Profesyonel Hasta Yatakları

Hastaneler ve evlerde kullanılan hasta yatağı çeşitleri, uzun süre yatmak zorunda kalan hastalar için özel olarak üretilmiş olan özel yataklardır. Bu yatakların üretimi özel bir uzmanlık alanıdır. Üretim sırasında hastaların hareket edebilmeleri, ayaklarını dinlendirebilmeleri, başlarını istedikleri düzeyde yüksekte tutabilmeleri gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Bu alanda profesyonellikten ödün vermemeli ve böyle bir yatağa ihtiyacınız varsa alanında yetkinleşmiş bir firmayla iletişim kurmalısınız. Uzun süre yatağa bağlı olmak gibi zor bir durumu en iyi şekilde atlatabilmek ve hastalarınızın tam anlamıyla rahat etmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız bir süredir hasta yatağı imalatı, satışı ve kiralanması alanında çalışıyor. Bu konuda yeterince deneyim kazanmış olan çalışanlarımızla birlikte size en kaliteli yatakları sunmak için hizmetinizdeyiz.

Kaç Çeşit Hasta Yatağı Vardır?

Hasta yatakları boyutlarına, taşıyabileceği ağırlığa ve özelliklerine göre birkaç çeşide ayrılır. 2, 3 ya da 4 motorlu hasta karyolası bulunur. Firmamızın en çok satan ve en ekonomik modellerinden birisi hem baş hem de ayak kısmı hareket ettirilebilen modelimizdir. Oldukça konforlu ve ortopedik olarak üretilen bu yataklar hastaların rahatı göz önünde bulundurularak üretilir. Öte yandan 2 motorlu hasta yatakları arasında korkuluklu olanlar, kolay temizlenebilir olanlar, hastaların hareketinin rahat bir şekilde olmasını sağlayanlar olarak birkaç çeşide ayrılır. Bunlar arasında fiyatı en yüksek olan ise dekoratif amaçlı olarak üretilen ahşap kaplamalı modellerdir.

3 ve 4 Motorlu Hasta Yatağı Modelleri

3 ve 4 motorlu hasta yatakları bazıları asansörlü sisteme sahip olmalarına göre, bazıları uzaktan kumandalı olmasına göre bazıları da obez hastalara göre üretilmiş olmalarına göre aralarında birkaç çeşide ayrılır. Korkuluklu olan bütün modellerimizde korkuluklar kolayca temizlenebilme özelliğine sahiptir. Bunun dışında hem 3 hem de 4 motorlu olan modellerimiz arasında dekoratif olarak daha özenli hazırlanmış ve ahşapla kaplanmış olan çeşitlerimiz de vardır. Özellikle yoğun bakımda kalması gereken hastalar için 4 motorlu hasta yatakları önerilir. Maliyeti biraz daha yüksek olan bu yatakları da isterseniz satın almak isterseniz kiralamak için düşünebilirsiniz. Hasta yatağı kiralama hizmeti de veren firmamız size nasıl bir yatağa ihtiyacınız olduğu konusunda, satın almada ya da kiralamada yardımcı olacaktır.

Havalı Yatak Modelleri

Havalı hasta yatağı ise diğerlerinden farklı olarak üretilmiştir. Bilindiği gibi uzun süre yatağa bağlı olarak kalan hastaların en büyük problemlerinden birisi vücutlarında çıkabilecek olan yaralardır. Eğer hastanız çok uzun bir süre hareket etmeden yatmak zorundaysa ne kadar hareket ettirir ya da pozisyonu değiştirirseniz değiştirin maalesef yatağın kendi vücuduna uyguladığı baskıdan ötürü etkilenecektir. Bası yarası adı verilen bu tür yaralar yatağa bağlı hastaların en büyük problemlerinden birisidir. Havalı yataklara bağlanan bir cihaz belirli aralıklarla hava üfleyerek yatağın hastaya uyguladığı basıncın önüne geçmeye çalışır. Bu konuda büyük oranda başarılı olan havalı yataklar daha az hareket edebilen hastalar için iyi bir seçimdir. Yatakta hava akışı sağlandığı için hastanın aşırı derecede terlemesinin önüne geçen bu yatakların herhangi bir bakıma ihtiyacı yoktur. Temizlemeniz yeterlidir. Eğer gerekirse firmamız yatakları kontrol etme konusunda da yardımcı olmaya hazırdır.

Nasıl Bir Yatağa İhtiyacınız Var?

Hasta yatakları taşıyabilecekleri ağırlığa göre de birkaç çeşide ayrılır. Eğer böyle bir ihtiyacınız varsa firmamız sizin için en iyi yatak önerisini de sunacaktır. Ne kadar süre yatması gerektiği ve hasta hakkında vereceğiniz diğer bilgiler ışığında sizin için en iyi önerir ve yardımcı oluruz.

Hasta Yatağı Hangi Fiyatlardan Satılır?

Hasta yatağı fiyatları yatakların hangi modelde olduğuna göre, farklı özelliklerine ve işlevlerine göre, dekoratif amaçlı olmalarına göre değişken bir konudur. Tabi satın alma ve kiralama süreleri de bu fiyatı belirler. Fiyatlar konusunda piyasa şartlarında en uygun olma garantisi veriyoruz. Firmamız kaliteden ödün vermeden en konforlu ve kaliteli yatakları uygun fiyata satar ya da kiralar. Bizi arayıp hasta, kilosu, boyu ve hareket kabiliyeti gibi konularda bilgilendirirseniz ne tür bir yatağa ihtiyacınız olduğu konusunda da yardımcı oluruz. Bu konuda profesyonel ve kusursuz bir hizmet almanız için çalışıyoruz. Hasta yatağı ve diğer hasta malzemeleri konusunda en doğru adrese ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir