Ev Tipi Hasta Yatağı Üretimi

Hasta tedavisinde ve bakımında hasta yataklarının oldukça önemli bir rolü bulunuyor. Hem tedavi sürecinin daha etkin biçimde uygulanabilmesi hem hastaların konforunun sağlanabilmesi hem de sürekli yatış pozisyonunun getirebileceği çeşitli fiziksel sorunların önlenmesi açısından hasta yatağı kullanımı günümüzde büyük bir önem taşır.

Hasta yataklarının üzerinde bulunan farklı özellikleri dahilinde kullanım ihtiyaçlarına yönelik tam yanıt sunabilmesi en önemli kriteri oluşturmaktadır. Bu noktada hastaneden taburcu edilen hastanın evde devam edecek tedavi sürecine yönelik olarak uygun bir yatak kullanımının gerçekleştirilmesi gerektiğinden farklı ihtiyaçlara yönelik olarak farklı özelliklerde ev tipi hasta yatağı tasarımlarımız bulunuyor. Hastaların tedavi sürecinde ya da genel bakım sürecinde en yüksek konfor standartlarına sahip olabilecekleri bir yatak kullanımının gerçekleştirilmesine yardımcı olunuyor.

Ev Tipi Hasta Yatağı Tasarım Modelleri

Her geçen gün hızla gelişen teknolojinin getirdiği yeni nesil imkanlar ile birlikte hasat yatakları konusunda hastaların tam olarak ihtiyaçlarına yanıt sağlayabilecek özelliklerde yatak tasarımlarını gerçekleştiriyoruz. Özellikle de kullanım ihtiyaçlarına göre farklı özellikleri bulunan ev tipi hasta yataklarımız arasında;

  • Manuel hasta yatağı,
  • Motorlu hasta yatağı,

Şeklinde iki ana kategoride model seçeneği bulunuyor. Manuel hasta yatakları temel olarak insan gücüyle hareketleri sağlanabilen hasta yataklarından birisidir. Özellikle de üzerinde bulunan yüksek dayanıklılıkta ki rulmanları sayesinde kişilerin el yardımıyla hareketlerini sağlayabilmesi mümkün oluyor. Standart olarak lazımlık, yan kısımlarda korkuluk, yükseltme-dik pozisyona getirme ve anatomik yatak özellikleri gibi fonksiyonlar açısından tam teşekküllü olan manuel hasta yataklarının tek farkı sadece hareketlerinin yalnızca insan gücüyle sağlanabiliyor olmasıdır.

Pratik Bakım İmkanı

Ev tipi hasta yataklarında son yıllarda daha konforlu ve daha pratik bir kullanım standardını yakalayabilmenize yardımcı olan motorlu hasta yataklarının ise üzerinde bulunan teknoloji ile hareketlerini son derece pratik bir şekilde gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Özellikle de üzerinde kullanım ihtiyaçlarına odaklı olarak farklı güç ve sayılarda motor bulunuyor. Kumandalı olan bu hasta yataklarımızda tek motor haricinde iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu modellerde bulunuyor. Bu şekilde hastanın sağlık durumunun oluşturduğu gerekliliklere göre en uygun şekilde yatak yönlendirmelerinin yapılabilmesine etkin bir çözüm sağlanıyor. Ne kadar çok motor olursa hasta yatağında daha özgür hareket kabiliyetine sahip olunabilir. Özellikle de yukarı-aşağı yönlü ‘asansör’ olarak tabir edilen bir özelliği de bulunan motorlu yataklar ile hem hastaların rahatlığı hem de yatağa erişimlerinin daha pratik olması sağlanabiliyor.

Kiralık Hasta Yatağının Avantajları

Günümüzde özellikle hastanede tamamlanan tedavi sürecinin ardından evde devam edecek tedavi sürecinde hastaların rahat ve konforlu bir şekilde yatışlarının gerçekleştirilmesi için ev tipi hasta yatağının kullanılması gerekir. İşte bu noktada satın alım yerine hasta yatağı kiralama hizmetlerinden yardım alınması, belirli bir süre kullanımdan sonra kullanım ihtiyacı bulunmayacak bir ürün için ekonomik bir çözüm oluşturulabiliyor. Böylelikle bütçeyi sarsmadan hasta bakımı ve tedavisi için en uygun olarak yatak kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.