Tıbbi Bakım Yatakları

İnsan sağlığı, üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Geçmişte günümüze sağlık üzerine söylenegelmiş özlü sözler, sağlığın önemini tekrar tekrar hatırlatmaktadır. Ancak kaybedildiğinde ne büyük bir zenginlik olduğu anlaşılan sağlık için; gerek kişi, gerek özel sektör, gerekse devlet bazında her yıl çok büyük yatırımlar ve harcamalar yapılmaktadır. Sağlık problemlerin toplum açısından öneminin yeterince anlaşılmaması, kişisel olarak gereken önlemler alınmaması gibi nedenlerle, bu maliyetler hem toplum hem de ülkeler açısından büyümektedir.

Bu maliyetlerin en aza indirilmesi amacıyla, bilimin ışığında yeni tedavi teknikleri ve teknolojik ekipmanlar geliştirilmektedir. Yapılan çalışmalar, bu konuda yapılan ar-ge faaliyetlerinin faydalı sonuçlar doğurduğunu göstermektedir. Örneğin, hasta bakımı ve kapsamlı tedavi gerektiren durumlar için tasarlanan tıbbi cihazlar, bakım ve tedavi maliyetlerini düşürdüğü gibi, hastalar açısından da oldukça yararlı olmaktadır. Hasta yatağı yeni geliştirilmiş modern tıbbi ekipmanların başında gelmektedir.

Hasta Yatağı Neden Farklıdır?

Basit hastalıklar ve geçici rahatsızlıklarda, evlerde kullanılan sıradan yataklar veya üzerine temiz çarşaflar serilmiş kanepeler, hasta yatağı olarak kullanılır. Bu yöntem geleneksel olup, hafif rahatsızlıklar için uygundur. Ancak cerrahi operasyon geçirmiş bir hastanın hastane sonrası evde geçireceği iyileşme döneminde, veya kemik kırılmalarında  hastanın bilinçsizce hareket ettirilmesi hem çok acı verici hem de çok tehlikeli olduğundan özel tasarlanmış tıbbi bir yatağın kullanımına gerek duyulur. Sıradan yataklar, sabit bir metal iskelet üzerine kurulu olduğundan, hareket etme şansları yoktur. Uygulanacak fiziksel güçle hareket ettirilmesi hem çok zahmetli hem de hasta açısından çok sakıncalıdır. İşte bu gibi durumlar için hasta karyolası da denilen özel tıbbi yataklar tasarlanmıştır.

Kullanım Sebepleri Nelerdir?

Bazı sağlık problemleri, hastanın belirli bir süre veya kalıcı olarak hareket etmesini engeller. Kısmi veya bütünsel felç, ilerlemiş yaşlılık, obezite veya ALS hastalığı gibi durumlar, hastanın günlük ihtiyaçlarını tek başına gidermesine engel teşkil etmektedir. Evlerde kullanılan sıradan yataklar, bu hareket engel çare olamayacağı gibi, hastanın durumunu daha da kötüleştirecektir. Ayrıca bulundukları yerde sabit olduklarından hastanın temiz hava, güneş ışığı gibi temel ihtiyaçları açısından da yetersiz kalacaktır. Hasta yatakları, gerek manüel gerekse otomatik hareket edebilen modelleri ile hastanın günlük ihtiyaçlarını gidermede büyük avantaj sağlamaktadır. Bu durum, hastanın incinmeden hareket edebilmesini sağlarken, hasta yakınının da çok az bir fiziksel güçle bakımı yapmasını sağlayacaktır. Ayrıca tekerlekli yapıları ile istenilen yere kolaylıkla taşınabildiklerinden, hastanın psikolojisine de faydalı olacaktır.

Kaç Farklı Model Vardır?

Ürünlerimiz, hastalarımızın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş ve farklı modeller halinde sunulmuştur. Yaşanılan sağlık probleminin gerektirdiği ihtiyaçlardan, yatağın kullanacağı yere ve kullanan kişinin yaşına uygun modellerimiz bulunmaktadır. Örneğin, elektrik motorlu yataklarımız, en sık kullanılan modellerimizden olup, kumanda aracılığıyla yatağın belirli kısımlarının indirilip yükseltilmesini sağlamaktadır. Ayrıca istenildiği takdirde hastanın oturma pozisyonunda dik durmasını da sağlamaktadır. Bunun dışında evlerde kullanılmak adına dekorasyona uyumlu ahşap kenarlıklı modelimiz de mevcuttur.

Havalı Hasta Yatağı Çözümü

Havalı hasta yatağı modelimiz, halk arasında “yatalak” olarak ifade edilen ve sıklıkla felç ve benzeri durumlarda uzun süre hareketsizlik kaynaklı oluşan sağlık sorunlarını engellemeye yöneliktir. Bu gibi sağlık sorunlarında hastanın yatakla sürekli temas eden uzuvları bir süre sonra vücut ağırlığı nedeniyle yara oluşumuna maruz kalmaktadır. Bunun engellenmesi adına hava ile şişirilen ve hastanın vücut ağırlığının dengeli bir şekilde yatağa yayılmasını sağlayan modelimiz, etkili bir çözüm sunmaktadır.

Yatakların Ekonomik Maliyeti

Hasta yatağı fiyatı yatağın niteliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin ahşap kenarlıklı ev tipi hasta yatağımızın fiyatı ile çocuk hasta yatağı modelimiz farklı fiyatlardan sunulmaktadır. Bununla birlikte yatağın sahip olduğu elektrik motoru sayısı gibi faktörler de fiyatı etkileyecektir. Firmamız, hasta menfaatlerine uygun bir şekilde fiyat politikası yürütmektedir.

Hasta Yatağı Kiralamak Mümkün Mü?

Hasta yatağı kiralama yatak satın alma maliyetini karşılamak istemeyen hastalarımız için sunduğumuz bir hizmettir. Bu sayede geçici kullanım için yatak satın alma maliyetine girmeden, birbirinden kaliteli ürünlerimizi kullanma avantajını sunmaktayız. Tüm yataklarımız 2 yıllık garanti altında olup, parça değişimleri için ise 10 yıllık yedek parça garantisi de sunmaktayız. Müşteri memnuniyetini esas alan bir anlayışla hizmet vermekteyiz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.