Motorlu hasta yatağı modelleri

Sağlık hizmetleri, nüfusun sağlıklı kalması için hükümetler ve özel kuruluşlar tarafından sağlanan temel bir hizmettir. İnsanların tıbbi kurumlarda nasıl tedavi edildiğini tanımlayan karmaşık bir yönetim, ekonomi, teknoloji ve sosyal uygulamalar sistemidir. Sağlık hizmetleri, hastalık veya yaralanmaların tedavisine ve sağlığın korunmasına odaklanır. Kişilerin tedavi edilme şekli durumlarına bağlıdır ve tedavi süreci ihtiyaçlarına göre yavaş veya hızlı olabilir. Hastanelerdeki insanlar genellikle röntgen cihazı veya CT tarayıcı gibi tıbbi ekipmanlarla tedavi edilir.

Bu makineler çalışmak için elektrik kullanır ve çalışması için bir jeneratörden sürekli güç kaynağı gerektirir. Bu tıbbi ekipmanlara ek olarak, hastaların hastanede kaldıkları süre boyunca yatacakları bir yere ihtiyaçları vardır. Motorlu hasta yatağı hastanın hayatını kolaylaştırır; hareket ederek sağlığı iyileştirmek için kullanılabilir ve işçilik maliyetlerini düşürerek sağlık hizmetlerinin maliyet etkinliğini artırabilir.

Motorlu Hasta Yatakları Nedir?

Motorlu hastane yatağı, ameliyattan veya ciddi bir yaralanmadan sonra hastalar için hayatı kolaylaştırır. Hastaların sert bir zeminde yatmaktan ağrı hissetmeden rahat bir şekilde uyumasını sağlar. Ameliyattan sonra hastaların yemek yemeye veya içmeye hazır olduklarında zaman kazandırdığı için bakıcıları da rahatlatır. Motorlu yatak genellikle hastanın vücut ağırlığının altında elektrikle çalışan şilteyi açıp kapatmak için yerleşik kontrollere sahiptir.

2 motorlu hasta yatakları

2 motorlu hasta yatakları

Çoğu motorlu yatağa gömülü basınç sensörleri, bir hastanın vücut ağırlığını yataktan kaldırdığını algılar ve vücut ağırlığıyla aynı anda yükselmesine neden olur, böylece artık sırt üstü düz durmaktan ağrı hissetmez. Hasta, ameliyat veya yaralanma iyileşme döneminden sonra hala iyi dinlenmiş hissederken, bakıcıların yardımı olmadan kendi gücünü kullanmaya teşvik eden destekli bir çekme sistemi kullanarak kolayca yataktan çıkabilir.

Motorlu Hasta Yatakları Ne İşe Yarar?

Motorlu hastane yatağı kullanılabilir. Hastaların hastanede kaldıkları süre boyunca evde daha az gözetim altında oldukları zamana kıyasla daha fazla özgürlük sağlayarak sağlıklarını iyileştirin. Hastalık veya yaralanma nedeniyle evde kalmayı tercih etmeyen hastalar, orada motorlu hasta yatakları varsa, yerel hastanelerinde tedavi görmeye devam ederken daha rahat olabilirler.

Motorlu yatağın sağladığı özgürlük, hastaların hastanede kaldıkları süre boyunca mümkün olduğunca normal bir şekilde yaşamalarına ve aynı zamanda uygun tıbbi yardım almalarına olanak tanır. Bu, hem fiziksel hem de zihinsel sağlıklarını aynı anda iyileştirir.

Motorlu Hasta Yataklarının Önemi Nedir?

Motorlu hastane yatağı, hastanelerde ve tıbbi tesislerde kullanılan bir tıbbi ekipman türüdür. Bu yataklar, omurga ve karın yaralanması olan hastaların rahatlamasına ve uyumasına yardımcı olur. Motorlu hasta yatağı da bu tür yaralanmaların tedavisine yardımcı olur. Ekipman, modele bağlı olarak elektrik, basınçlı hava veya her ikisinin kombinasyonu ile çalışır. Ayrıca bu yatak tipi tasarımına bağlı olarak manuel veya otomatik olarak çalıştırılabilir. Sonuç olarak, motorlu bir hastane yatağı, omurga ve karın yaralanmaları olan hastaların tedavisinde temel bir tıbbi araç haline geldi.

