Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Pozisyon Aldıran (Veren) Havalı Yatak

HM-2400H
Pozisyon Aldıran (Veren) Havalı Yatak

Uzun süreli yatalak hastaların hayatlarını kolaylaştırabilmek ve onlara hareket kabiliyeti kazandırmak için üretilen pozisyon aldıran havalı yatak ile felçli kişilerin de yatak içinde kolay bir şekilde hareket etmesi sağlanmaktadır. Özel bir elektrikli motor bulunan pozisyon veren havalı yatak 8 dakikada bir sağa veya sola doğru dönerek hareket ediyor. Böylece hasta hep aynı pozisyonda yatmamış oluyor.

Pozisyon Veren Havalı Yatak

Pozisyon Veren Havalı Yatak

Bu yatakların birçok önemli özelliğinden dolayı yatalak ve felçli hastalar tarafından sıkça tercih ediliyor. Yatağın en önemli özelliklerinden bir tanesi hasta vücuduna masaj etkisi yapmasıdır. Bu masaj etkisi sayesinde yatan hastanın vücudunda yaralar oluşması engelleniyor. Ayrıca yatağın sıvı geçirmez özellikte olması da yatağın tercih edilme nedenleri arasındadır. Çünkü yatak sıvıyı geçirmediği için kolaylıkla temizlenmektedir.

Pozisyon Veren Havalı Yatak Özellikleri

Uzun süre yatağa bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda olan pozisyon veren havalı yatak özellikleri arasında yatağın ortopedik olması ve yara oluşumunu engelleyici yapıda olması ön plana çıkmaktadır. 95 cm eninde ve 1.95 cm boyunda üretilen bu pozisyon aldıran havalı yatak üzerinde 200 kilo ağırlığındaki hastalar rahatça yatabilir.

Yatak içinde yer alan pompa özelliği ile yatağın içindeki boruların şişmesi ile yatak kullanılabilir duruma gelir. Yatak içindeki borular birbirinden bağımsız olarak üretildiği için herhangi bir arıza durumunda borulardan bir tanesi çıkarılarak yerine yenisi konulabilir. Yatak sağ veya sol tarafa 20 derece dönebilme özelliğinde üretilmiştir.

Pozisyon Aldıran Boru Tipi Havalı Yatak

Ülkemizde satışa sunulan en kaliteli, konforlu ve fonksiyonlu havalı yatak modelidir.  Bu havalı yatak modelinin en önemli özelliği hastanın yatış pozisyonuna göre şekil alabilmesidir. Örneğin hastanız sürekli sağ tarafa doğru yatıyorsa bu yatak çeşidi de sağ tarafa doğru pozisyon alır. Bu özelliği sayesinde hastanızın vücudunun sürekli iyi olmasını sağlar. Terleme ve yara oluşumunu engelleme de en etkili havalı yatak modelidir. Pozisyon aldıran havalı yatak modelinde yirmi bir adet hava borusu bulunmaktadır. İki yüz kilograma kadar olan bir hastayı rahatlıkla taşıma kapasitesine sahiptir. Hava kanalları on dakika şişerek hastanız için hazır durma gelir.

Üç adet giriş ve üç adet çıkışı bulunur. Havalı yatak üzerindeki hava kanalları sert orta ve yumuşak şeklindedir. On dakika da bir hava sirkülasyonu olur. Pozisyon veren havalı yatak modelinde basınç ayarı yapılabilmektedir. Kılıfı sayesinde herhangi bir sıvı geçirme ve kirlenme durumu bulunmamaktadır. Hastanızın sırt yarası ve terlemesi oldukça fazla ise bu havalı yatak modelini tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.