Hasta karyolası ve yatağı

Hastalıklar, doğuştan gelen çeşitli engeller ve sonradan olması muhtemel vücut işlevlerini kullanmaya engel olabilecek bazı kazalar, insan hayatının gerektirdiği birçok aktivitenin yapılamamasına neden olmaktadır. Çoğu zaman vücut bütünlüğü korunmuş olsa da mevcut organlar işlevlerini yerine getiremediği için kişinin başka insanların yardımına ihtiyaç duyabileceği bazı durumlar ortaya çıkabilir. Ayrıca koltuk değneği, oksijen tüpleri ve diğer araçlara ihtiyaç duyulabileceği gibi, rahatsızlığın şiddetine göre sürekli yatar durumda olmanın gerektirdiği durumlar da mevcuttur. Bu tür durumlar için hasta yatağı veya hasta karyolası denilen özel tasarım yataklara ihtiyaç duyulmaktadır.

Neden Bazı Hastalıklar Özel Bakım Gerektirir?

Hastalık kelimesi insanların düşüncelerinde, sadece kısa bir süreliğine iş ve diğer aktivitelerden geri kalma ve zorunlu istirahat hali olarak algılanır. Ancak bazı hastalıklar, doğuştan gelen özürler veya sonradan yaşanılan kazalar nedeniyle bazı kişiler uzun süreli veya ömür boyu özel üretim yataklara ihtiyaç duymak durumunda kalabilmektedir. Bu tür olaylarda teknolojik imkanların modern tıp ile birlikte tasarladığı hasta yatakları kullanılmaktadır. Örneğin felç gibi bir rahatsızlığa sahip kişinin vücudunda düzenli olarak hareket ettirilmediği takdirde yatak yaraları dediğimiz yaralar oluşmaktadır. Ayrıca benzer durumdaki hastaların bakım ve temizliği için hareket ettirilmeleri veya sağlıklı bir pozisyonda sabit tutulmaları gerekir. Bu veya benzer koşullarda özel tasarım hasta yatağı, kişinin kendisine de bakıcısına da kolaylıklar sağlamaktadır.

Kullanımı Rahat Modeller

Bazı koşullarda kişi ömrünün geri kalanında yatağa ihtiyaç duyabilmektedir. Bu gibi şartlarda hastanın kendi özelliklerine olduğu kadar hastalığın özellikleri de dikkate alınarak üretilmiş özel hasta yatağı sahibi olması zorunlu bir hal almaktadır. Her hastalığın veya hastanın özelliklerine uyumlu bir yatak gerekeceği için hasta yatağı fiyatları bu açıdan değişkenlik gösterebilir. Firmamızın sizlere sunduğu hasta karyolası ve yatağı fiyatları set olarak 1500 TL’den başlamaktadır.

Bununla birlikte geçici bir süre hasta yatağı kullanılmak istendiğinde, hasta yatağı kiralama gibi seçenekler de bulunmaktadır. https://www.haskarmedikal.com adresinde farklı rahatsızlıklar için farklı türde üretilmiş hasta yatağı çeşitlerini görebilir, ihtiyacınız olan yatağı bu adresten nakliye ve montaj hizmeti ile kolayca temin edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir