Motorlu Hasta Yatağı

Yatalak hastaların hareket eğilimlerini dengeli bir şekilde özgünleştiren nitelikli yatakların üretimleri sağlanıyor. Hem tıbbı hastane alanlarında hem de ev ortamlarına uyumluluğu sağlanan yatak tasarımları kaliteli bakım avantajı sunuyor.

Çok kaliteli ve nitelikli yatak tipleri, gruplar halinde hastaların kullanımı için özelleştirilerek, zengin fonksiyonellik bağıntısı kurulmaktadır. Motorlu hasta yatakları farklı aralıklarla, farklı kısımlarının hareket ettirilmesine imkân veren dizaynlara hakim olmaktadır. Hastaların yönünü istenilen çerçevede değiştirilmesine yönelik tasarlanan bu yataklar 3 – 4 motor kapasitesi ile tedavi için oldukça fazla kullanım konforu sunuyor. Özellikli yatak konseptleri işlevsellik hareketlerinin kapsamında hastaların bakımında yararlıdır.

Hasta Yatağı Modelleri

Hareket kabiliyetleri kısıtlanan her hastanın yatış süreci doğrultusunda vücudunun özellikle sırt kısmında yatak yaraları meydana geliyor. Bu olası nedenlerin önüne geçen hasta yatağı modelleri birden farklı pozisyon özelliği ile imal edilmektedir. Hastaların konforlu yatışı için motor seviyesi de büyük önem taşımaktadır.

Baş, gövde ve ayak bölümlerine yerleştirilen motorlar sayesinde hem yatak yaraları önleniyor hem de hastanın pozisyon almasıyla moral seviyesi artıyor. Yatak çeşitlerinin arasında ayrıcalıklı tasarımlardan olan trendelenburg hareketli, tuvaletli, yükselti- asansör ayarları da bulunmaktadır.

Ev tipi, elektrikli yatak modelleri de hastaların ihtiyacına cevap veren özelliklere sahip olmaktadır. İşe yarar, avantajlı ve ergonomik yatak biçimleri ile hastaların iyileşme aşamaları konforla atlatılıyor.

Çok İşlevsel Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yakınları için yatak çeşitlerinin çok işlevsel olması artı bakım yönelimini kuvvetlendirmektedir. Pozisyon performans aralıkları kapsamında motorlu hasta yatakları modern ve estetik tasarımlara hâkim olmaktadır. Genellikle yataklar üzerinde bulunan düğmelerle ya da kumanda ile kontrollü pozisyon işlevselliği sağlanmaktadır.

Bakım amaçları çerçevesinde üretilen bu tarz yatak modellerine tedavi alanlarının ve ev alanlarının görselliği bakımında dizayn ediliyor. Deri ve ahşap bazalı yatak kategorileri yaşam alanlarına göre tasarlanmaktadır.

Çelik ya da plastik korkuluklu modellerde hastanelerde kullanılan hasta yatağı olarak sunulmaktadır. Bu tür yatak aranjmanları gerekli durumlarla kiralama hizmetleriyle alınmaktadır. Rahatsızlığı geçiren hastanın ihmal edilmemesi gereken bakım – gözetim işlemlerine bağlı olarak yatak tasarımları en cazip oranlarla satışa sunulmaktadır.

Motorlu hasta yatakları genel olarak kumandalı sistemle çalışırlar. Bu kumanda yatağın elektrik motoruna bağlıdır ve kullanımı kolaydır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir