Fonksiyonel Hasta Yatakları

Sağlıklı bireyler bazı sebepler ile kısa ya da uzun süreli hasta yatağında tedavi görmesi gerekebilir. Doğum sonrası bakım, kalça kırığı sonrası bakım ve tedavi, felç sonrası uzun süreli bakım gibi durumlarda hastaya bakım gereken bireylere yardımcı olmak için ev tipi hasta yatakları üretilmiştir. Ev tipi hasta yatağı hasta bakımını kolaylaştırırken aynı şekilde ev ortamında çok fazla yer kaplamaz. Hastaya bakım ve tedavi sağlayan kişiler kendi sağlıklarını korumak için hastaya tek başına pozisyon vermemeye çalışır. Fonksiyonel hasta yatakları ise hastaya kumanda aracılığı ile pozisyon vermeye yardımcı olmaktadır. Hasta yatakları hastanın tedavi sürecini kısaltıp, bakımını kolaylaştırmaktadır.

Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı Tasarımları

Ev Tipi Ahşap Hasta Yatağı Tasarımları

Hasta Yatağı Kullanır İken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastanızın bakımı için hasta yatağı seçerken bazı özeliklere sahip hasta yatakları kullanmakta fayda vardırKullanılacak hasta yatağı hastanızın güvenliğini sağlamalı ve bakımını kolaylaştırmalıdır. Hastanızın sosyal hayatı kısıtlandığı için doğayı seyretmek isteyeceğini unutmamalı ve tekerlekli hasta yatağı kullanmalısınız. Hasta yatağının tekerlekleri ise hastanın güvenliği için kilitlenme özelliğine sahip olmalıdır. Aynı şekilde elektrik kesildiğinde de tedavi ve bakıma devam etmek için hem elektrik hem de pile çalışan bir hasta yatağı kullanmalısınız. Hastanızın yataktan düşmemesi için her iki yanda da korkuluk bulunmalı ve her zaman yukarıda muhafaza edilmelidir. Aynı şekilde hasta yatakları baş ve ayakucu yukarı aşağı pozisyon verme, gövde yukarı ve aşağı pozisyon verme, yatak alçaltma ve yükseltme özelliklerine sahip olmalıdır. Hastanızın sıvı tedavisinin devamı için serum askılığına sahip olmalıdır.

Hasta Yatağı Kiralanabilir mi?

Hasta yatakları fiyatları modelin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Hasta yatağı satın almak külfetli bir hizmet olup insan bütçesini yorabilir. Kısa süreliğine hasta yatağına ihtiyaç duyuyor iseniz firmamızın hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Hasta yatağı kiralama hizmetimizden faydalandığınız zaman daha uygun fiyata istediğiniz modelde hasta yatağını kullanma imkanınız olur. İstediğiniz takdirde firmamız ile iletişim kurup kiralama süresini uzatabilirsiniz. Hasta yatağına var olan ihtiyacınız son bulduğunda evinizde yer kaplamamış olur ve maddi olarak bütçeniz sarsılmaz. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sağlık Sorunlarına Teknolojik Kolaylıklar

Günlük hayatın koşuşturması, çoğu zaman bazı zorunlu duraksamaları da beraberinde getirmektedir. Bunların en çok bilineni hastalıklar olmakla birlikte herhangi bir kaza sonucu veya doğuştan gelen sakatlıklar da bu duraksamaların sebebini oluşturmaktadır. Özellikle bu gibi durumlarda; hasta kendi başına hareket edemediği için, bazı temel ihtiyaçlarını da kendi başına giderememektedir. Bu ihtiyaçları için mutlaka bir veya birden fazla kişinin yardımına ihtiyaç duyulacağından, hem hasta hem de yakını için zor bir süreç başlayacaktır. Bu sürecin kolaylaştırılması adına hasta yatağı denilen gelişmiş tıbbi yatak modellerimizden yararlanılabilir.

Hasta Yatağı Bir İhtiyaç Mıdır?

Hasta yatakları başta doğuştan veya sonradan omurilik zedelenmesine bağlı felç gibi, hastanın vücudunun belirli bölümlerinin veya tamamının hareket yeteneğini kaybettiği kişilerin ihtiyaç duyduğu yataklardır. Bu yataklar; sağlam bir mekanik iskelet üzerine, hastanın iskelet yapısını koruyan ortopedik bir yapıda ve birkaç parçadan oluşan anti bakteriyel bir yatağın eklenmesi ile oluşmuş yataklardır. Bünyelerinde bulunan elektrik motorları ile herhangi bir kişinin fiziksel gücüne ihtiyaç duyulmadan ve hastayı zorlamadan hareket ettirilebilmektedir. Bu hareket sayesinde hastanın vücudunun belirli kısımları yukarıya kaldırılıp, aşağı indirilmekte, sabit tutulmakta ve istendiği takdirde oturur durumda dik konuma getirilebilmektedir.

Hasta Yataklarının Maliyeti Nedir?

Hasta yatakları, türlerine göre farklı özelliklere sahip olmakla birlikte, hasta yatağı fiyatları da bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Ancak gerektiği durumlarda satın almak yerine hasta yatağı kiralama hizmetinden de faydalanılabilmektedir. Hasta yatakları; 2’den 4 motorluya kadar çeşitleri bulunmakla birlikte, havalı yatak, çocuk hasta yatağı, ahşap ev tipi yatak gibi modellere de sahiptir. Bu yataklarda serum aparatı olduğu gibi hastanın ve bakıcısının hareketlerini kolaylaştırmak adına yatak yanında sağlam korkuluklar da bulunmaktadır. Bu yataklar, sağlam malzemeler ile üretildiğinden 200 kiloya kadar yük kaldırma yeteneğine sahiptir. Ayrıca elektriklerin kesilmesi halinde bünyelerinde bulunan pil ile de hareket edebilmektedir. Hasta yataklarımız 2 yıl garantilidir. Ayrıca yedek parça için 10 yıllık bir garanti hizmeti de veriyoruz. Tüm hasta yataklarımız anti bakteriyel yatak yüzlerine sahiptir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir