Sağlık Sektörü Ve Hasta Yatakları

Hasta insanların daha konforlu bir nekahet döneni geçirmeleri adına imalatını yaptığımız hasta yatakları bugün Türkiye ve bir çok dünya ülkesinde kullanılmaktadır. Bu kadar geniş bir kitleye hitap etmemizin sebebi ise tamamen kalite ve uygun fiyat odaklı üretime odaklanmış olmamızdır.

Ürünlerimiz bir hastanın temel hareket ihtiyaçlarını en az efor sarf ederek gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Hem ayak hem de bel üstü hareketliliğinde sorun yaşayan hastalarımız için üretimini yaptığımız iki hareketli hasta yatağı modelleri en çok rağbet gören ürünlerimizdir.

Üç hareketli olarak ürettiğimiz ve hastanın yatak içerisinde yukarı aşağı asansör hareketi yapmasına olanak tanıyan piston motorlu hasta yataklarımızın da geniş bir kullanım alanı vardır. Bu üç motorlu karyola modelinde bulunan asansör hareketi hem bakıcı hem de hasta için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 4 motorlu olarak da bilinen trendelenburg hareket sistemi ile donattığımız hasta karyolası modellerimiz daha çok yoğun bakım ortamlarında kullanım alanı bulmaktadır.

Kaliteli Ve Ekonomik Hasta Yatakları

Üretimde kullandığımız iş makinelerimiz, torna ve kaynak tezgahlarımız da imal ettiğimiz karyolaların kalitesine paralel şekilde son teknoloji ürünleridir. Bir çok sağlık kongresinde Haskar Medikal hasta yatağı ürünlerinin avantajları anlatılmıştır. Sağlık kongreleri belli bir veya bir kaç konu için sağlık sektöründeki çalışanların bir araya gelerek; sunum, soru cevap, tartışma yaparak bilgi alış verişinde bulunmasıdır. Firmamız da bu kongrelere katılarak kendi sektörü hakkında bilgi alışverişinde bulunmaktadır.

Kaliteli Hasta Yatağı Tasarımları

Kaliteli Hasta Yatağı Tasarımları

Her yıl dünya da ve Türkiye’de sağlık alanında birçok kongre düzenlenmektedir. Yapılan kongreler bazen ulusal, bazen de uluslararası olarak planlanır ve yapılır. Bu kongrelerin konuları sağlık sektörüyle ilgili yapılan çalışmalar, gelişmelerin geldiği son noktalar, hastalıklar, sağlığın iyileşmesi, yaşam kalitesinin arttırılması, toplum sağlığı, ana çocuk sağlığı vb. konuları içerir. Katılımcılar sağlık çalışanlarından yani; doktorlar, akademisyenler, hemşireler, ebeler ve diğer sağlık çalışanlarından oluşabilir. Konunun uzmanları ana ve alt başlıklar olarak konularının anlatırlar. Katılımcıların konunun uzmanına danışma ve soru sorma hakları vardır.

Sağlık Kongrelerinde Hasta Yatağı

Yapılacak olan 1. uluslararası 2. ulusal ebelik kongresinde konular; gebelik, doğum, loğusalık, doğum ağrısı yönetimi, doğuma yardımcı yöntemler, doğum yatakları gibi konular içermektedir. Yine bu kongreler farklı yerlerden gelen hekim ve katılımcıların birbirleriyle tanışma imkanı sunmaktadır. Sağlık kongreleri ayrıca fuar işlevi de görebilir örneğin; ilaç firmaları, medikaller, tıbbi cihaz araçları firmaları stant kurarak ürünlerini sunarlar. Hekimler ve katılımcılar bu ürünleri görme imkanına sahip olurlar. Böylelikle ürünlerin fayda-zarar oranını, uygulanabilirliğini yakından görme şansını yakalarlar. Kongrenin ilk günlerinde kurslar verilebilir. Kurslar uygulamalı veya akademik boyutta olabilir.

Akademik boyuttaki verilen kursun konusu ‘Yüz nakli’ gibi hala gelişmekte olan konular olabilir. Son yıllarda bu kongrelere hastalara da katılım imkanı sunulabilmektedir. Böylelikle hastalar, sorularının cevaplarını konunun uzmanından alabilme imkanına sahip olmuşlardır.

Sağlık kongreleri kısaca özetlemek gerekirse insan sağlığı ve sağlık sektörünü ilgilendiren gelişimlerin, yeniliklerin, toplumdaki olağan ve olağanüstü sağlık ve hastalık, iyilik hali durumlarının tartışılıp, bilgi alış verişinin yapıldığı, sağlık çalışanlarının bir araya geldiği kongrelerdir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir