Hasta Yatağı Çeşitleri

Hasta yatakları, rahatsızlığı bulunan kişilerin evde ya da hastane ortamında tedavi edilebilmesi için tedaviye destek veren ve hastanın konforunu büyük oranda sağlayan yataklardır. Uzun süreler boyunca yatması gereken hastalar daha fazla rahat etsin diye bu şekilde üretilmiştir. Uzun zamanlar boyunca yatması gereken hastalar daha rahat olan hasta yataklarını tercih ediyor. Rahat hasta yataklarında tekerlek sistemi mevcuttur.

Bu sistem sayesinde bir odadan diğerine ya da hastane koridorlarında rahat bir şekilde taşınabiliyorlar. Hasta karyolasının köşelerinde dört tane korkuluk yer alıyor. Bu korkuluklar sayesinde hastalar düşmez ve kendilerini güvende hissederler. Bazı hasta yatakları motorlu olmaktadırlar. Bu motorlu özellikleri sayesinde elektrikler kesilse dahi herhangi bir kesinti olmaz ve hastaya göre şekil alırlar.

Neden Hasta Yatağı Tercih Edilmelidir?

Bu hasta yatakları diğer hasta yataklarına oranla çok daha farklı özelliklere sahiptir. Hastane ortamında  ya da evde tedavi olmak durumunda kalan hastalar için kullanılan bir üründür. Hasta Yataklarının pek çoğu şişme yatak modelinde üretilmiştir. Bu nedenden ötürü hastalarda oluşacak vücut yaraları önlenir. Hasta yatakları bu tarz rahatsızlığı olan kişiler için sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Hasta karyolaları rahatsızlığın daha hızlı bir şekilde tedavi etmesini sağlar. Hastaların daha sağlıklı olması için mutlaka hasta yatağında olması gerekiyor.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetinin Yararları Nelerdir?

Hasta yatağı modelleri saymak ile bitmiyor. Hasta Yataklarının 2 motorlu 3 motorlu ve 4 motorlu olan modelleri vardır. Bu yatakların hepsi bambaşka özelliklere sahiptir. Bu yataklar son teknoloji ile üretilmiş ve halka sunulmuştur. Yataklarda bulunan süngerler hastaları düşünerek yapılmıştır. Hastaların rahatları daha ön plandadır. Hasta yataklarında tekeler yer alıyor. Bu tekerler sayesinde hasta yatağı hareket edebiliyor. Bu tekerler her yöne doğru hareket etmektedirler. Hasta Yataklarının bir kısmı pil ile çalışıyor iken bir kısmı ise elektrik ile çalışıyor. Bu yataklar hastanın konforunu en üst düzeyde tutmak amacı ile üretilmiştir. Havalı olan hasta yatağı iyileşme sürecini arttırır.

Hasta yatağı kiralama İstanbul

Hasta yatağı kiralama İstanbul

Motorlu Hasta Yatağı Kiralamak Mümkün Müdür?

Hasta yatakları gün geçtikçe farklı modellerde üretiliyor. Önceleri manuel olan hasta yataklarının şimdi pek çok modeli bulunuyor. Motorlu hasta yataklarını,  dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Motorlarda farklı seviyeler bulunuyor, hasta rahatsız olduğunda bu seviyeler ile oynama yapabilir ve yatağın pozisyonu değiştirebilirsiniz. Yatak yarasının meydana gelmemesi için yatağın seviyesini düzenli olarak değiştirmeniz gerekiyor. Hasta Yatağı modelleri değiştikçe hasta yatağı fiyatları da değişiyor. Ancak yatak kiralama ve satın alma ücretleri çok pahalı değil aksine uygun fiyatlıdır.

Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yatağı modelleri oldukça fazladır. Hastalar daha sağlıklı bir şekilde yaşamak için hastaneye giderler ve bazen yatağa bağlı olarak yaşamak durumunda kalan insanlar olur. Bu hastaların rahat edebilmesi için farklı yatak modelleri bulunuyor. Hasta yatağı kiralama fiyatları arasında sigorta ücreti de yer alıyor. Yatakların bakımları tamamen ekiplere aittir. Ekipler yatak bakımlarını yaptıktan sonra evinize kadar getirip teslim edebiliyor.

Hasta yatağı satış ve kiralama mağazası

Hasta yatağı satış ve kiralama mağazası

Yatalak Olan Hastaların Bakımları

Yatalak olan hastaların bakımları biraz daha zordur. Bu zorlukları biraz daha azaltabilmek ve hastayı biraz daha azaltmak adına hasta yatakları üretiliyor. Hastaların daha iyiye gidilebilmesi için hasta yataklarının pek çok modeli üretiliyor ve farklı özellikler ekleniyor. Hasta yatakları hastanın fiziksel anlamda kendini çok daha iyi hissetmesini sağlar. Yatmaya bağlı olarak meydana gelen yatak yaralarının oluşmasını engeller ya da ortadan kalkmasını sağlar. Sürekli olarak yatma pozisyonunda olan insanlarda kas ve kemik ağrıları meydana geliyor. Hal böyle olunca eklem ağrılarının önüne geçilmez oluyor. Bu gibi durumların olmaması için hasta yatakları tercih ediliyor.

Hasta Yatağı Nasıl Kiralanır?

Yatağa bağlı kalan hastalar hastanelerde ve evlerde hasta yataklarında yattıklarında daha rahat bir tedavi süreci geçirirler. Hasta yatakları tedavi için olmazsa olmaz unsurlardan bir tanesidir. Hastalar ve hasta yakınları evde tedavi edecekleri hastalarına hasta yatakları kiralama veya satın alma yöntemlerini deneyebilir veyahut tercih edebilir. Hastane koşullarında ise hasta yatağı kiralama ya da satın alma işi hastane yetkilileri tarafından yönetiliyor. Hastalarına evde çok daha uygun ve güzel bir koşul sağlamak isteyen bireyler evlerinde bir tane hasta yatağı alabilir ya da firma ile anlaşarak kiralayabilir.

Hastalar İçin Hasta Yatakları

Hastalar ve hasta bakıcılar rahat etsin diye en son piyasaya havalı hasta yatakları üretimi yapıldı. Bu sayede hastalar da yatak yarası çıkmazken hasta bakıcılar da bu tür yaralar ile uğraşmak zorunda kalmıyor. Havalı hasta yatakları hastanın yatak ile temas ettiği bölgelere hava üfler ve bu havalar sayesinde hasta da terleme meydana gelmez terleme olmadığı için de yatak yaraları oluşmaz. Hasta yataklarının birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri bulunuyor.

Tekerlekli hasta yatakları

Tekerlekli hasta yatakları

Yataklar, hastalıkların derecesine göre değişkenlik gösteriyor. Bu hasta yatakları kiralanabildiği gibi satın da alınabiliyor. İlk önce hasta yatağı kiralama ya da satın almadan önce hastanızın bilgilerini firmaya vermeniz gerekiyor. Firma hastanıza özel olarak bir yatak tasarlayabileceği gibi benzer modelde benzer ölçülerde olan bir yatakta size gönderebilir. Bu şekilde hastaya en uygun olan yatak ayarlanır hastanın ihtiyacı giderilir ve hasta bu şekilde çok daha rahat eder.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.