Hasta Yatağı

Sağlık; çok eski çağlardan bu yana, korunması ve sürdürülmesi konusunda öğütler ve çözümler üretilmiş hassas bir durumdur. Bu tavsiyeler ve çözümler, çoğu zaman kişinin başta maddi imkânları olmak üzere tüm zamanını ve hatta hayatını harcamasına sebep olmuştur. Ancak günümüzde bilimin ve buna bağlı tıp teknolojisinin gelişmesi ile çok daha etkili ve kesin sonuçlar veren yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemler; çok daha hızlı bir iyileşme süreci sayesinde, kişiyi hastalığın maddi yükünden büyük oranda kurtardığı gibi, ortalama insan ömrünün de uzamasını sağlamıştır. Söz konusu yöntemler; ilaç ve benzeri tedaviler olabileceği gibi, cerrahi müdahaleleri ve tedavi süresince kullanılan bazı ekipmanları da kapsamaktadır. Tedavi esnasında kullanılan yatak da bu ekipmanlardan biri olup, tıp biliminin ortaya çıkış zamanlardan günümüze, hasta tedavisi ve istirahatı için olmazsa olmaz bir unsurdur.

Hasta yatağı binlerce yıldır kullanılagelmiş bir kavram olsa da, günümüzde tedavi amaçlı, özel olarak tasarlanmış tıbbi bir cihazı ifade etmektedir. Firmamız, hasta yatağı teknolojisinde uzmanlığın ve kalitenin öncüsü olmayı amaç edinmiştir.

Hasta Yatağı Gereksinimi

Tüm canlılarda olduğu gibi insan hayatı da çeşitli rahatsızlıklar ve sakatlıklarla geçmektedir. Sağlığı korumak adına ne kadar özen gösterilirse gösterilsin, istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Özellikle de söz konusu hastalık ve sakatlıkların, kişiyi günlük aktivitelerinden ve yaşam için gereksinim duyduğu işlerden mahrum bıraktığı anlar, yaşanılan fiziksel acının üstüne tuz biber olmaktadır. Bu süre içerisinde uygulanan tedavilerin büyük bir kısmı, kişinin kullandığı yatak üzerinde gerçekleştirilmektedir. Tedavi sonrasında da istirahat için aynı yatak kullanılmaya devam etmektedir. Ancak bu durum, beraberinde bazı sakıncaları da doğurmaktadır.

Geleneksel yataklar, her ne kadar imal edildikleri malzemelerde değişikliğe gidilse de, sabit bir konumda olduklarından, hasta ve ona tedavi uygulayan kişiler açısından pek kullanışlı değildir. Tedavi esnasında hasta ve tedaviyi uygulayan kişinin sürekli hareket halinde bulunması ihtiyacı veya hastanın belirli uzuvlarının sabit tutulma ihtiyacı, geleneksel yataklarla pek mümkün olmamaktadır. Yatağın hareketsiz oluşu, hem hastaya hem de bakıcısına ekstra fiziksel çaba yüklediğinden, hastalığın verdiği sıkıntı çok daha büyük boyutlara ulaşmaktadır.

Hasta Yatağı Fiyatları Yüksek Midir?

Hasta yatağı fiyatları firmamız tarafından ülke şartları ve hastaların ekonomik durumları göz önünde bulundurularak makul seviyelerde sunulmaktadır. Yaşanılan rahatsızlıkların farklı ihtiyaçlara sebep olması dolayısıyla her rahatsızlığa ve her bütçeye uygun ürünlerimiz mevcuttur. Hasta yatağı satışlarımızın yanında, satın almak istemeyen veya uzun süreli kullanıma gereksinim duymayan müşterilerimiz için, hasta yatağı kiralama hizmetimiz de mevcuttur. Bu sayede geçici olarak hasta yatağı kullanımına ihtiyaç duyan müşterilerimize de kaliteli bir şekilde bu hizmeti sunmaktayız. Gerek satışlarımızda gerekse kiralama hizmetinde sunduğumuz yataklarda kesinlikle ikinci el hasta yatağı sunulmayıp, tüm yataklarımız fabrika çıkış halleriyle müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

Hasta yataklarında pek çok çeşit bulunup, bunlar; havalı hasta yatağı, 2, 3 veya 4 elektrik motorlu yataklar, ahşap ev tipi hasta yatağı ve lazımlık aparatlı yataklar gibi modellerden oluşmaktadır. Belirli bölümleri kumanda vasıtasıyla otomatik olarak hareket ettirilebilen ve oturma pozisyonunda dik konumda sabitlenebilme özellikli yataklarımız, kaliteli ve ergonomik malzemelerden imal edilmektedir. Tüm yataklarımız 2 yıl garantili olup, parça değişimi gerektiren durumlarda ise 10 yıllık yedek parça garantisi altındadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir