Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Otomatik Hasta Yatağı

02.02.2018
393 görüntülenme
Otomatik Hasta Yatağı

Otomatik Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Birçok farklı problemden ötürü bir süre yatmak zorunda olan ve iyileşme sürecini en iyi şekilde geçirmek durumundaki hastalar için özellikle otomatik hasta yatağı çeşitleri günümüzde oldukça büyük bir kolaylık sunmaktadır. Özellikle de farklı motor sayılarına sahip olan otomatik hasta yatakları farklı hareket yetenekleri sayesinde hastaların günlük olarak gerçekleştirmek istedikleri tüm farklı işleri kolay bir şekilde yapmasına olanak tanımaktadır. Buna örnek olarak sırt kısmından yukarı doğru hareket eden yataklar sayesinde günlük yemek yeme ya da ilaç içmek gibi durumlar kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca ayak kısmından yine hareket etme yeteneği bulunan bu yataklar sayesinde kan dolaşımı da günlük olarak daha rahat bir şekilde yapılmasına olanak verilmektedir.

Otomatik Hasta Yatağı Çeşitleri

Birbirinden farklı boyutları ve modelleri bulunan otomatik hasta yatağı seçenekleri kapsamında sadece sırt ya da ayak bölgesindeki hareket yetenekleri değil aynı zamanda asansör sistemleri sayesinde de hastanın gün içerisinde ayağa kalkmasına imkan tanıyabilmektedir. Aşağı yukarı belli bir hız ayarı kapsamında hareket etmesi sayesinde otomatik hasta yatağı modelleri hastanın ayağının yere tam olarak basmasına fırsat vermekte ve rahatça ayaklanmasına imkan tanıyabilmektedir.

Bütün bu fonksiyonlar kapsamında da hasta büyük bir rahatlıkla ve daha hızlı bir şekilde tedavi sürecine atlatırken aynı şekilde onlara bakan bakıcılar ya da yakınlara da büyük bir kolaylık sunmaktadır. Hastanın durumuna ve yapısına göre de değişik modelleri altında bu yatak çeşitleri satın alınabilir.

Tüm Hastalar İçin Uygundur

Yaşlılar ile birlikte hastaneden yeni çıkmış olan kişilerin yanı sıra yatalak olan insanlar adına da büyük bir kolaylık sağlayan otomatik hasta yatağı modelleri, aynı zamanda yan korkulukları sayesinde de hastanın sağa ya da sola rahat hareket etmesine olanak vermektedir. Tamamen kaliteli bir iskelet yapısında üretimleri gerçekleştirmiş olan bir motorların da aynı şekilde dayanıklılık göstermesi sayesinde uzun yıllar kullanım şansı sunarken uzaktan kumandası aracılığıyla da ayrı bir rahatlık vermektedir. Evde ya da hastanede veyahut da huzurevi ve bakımevi gibi birçok değişik noktada otomatik hasta yatağı modelleri rahatça kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.