Motorlu Hasta Yatağı

Hasta yataklarının farklı özellik ve standartlara sahip olması birbirinden ayrılmasına neden olmaktadır. Hastanın tedavi sürecini kolaylaştıracak detaylara sahip hasta yatakları günümüz teknolojisi ile donatılmaktadır.

Motorlu hasta yatakları, hasta yatağının yükseklik, eğim ve açı ayarı gibi pek çok ayarın elektrikli motorlar kullanılarak gerçekleştirildiği detaylara sahiptir. Bu detaylar hastanın hasta yatağı üzerindeki süreçte en az yorgunlukla tedavi olmasına katkı sağlamaktadır.

Motorlu Hasta Yatakları Üretimi

Motorlu hasta yatakları temelde 2 motorlu (dual) ve 4 motorlu olarak ayrılmaktadır. Motorlu hasta yatağı üretimi bu motorların hasta yataklarına montajını sağlayarak, çalışma prensibine uygun olarak hizmet sağlayıp sağlamadığının kontrol edilmesi ile hazırlanmaktadır.

Çift Motorlu Hasta Yatakları

2 motorlu hasta yatakları; hasta yatağının baş ve ayak kısmının birbirinden bağımsız olarak ayarlayabilme özelliğine sahiptir. Hastanın tedavi yöntemleri düşünüldüğünde oldukça kolaylaştırıcı etki sağlayabilmektedir. Ayrıca hastanın yemek yemesi için oturuş durumuna geçmesi yerine baş kısmının yükseklik ayarı yapılarak sırt kısmını oturur pozisyona getirene kadar yükseltmek koşuluyla hasta zorlanmadan yemek yedirilebilir.

Motorlu hasta yatakları

Motorlu hasta yatakları

Ayak kısmının yükseklik ayara sahip olmasının avantajı ise; ayak rahatsızlığı bulunan hastaların doktor tavsiyesine göre ayaklarını yukarıya kaldırma gereksinimi karşılamak amacıyla kullanılabilir. Bunun dışında yatağa uzanmaktan yorulan hastaların ayaklarını yukarıya kaldırarak dinlenmeleri sağlanabilir.

Motorlu Hasta Karyolalarının Farkı

Motorlu hasta yatakları üretimi ile, hastaların yorulmadan, çaba göstermeden farklı yüksekliklerde ayarlanabilen yatak ile diledikleri konfora kavuşabilirler. Motorlu hasta yatağı üretiminde kullanılan motor tipleri hastanın boy ve kilosuna göre değişim gösterebilmektedir. Aşırı kilolu hastaların sorunsuzca yükseklik ve eğitim ayarı yapılabilen motorlu hasta karyolası kullanabilmesi için farklı motor tipi kullanılması gerekmektedir. Pistonlu motor olarak adlandırılan ve oldukça güçlü olan bu motor tipi, aşırı kilolu hastaların tedavilerine destek olmak için kullanılmaktadır.

Motorlu hasta yatağı üretiminde hastaların kişisel özelliklerine, boy ve kilolarına, tedavi koşullarına göre motor tipi ve sayısı değiştirilebilir. Motorlu hasta yatağı üretiminde kullanılan tüm elektrikli motorlar garanti kapsamındadır. Bu motorların uzun ömürlü olduğunu hatırlatarak, hastaların arızalarla uğraşmadan gönül rahatlığıyla kullanabileceğini belirtmek gerekir. Motorların aktifleştirilmesi ve istenilen ayara göre hareket ettirilmesi; parmak kumandası adı verilen ve hasta tarafından kolayca yönlendirilmesi yapılabilen minik bir kumanda yardımıyla kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir