Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Pozisyon Aldıran (Veren) Havalı Yatak

Pozisyon Aldıran (Veren) Havalı Yatak

Pozisyonlu hasta yatakları

Uzun süreli yatalak hastaların hayatlarını kolaylaştırabilmek ve onlara hareket kabiliyeti kazandırmak için üretilen pozisyon aldıran havalı yatak ile felçli kişilerin de yatak içinde kolay bir şekilde hareket etmesi sağlanmaktadır. Özel bir elektrikli motor bulunan pozisyon veren havalı yatak 8 dakikada bir sağa veya sola doğru dönerek hareket ediyor. Böylece hasta hep aynı pozisyonda yatmamış oluyor.

Pozisyon Veren (Aldıran) Havalı Yatak

Pozisyon Veren (Aldıran) Havalı Yatak

Bu yatakların birçok önemli özelliğinden dolayı yatalak ve felçli hastalar tarafından sıkça tercih ediliyor. Yatağın en önemli özelliklerinden bir tanesi hasta vücuduna masaj etkisi yapmasıdır. Bu masaj etkisi sayesinde yatan hastanın vücudunda yaralar oluşması engelleniyor. Ayrıca yatağın sıvı geçirmez özellikte olması da yatağın tercih edilme nedenleri arasındadır. Çünkü yatak sıvıyı geçirmediği için kolaylıkla temizlenmektedir.

Pozisyon Veren Havalı Yatak Özellikleri

Uzun süre yatağa bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda olan pozisyon veren havalı yatak özellikleri arasında yatağın ortopedik olması ve yara oluşumunu engelleyici yapıda olması ön plana çıkmaktadır. 95 cm eninde ve 1.95 cm boyunda üretilen bu pozisyon aldıran havalı yatak üzerinde 200 kilo ağırlığındaki hastalar rahatça yatabilir.

Yatak içinde yer alan pompa özelliği ile yatağın içindeki boruların şişmesi ile yatak kullanılabilir duruma gelir. Yatak içindeki borular birbirinden bağımsız olarak üretildiği için herhangi bir arıza durumunda borulardan bir tanesi çıkarılarak yerine yenisi konulabilir. Yatak sağ veya sol tarafa 20 derece dönebilme özelliğinde üretilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.