Pozisyon veren havalı yatak - HM5000/W

Teslimat ve kurulum

İstanbul içi siparişleriniz aynı gün içinde ücretsiz olarak teslim edilmekte ve montajı yapılmaktadır.

Fiyat Ve Ödeme Seçenekleri

Sağlık Bakanlığı’nın yasaklaması üzerine medikal yatakların fiyatları belirtilemiyor. Telefonla bilgi alabilirsiniz.

HM-5000W Witra Pozisyon Veren Havalı Yatak 45 Derece

Yatalak hastaların uzun süre yatmaktan kaynaklı oluşan yatak yaralanmalarını önlemek için geliştirilen havalı hasta yatakları, yatağa bağlı iyileşmek zorunda kalan hastalar için önemli bir medikal üründür. Sürekli yatmak zorunda kalan hastaların dengeli basınç dağılımı olmamasından kaynaklı topuk, dirsek, kuyruk sokumu, kulak ve kalça gibi vücudun belirli bölgelerinde oluşan kızarma, morarma ve yaralanma şeklindeki yaralanmalar engellenmektedir. Hayatının geri kalanını yatağa bağlı geçiren hastaların fiziksel tedavisinin yanına moral olarak da iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla kullanılan havalı hasta yatakları, iyileşmek isteyen hastaların başka sorunlar nedeniyle problem yaşamasının önüne geçilmektedir. Hem hijyenik açıdan hem de tedavi açısından önemli bir ihtiyaç olan havalı hasta yatakları kendi içerisinde baklava tipi, boru tipi ve pozisyon veren havalı yatak şeklinde 3 başlıkta incelenmektedir.

45 Derece Witra Pozisyon Veren Havalı Yatak Özellikleri   

Özellikle yoğun bakımda yatan hastalar için tasarlanan bir ürün olan pozisyon veren havalı yatak sistemleri, bir adet motora sahiptir. Yatağın işlevini yerine getiren bu motor, ayrıca boru şiltelerinden oluşmaktadır. Yoğun bakımda yatan hastaların sürekli yatağa bağlı kalması durumundan kaynaklı oluşan bası yaralanmaları için geliştirilen bu yataklar, hem yara oluşumunu engellemekte hem de 1. ve 2. dereceden yaralanmaları iyileştirmektedir. 45 derece sabit bir açısı olan bu yataklar, istenilen pozisyona çevrilebilmektedir. Genel olarak boru şiltelerine sahip olan yataklardaki bu sert plastik borular hava sirkülâsyonunu sağlamaktadır. Koruma aparatı sayesinde yatan hastanın güvenliği ihmal edilmemekte ve kullanılan her türdeki hasta yataklarına monte edilmesi kolay olmaktadır. Uzun ömürlü olan bu yataklar, hastaların tedavi sürecindeki en önemli yardımcılarından biridir.

45 Derece Witra Pozisyon Veren Havalı Yatakların Faydaları    

Yatan hastanın sağa ve sola hareketini düzenli olarak sağlama özelliğine sahip olan pozisyon veren havalı yataklar, hem hasta hem de refakatçisi için büyük kolaylık sağlamaktadır. Bası yaralanmalarının oluşumunu engelleyen bu yataklar, aynı zamanda oluşan yatak yaralarının iyileştirmek için de etkili olmaktadır. Tedavi gören hastanın başka sorunlar yaşamaması ve yatak yaralanmaları gibi vücut tahrişinden meydana gelen, acı veren ve zahmetli bir problem olan bu sorunu etkili ve kolay bir şekilde önleyen bu yataklar, sürekli pozisyon değiştiremeyen hastaların vücut basınç dağılımının dengesini kurmaktadır. Yetersiz hava akımını düzenleyen bu yataklar, hem yatan hastalar için hem de engelli ve obezite hastaları için fayda gösteren ürünlerdir.

Pozisyon veren havalı yatak - HM5000/W