Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Medikal Yataklar

Medikal Yataklar

Medikal Yataklar (Hasta Yatakları)

Medikal yataklar (hasta yatakları), günümüz sağlık sektöründe oldukça fazla rağbet gören bir hasta odası eşyası haline gelmiştir. Bunun sebebi ise, tıbbi (medikal) yatakların yatan hasta için sağladığı avantajlardır.

Son yıllarda yapılan istatistiklerin sonuçlarına göre; medikal hasta yatakları kullanan hastaların iyileşme sürelerinin kısaldığı gözlemlenmiştir. Bu iyileşme süresinin kısalmasına hasta yatağının etkisi; hastanın hem psikolojik hem de bedensel olarak rahatlamasına yardımcı olmasıdır diyebiliriz.

Medikal ekipman üreticileri tarafından “hasta karyolası” olarak da satışa sunulan medikal yataklar, yatağa bağımlı hastaların temel hareket ihtiyaçları yanı sıra hastaya bakım veren kişilere de sağlayacağı kolaylıklar düşünülerek tasarlanmış ve üretilmiştir.

Tıbbi Yataklar

Bu tıbbi yataklar, manüel olarak üretildiği gibi yaygın olarak elektrikli modelleri daha çok üretilmekte ve kullanılmaktadır. Modern hasta yatakları, karyola motoruna bağlı bir el kumandası yardımıyla çalıştırılabiliyor. Bu el kumandası ile, hasta istediği zaman karyolanın belli bölgelerinin yükseklik veya alçaklık ayarlarını kendisi kolaylıkla değiştirebiliyor.

Daha çok hastanelerde kullanılan hemşire panelli hasta yataklarında bu kumanda paneli yan korkuluklara yerleştirilmiştir. Bu panel hastanın ulaşabileceği bir mesafede olsa da kullanım kolaylığı açısından motora bağlı seyyar el kumandaları daha ergonomiktir.

Biz bir hasta karyolası üreticisi firma olarak, hemşire panelli yataklar yerine motora bağlı el kumandası olan yataklar üretiyor ve kullanımını tavsiye ediyoruz. Bu tip kumandalar hasta ve bakıcısı için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Hasta Yataklarının Türleri

Bu hasta yatağı kumanda sistemleri standart olarak iki türdedir. En çok dual motor sistemine bağlanmış ve üzerindeki düğmeler yardımıyla karyolanın baş ve ayak kısımlarının yükseklik ayarının değiştirilmesine olanak sağlayan kumandalar rağbet görmektedir. İkinci tip kumandalar ise genellikle piston motorlu medikal hasta yataklarında kullanılır ve diğerinden farklı olarak kumanda üzerinde hasta yatağını bütün olarak yukarı aşağı kaldırıp indirebilen fonksiyonel düğmeler mevcuttur. Bu tip hasta karyolaları, medikal sektörde 3 motorlu hasta karyolaları olarak anılmaktadır.

Medikal yatak kullanımı her hasta için gerekli mi değil mi sorusunun cevabını ise size en doğru ve net şekilde doktorunuz verecektir. Firmamız Haskar Medikal, hastanıza uygun tüm hasta karyolası çeşitlerini imal ederek, satılık ve kiralık olarak kullanımınıza sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.