Neden Hasta Yatağı Kullanılmalıdır?

Çoğu insan için; hasta yatağı temin ederek kendi evinin rahatlığında iyileşmek, hastanede kalmaktan ya da bir rehabilitasyon merkezine transfer olmaktan çok daha elverişli bir seçenektir. İnsanlar uzun süreli hastalıklar ile uğraşırken, evde daha çok rahat etmektedir. Ev zamanla iyileşmek için en iyi yerdir. Bir hasta için evde kalmak, sağlığını yeniden kazanması için gereken motivasyonu daha kolay sağlaması demektir. Hasta için kendi evi bir güvenlik hissi verirken, bu ona daha hızlı bir iyileşme şansı verebilmektedir.

Bununla birlikte, birçok durumda hastaya daha iyi konfor ve destek sunmak için hastane tipi bir yatak gerekmektedir. Bir hasta yatağının en önemli avantajlarından biri de, özellikle yaşlı hastalar için kritik olan potansiyel yere düşmelerden korumasıdır. Hasta yatağı çoğu hastanın ev bakımı için vazgeçilmez unsurlardan birisidir.

Hasta Yatağı Kiralamak

Hastanın yatak odasını yeniden tasarlamak, oradaki güzel mobilyaları çıkartarak hasta yatağı ve ekipmanları ile değiştirmek fikri bazı hasta yakınlarına zor gelebilmektedir. Bundan kaçınmak isteyenler olabilmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki hasta yatakları sevdikleriniz için en iyisidir. Durumu kabullenip bir hasta yatağı temin etmek istediğinizde bile seçim yapmak için pek çok seçenek olduğundan kafanız karışabilmektedir. Haskar Medikal’in profesyonel ekibi sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecek en iyi hasta yataklarını size sunacaktır.

Manuel, Yarı Elektrikli Ve Tam Elektrikli Hasta Yataklarının Farkları Nelerdir?

Başlangıçta, seçim yapabileceğiniz üç temel seçenek vardır. Manuel yatak, yarı elektrikli yatak ve tam elektrikli hasta yatağı vardır.

Manuel Hasta Yatakları: Manuel yatağın konumları ve yüksekliği, bir krank kullanılarak manuel olarak kontrol edilmekte, böylece yatağın konumunu değiştirmek istediğinizde manuel işçilik gerekmektedir. Bununla birlikte, hasta için sabit pozisyon değişikliği gerekmiyorsa, manuel yatak hasta yatağı fiyatları baz alındığında en iyi seçenek olabilmektedir. Elektrikli yatakla aynı pozisyona sahip olmayan bazı manuel yatakların olduğunu unutmayınız, bu nedenle hastanın çok farklı pozisyonlarda olması gerekiyorsa, elektrikli hasta yatağı daha iyi bir seçenek olabilmektedir. Manuel yatak genellikle çok daha ucuzdur, bu nedenle bu işi yapabilecek bir bakıcı varsa, manuel hasta yatağı kesinlikle en ekonomik yoldur.

Yarı Elektrikli Hasta Yatakları: Yarı elektrikli yatak, ayaklar ve kafa için gerekli ayarlamaları kontrol eden bir motora sahip olup, bir düğmeye basarak bu pozisyonları kolayca değiştirilebilmektedir. Ancak, yatağın yükseklik ayarı manueldir. Bu nedenle, hastanın baş ve bacaklara sık sık yeniden konumlandırılması gerekiyorsa, ancak yüksekliği çok fazla değilse, yarı elektrikli yatak iyi bir seçenek olabilmektedir. Yarı elektrikli hasta yatağı fiyatları genellikle manuel yataklardan biraz daha pahalıdır.

Tam Elektrikli Hasta Yatakları: Elektrikli yatak bir prize takılıdır ve genellikle yatağın yan tarafına bağlanan bir uzaktan kumandayla kontrol edilebilmektedir. Tüm farklı pozisyonlar çok kolay değiştirilebilmekte, böylece manuel işgücü ihtiyacını ortadan kalkmaktadır. Ayak ve kafa üzerindeki kontrolün yanı sıra, tam elektrikli yatağın yüksekliği bir tuşa basılarak kolayca değiştirilebilmektedir. Bu, hastanın yatağın içine girip çıkmasını daha güvenli hale getirmek için genellikle yatağın alçaltılmasına ihtiyaç duyması ve bakıcının hastaya kolayca ulaşması için tekrar yükseltilmesi gerektiğinde önemli olabilir. Bu bir zorunluluk olacaksa, tam elektrikli hasta yatağı fiyatları bütçenizi zorlamayacaksa, üç temel hasta yatağı tipinin en iyi seçeneği olacaktır.

Hasta Yatağı Kiralamanın Faydaları

Evde bakım isteyen bir hasta için, bir hasta yatağı vazgeçilmez olup, satın alınamasa bile kiralanması gerekmektedir. Hasta yatakları bazıları için pahalı olabileceğinden, bunları satın almak herkes için mümkün değildir. Ayrıca rahatsızlığı geçici olan hastalar için, hasta yatağı iyileştikten sonra ihtiyaç fazlası olacaktır. Ev içerisinde gereksiz yer kaplayacak, kalabalık yaratacaktır.

Hasta yatakları, hastanın rahatlığını en üst düzeye çıkarmak için; yatağın baş ve ayak kısımlarının kaldırılıp indirilebilmesine izin veren sağlam, manevra kabiliyetine sahip bir tasarım ürünüdür. Kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Yatak satın almak kiralamaya oranla daha büyük bir maliyettir. Kiralamanın avantajı; ihtiyaç olduğu süre kadar kiralama bedeli ödenerek, ihtiyaç kalmadığında geri teslim edilebilmesidir. Hasta yatağı kiralama için, anlaşmalı il ve ilçelerde nakliye ve taşıma ücretleri ödemenize gerek yoktur.

Bütçeniz el veriyorsa, hasta için daha yüksek konfor sağlamak maksadıyla elektrikli hasta yatağı kiralayabilirsiniz. Elektrikli hasta yatağı, hasta için daha yüksek konforun yanında daha çok hareket kabiliyeti sunmaktadır. Ancak bütçeniz el vermiyorsa diğer alt modelleri de tercih edebilirsiniz.

Nasıl bir durumla karşı karşıya kalıyor olursanız olun, Haskar Medikal hasta yatağı satın alma ve hasta yatağı kiralama gereksinimleriniz için size her zaman yardımcı olacaktır. Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun kategorilerde hasta yatağı seçenekleri mevcuttur. Haskar Medikal bütçeniz dahilinde bir hasta yatağını kolayca kiralayabilmenizi sağlar.

Hasta ve bakıcı için hayatı kolaylaştırmak maksadıyla elektrikli hasta yatağı en iyi seçimdir. El, ayak ve yatak yüksekliği el kumandası kullanılarak ayarlanabilir. Manuel ve yarı elektrikli hasta yatakları ile birlikte gelen tüm özelliklerin yanı sıra, elektrikli hasta yataklarında 220 Voltluk bir çıkış bulunur. Hasta yatağı kiralama, ev ortamında hastane konforu yaşamanın ekonomik bir yoludur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir