Yatalak hasta bakımı için yatak

Yatalak hastalar, hem hasta açısından zorlu bir süreç yaşamakta, hem de bakacak kişiler açısından büyük sıkıntılarla karşılaşılmaktadır. Emek yatak ürettiği yatalak hasta yatağı çeşitleri ile bu hastaların ve bakan kişilerin sorunlarına çözüm getirmeyi hedeflemektedir.

Yatak Seçimi

Hastaların kullanmakta olduğu hasta yatakları normal yataklara nazaran farklı bir amaca hizmet ettiklerinden dolayı, öncelikle ortopedik bir yapıya sahip olmalıdırlar. Hastanın vücut yapısına uygun olacak biçimde, şekil alabilecek yumuşaklık ve rahatlıkta bulunmalıdır. Karyolada yer alan korkuluklar, istenildiği zaman çıkarılabilmelidir. Yatağın başında bulunan kısım ekstra rahat ve yumuşak olmalı, yastık ise anatomik bir yapı içermelidir. Hasta genel olarak bakıldığında, sürekli olarak aynı pozisyonda yattığından dolayı, baş ve boyun bölgesinde zedelenme meydana gelmemelidir. Karyola havalı ve konforlu bir yapıya sahip olmalıdır.

Karyola yükseklik açısından, ne fazla yüksek ne de alçak olmalı, mesafe kontrolü, uzaktan kumanda ile yapılabilmelidir. Bu konuda uzman olan firmalardan destek almak, seçimin daha doğru yapılmasına olanak sağlayacaktır. Emek Yatak, hasta yatakları kiralama ve satmanın dışında danışmanlık hizmeti de vermekte olan bir firmadır. Firmamıza başvurarak, hastanıza en uygun yatağın hangisi olacağı konusunda, deneyimli olan personelimizden bilgi edinebilirsiniz.

Tuvalet, Banyo İhtiyacı, İlaç ve Düşme Aparatları, Fren Sistemi

Yatalak hastalar yataktan hiç kalkamadıkları için, ilk etapta tuvalet durumları büyük sorun teşkil etmektedir. Yatalak hasta yatağı konusunda çareler üreten firmamız, bu tarz kişilerin tuvalet ihtiyaçlarını yataktan kaldırılmadan gidermelerine olanak sağlayan, yatak tuvaletleri ile çözmüş bulunmaktadır. Bu hastalarda ikinci önemli sorun da banyo sorunudur. Yürüyemeyen hastayı, birçok kişi ile birlikte yatağından banyoya taşımak, banyoda özellikleri olan bir küvet sistemi hazırlamak, burada yıkadıktan sonra yeniden yerine taşımak zahmetli bir işlemdir. Yatalak hasta yatağı imalatında karyolayı duşa çevirebilen ek parçalar sayesinde, firmamız felçli hastaların yerinde banyo ve temizliklerinin yapılmasını sağlayan, karyola tipleri üretmektedir. Bu tarz karyolalarda, hasta yıkama yatağı karyola üzerinde yer alır.

Pompa yardımı ile şişirilen yatak, küvet haline getirilir. Tutma yerlerinden, baş desteğine ve kirli suyu boşaltan mekanizmaya kadar her türlü detayı barındıran banyo sistemi, hastanın fiziksel bir zahmete katlanmadan rahatlık ile yıkanmasını sağlamaktadır. Felçli hastalarda acil müdahale gerektiren durumların sıklıkla yaşanmasından dolayı, yatalak hasta yatağı kenarlarında, ilaç ve serumun verilebilmesi ve acil müdahalelerin yapılabilmesi için aparatlar tanzim edilmiştir. Hastanın düşmesini engellemek amacı ile tüm karyolaların başında ve yanlarında özel korkuluklar bulunmakta ve karyola özel bir firen sistemi ile güven altına alınmaktadır.

Yatak Yaraları, Yemek Yeme, Hobiler, Uzaktan Kumanda

Felçli hastaları zorlayan diğer bir durumda, devamlı yatma dolayısı ile oluşmakta olan yatak yaralarıdır. Bu yaralar zamanla büyümekte ve hastanın çok acı çekmesine neden olmaktadır. Firmamızın imal ettiği felçli hasta yatağı çeşitleri, ortopedik ve özel havalandırma sistemlidir. Havalandırma sistemi, hastanın vücuduna üflediği hava sayesinde ter ve nemin önüne geçmekte ve yara oluşumunu bu şekilde önlemektedir. Bunun dışında asansörlü ve dört motor sistemine sahip olan felçli hasta yatağı çeşitlerimiz de mevcuttur. Bu yataklar, hastayı periyodik aralıklar ile döndürmektedir. Böylece, hastanın vücudunun aynı yerlerinin, sürekli olarak yatak ile temas etmesi ile oluşmakta olan yatak yaraları önlenmektedir.

Hasta zaman zaman felçli hasta yatağı sayesinde döndürülerek, vücudunun her noktasının hava alması sağlanmaktadır. Bu yöntemle, devamlı aynı yöne yatmaktan bünyesinde ağrılar oluşan kişinin, acılarının da önüne geçilmektedir. Hasta yemek yiyeceği zaman, felçli hasta yatağı yemek masası konumuna asansör sitemi ile yükseltilmekte, baş kısmındaki yer alan motorlar sayesinde de rahat yemek yiyeceği konuma doğru açı kazandırılmaktadır. Sürekli yatmaktan sıkılan bu kişiler için, karyolalarının yanında duran masalarda aktivite yapmak, büyük değişiklik olmaktadır.

Firmamızın hasta yatakları baş kısmının bele kadar kaldırılmasına ve masaya doğru yönlendirilmesine imkan tanıyan teknolojiler ile donatılmıştır. Bu sayede, karyola yanındaki masaya konumlanmakta ve hastanın rahatça aktivitelerini yapabilmesi için açı almaktadır. Tüm bu işlemlerin sürekli olarak karyolanın yanına giderek yapılması da gerekmemektedir. Hastanın iskelet yapısına uygun şekilde hareket edebilecek tarzda dizayn edilen bu yataklar, komutlara uygun olarak hareket ederek oturur ve yatar pozisyon alabilmektedir. Yapılacak olan bütün işlemler uzaktan kumanda aparatları sayesinde, yatağa istenen konumu kazandırmaktadır.

Yatakta Kalite ve İşlevsellik

Yatakta işlevsellik ve kalite denildiğinde ilk akla gelen firmalardan birisi olan Emek Yatak, sektöründe uzun yıllardır edindiği tecrübe ve deneyim ile en kaliteli hasta yatakları üretimini yaparak haklı bir şöhret edinmiştir. Ürettiği yataklarda kalite ve sağlamlığın yanı sıra teknolojik donanımlara da son derece önem veren firma, hasta karyolaları konusunda Türkiye’nin sayılı firmaları arasında yer almaktadır. Yatak satın alma konusunda maddi sıkıntıya düşen kişiler için, ya da sadece bir kaç aylığına hasta karyolası ihtiyacı bulunan kimselere, kiralama hizmetleri de bulunan firma bu sayede ihtiyaç sahipleri için ekonomik çözümlerde üretmektedir.

Sizler de yatak satın alma ya da kiralama ihtiyacı duyuyorsanız, firmamızın sitesine girerek yer alan onlarca çeşit içerisinden istediğiniz hasta karyolasını seçerek, en güvenilir koşullar içerisinde kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. Kiraladığınız ve ya satın aldığınız yatak, firmamız tarafından adresinize kadar ücretsiz teslim edilecektir. Satış sonrası teknik destek ekibi de bulunduran firmamız hasta yatakları montajını yerinde ve ücretsiz olarak yapacaktır.

Firmamızdan kısa dönem kullanım için yatalak hasta yatağı kiralama hizmeti de alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir