Otomatik hasta yatakları

Hasta yatağı hastaların rahatsızlıkları süresince  kullanabilecekleri medikal ürünlerden bir tanesidir. Hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç duyduğu otomatik hasta yatakları adından da belli olduğu gibi elektrik sistemiyle çalışan ve çeşitli motor aksamıyla hareket edebilen hasta yatağı çeşitleridir. Yatağa bağımlı hastaların özellikle tercih etmelerinin sebebi hem sağlık açısından büyük avantaj sağlıyor olması hem de hareket kabiliyeti açısından ve günlük bedensel ihtiyaçlarında kolayca karşılanmasını sağlayacak şekilde üretilmiş olmalarıdır.

Medikal hasta yatakları

Otomatik hasta yatakları motor sistemi dediğimiz sistemle ve asansör dediğimiz mekanik bir aksamla çalışır. Küçük bir kumanda yardımı sayesinde hastayı yerinden rahatsız etmeden baş, boyun diğer vücut bölgelerinin hareket etmesini sağlayıcı özellikte imal edilmiştir. Bu hasta yataklarının en büyük avantajı hem bu kadar işlevi olmasının yanı sıra hem de hastanın sağlığını tehdit edici diğer sağlık sorunlarını da önemli ölçüde engellemiş olmasından meydana gelmektedir.  Hasta yakınları hastaları için bu yatakları satın alırken bir çok özelliğinde beraberinde olmasına dikkat etmelidir.

SGK Onaylı Otomatik Hasta Yatakları

Teknolojiye ve sağlık kurumları onaylı olan bu otomatik yataklar hastanın tedavi süreci boyunca veya yaşamı boyunca kullanacaklarından dolayı anti bakteriyel ve sağlam dayanıklı malzemelerden üretilmiş olduğunu da unutmamak gerekir. Hastanın yeme içme gibi günlük ihtiyaçlarını bu motorlu yani otomatik hasta yatakları sayesinde pratik bir şekilde kolayca yemelerini sağlamaktadır. Asansör sistemi dediğimiz otomatik bu hasta  yataklarının da hastanın rahatlıkla yükseltilip alçaltılabilen bir mekanizma ile hareket etmesini sağlamaktadır. Normal bir yataktan daha konforlu daha pratik ve sağlık açısından çok daha iyi olan otomatik hasta yatakları hasta ve hasta yakınlarına maliyet açısından da avantaj sağlamaktadır.

Hem satış hem de kiralanabilen otomatik hasta yatakları hasta ve hasta yakınlarının tercih edebileceği ilk medikal ürünlerdir diyebiliriz. Otomatik hasta yatakları hastaların kendi evlerinde de tedavilerini olmalarına olanak sağlar. Kendi evlerinde normal yatak görünümde imal edilebilen bu otomatik hasta yatakları görünüm açısından ev yatağı fakat medikal açıdan tıpkı bir sağlık merkezinde bulunan hasta yataklarıyla bire bir aynıdır. Otomatik hasta yatakları gerek felçli hastalar olsun gerekse ameliyat sonrası hastaların yatış ve vücutlarını kavraması açısından kullanılması gereken öncelikli medikal üründür. Bunun için otomatik hasta yatağı kullanımı yıllar yılı kullanılmakta ve olumsuz geri dönüşler olmamaktadır. Bulunduğunuz il ilçe ve bir çok kasaba köy gibi yerlere kadar teslimat sağlayan firmalar da mevcuttur. Şunu da belirtmek gerekirse bu hasta yataklarını, imalatçı firmalardan satın almaları hem fiyat hem de kalite açısından çok daha avantajlı olabileceğini de söyleyebiliriz. Sağlıklı günler diliyoruz.