Pozisyon veren havalı yatak - HM2500/W

Teslimat ve kurulum

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün içinde ücretsiz olarak teslim edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

Pozisyon veren havalı yatak - HM2500/W

HM-2500W Witra Pozisyon Veren Havalı Yatak 30 Derece

Uzun süre yatağa bağlı kalan ve tedavileri için bu süreci sağlıklı bir şekilde geçirmek isteyen hastalar için tasarlanan hasta yatakları, bu sürecin daha konforlu ve kaliteli atlatılmasını sağlamaktadır. Hayatının geri kalanını yatağa bağlı geçirmek veya uzun süre yatmak zorunda kalan yatalak hastaların fizyolojik ihtiyaçlarının yanında ruhsal olarak da iyi hissetmelerini de mümkün hale getiren hasta yatakları, kendi içerisinde çeşitli modellere ayrılmaktadır. Kullanılan hasta yatağına monte edilerek hazır edilen ve bir hasta yatağı modeli olan havalı yataklar, yatalak hastaların vücut yaralanmaları için geliştirilmiş özel bir ürün olmaktadır. Baklava tipi, boru tipi ve pozisyon veren olmak üzere 3 ana başlık altında toplanan havalı yataklar, hastanın bası yaralanması adı verilen yatak yaralanmalarını önlemek ve iyileştirmek için tasarlanmıştır.

30 Derece Witra Pozisyon Veren Havalı Yatak Özellikleri

Özellikle felçli hastaların hareket problemi için çözüm olarak geliştirilen pozisyon veren havalı yataklar, vücudun sağa ve sola hareket etmesini sürekli olarak sağlamaktadır. Hastanın pozisyon almasına yardımcı olan bu yataklar, 200 kg ağırlığa kadar olan hastalar için de uygun olmaktadır. Yatakta bulunan elektrik motoru özel programlanmış olup hastanın belirli periyotlarla sağa ve sola dönme pozisyonunu ayarlamaktadır. Sekiz dakikada bir yapılan bu pozisyon değişimi ile hastanın vücut basıncı dengelenmekte ve yara oluşumu engellenmektedir. Hastaya masaj etkisi de yapan bu yataklar, özel bir yatak örtüsüne sahip olup bu örtü sayesinde sıvının hasta yatağına geçmesi önlenmektedir.

30 Derece Witra Pozisyon Veren Havalı Yatağın Faydaları

Yatalak hastaların hareket kabiliyetleri sınırlı olmaktadır. Bu nedenle hastanın refakatçisine büyük sorumluluk düşmektedir. Hastanın hareket kabiliyetinin kısıtlı olmasına rağmen istenilen pozisyona getirilmesini ve bu durumu elektronik bir sistem sayesinde düzenli olarak yapılmasını sağlayan pozisyon veren havalı yatak sistemleri, hem hasta hem de refakatçisine büyük kolaylık sağlamaktadır. Hastanın düzenli pozisyon değişimi ile vücut basını dengelenmekte ve topuk, dirsek, kuyruk sokumu gibi vücudun belirli bölgelerinin terlemeye bağlı oluşan tahriş ve sonrasında yaralanma sorunu ortaya çıkmamaktadır. Yatağın hastaya sağladığı en önemli fayda olan bası yaralanmalarının engellenmesinin yanında oluşan yaralanmalar da bu yatak kullanımı ile tedavi edilmektedir. Ayrıca masaj etkisi veren bu yataklar, hastanın pozisyon değiştirme durumunda iyi hissetmesini sağlamakta ve fizyolojik tedavisinin yanı sıra moral olarak da iyi hissetmesini mümkün hale getirmektedir.