Motorlu hasta yatağı çeşitleri

Motorlu hasta yatağı çeşitleri

Motor aspisi, omurga kırıkları veya diğer omurga yaralanmaları için destek sağlayan bir yataktır. Hasta genellikle bacakları uçtan sarkacak şekilde cihaz üzerinde sırt üstü yatar. Uçlar genellikle kavislidir ve omurganın doğal lordotik eğrisi için ekstra destek sağlar. Ek olarak, motorlu bir hasta yatağı genellikle uyku sırasında hareketi azaltmak ve tedavi sırasında ağrıyı azaltmak için bir elektrikli tahrik sistemine sahiptir.

Motorlu Hasta Yataklarının Avantajları Nelerdir?

Kendi kendine çalışabilir veya bir bakıcı tarafından uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Sıkıştırma sistemleri, alt uzuvlara kan akışını etkileyen kırıklar veya diğer yaralanmaların neden olduğu şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Gerekirse elektrikli olanlar yerine manuel sıkıştırma plakaları da kullanılabilir. Bazı modellerde hem manuel sıkıştırma plakaları hem de elektrikli sürücüler bulunur, böylece farklı yaralanma türlerini tedavi etmek için aynı anda kullanılabilirler.

Motorlu hapida x, motorlu hapidax’e benzer, ancak daha ciddi omurilik yaralanmalarını tedavi eder. Dekompresifhematom (DHD) nedeniyle çoklu kırıklar ve felç. Motorlu bir hapidax’in, hastanın ihtiyaçlarına göre farklı pozisyonlara hareket etmesine izin veren el tutamakları tarafından çalıştırılan bir ucu vardır.

Ayrıca elektrik sistemini veya kablosuz robotik gibi uzaktan kumanda sistemlerini kullanarak hasta ihtiyaçlarına göre her yöne 360° dönebilir. Bu ekipman, doğrudan hasta katılımı olmadan ciddi yaralanmaları ele almak için daha karmaşık teknoloji gerektirdiğinden, genellikle manuel olandan daha pahalıdır. Bununla birlikte, özellikle omurga ve karın yaralanmalarını tedavi ederken, hastaların hareketlerini kendilerinin yönlendirmesine izin vermekten çok daha güvenlidir

Motorlu Hasta Yataklarının Kullanımı

Motorlu yataklar hastaların kendi odalarında yardımsız hareket etmelerine olanak sağladığı için ameliyattan daha doğal ve rahat bir şekilde iyileşme sağlamaktadır. Ek olarak, motorlu bir yatak, doktorların hastanın fiziksel iş birliği olmadan tıbbi prosedürleri gerçekleştirmesini sağlayarak ağrıyı azaltır ve hasta konforunu artırır. Ayrıca doktorlar, motorlu yatak kullanırken en uygun koşullarda karmaşık ameliyatlar yapabilirler.

Aynı zamanda hastaneler geleneksel yataklar yerine motorlu yataklar kullanarak elektrik giderlerini azaltabilirler. Sonuç olarak, daha iyi ameliyat sonrası iyileşme, motorlu yatakların kullanımıyla doğrudan ilişkilidir! Hasta konforunu artırmanın yanı sıra, motorlu bir yatak, terapi seansları sırasında hastalar hareket edebildiğinden tıbbi tedavilerin doğruluğunu ve verimliliğini de artırır. Örneğin, derin basınç tedavisi ağrıyı azaltmaya yardımcı olur ve hareketliliği desteklerken aynı zamanda vücuttaki yeni dokunun iyileşmesini ve büyümesini destekler.

Motorlu hasta yatağı kiralama hizmeti firmamızdan alınabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir