelleri bulunmaktadır. Hizmet alıcılarına ulaşmak için birçok üretici var. Uygun ödeme koşulları ile hizmet verilmektedir. Fonksiyonel olarak üretilen hastane karyolaları, hizmet alan kişinin ödeme koşullarına uygun olması nedeniyle dikkat çekmektedir.

Motorlu Hasta Yatağı Kullanmanın Rahatlığı

Sürekli yatalak olan bir hasta, hareketsizlikten psikolojik ve fiziksel olarak daha fazla acı çekecektir. Hasta yatakta hareketsiz yatarken huysuz olacaktır. Huysuz ve asabi bir hasta kendisi ve bakıcıları için de zorluklar yaratacaktır. Bu nedenle sürekli hastanede yatan hastalar için yatak üretimine başlandı. Bu yatak sayesinde hasta yatakta hareket etmeye başlar. Bu yataklar sayesinde hastalar psikolojik ve fiziksel olarak daha aktif hale gelmiştir. Hastane yatağı sayesinde hastaların temel ihtiyaçları karşılanacak ve sürekli yatma ihtiyacından kurtulacaktır. Ülkemizde artık yaygın olarak kullanılan bu ürün sayesinde hastalarımız daha konforlu ve sağlıklı yataklarda tedavilerine devam etmeye başlamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir