Felçli Yatağı

Felçli hastalar her daim öncelik tanınması ve özen gösterilmesi gereken hastalardır. Hareket imkânı son derece kısıtlı olan bu hastalarda birçok kez dışarıdan alınacak yardımlar ile hastalar ihtiyaçlarını karşılayabilir. Her anlamda dışarıya bağımlı olan felçli hastaların bakımı da tedavi süreçleri de oldukça zorlu geçer. Bu nedenle daima bir bakıcının hasta ile ilgilenmesi gerekmektedir. Hastanede devam eden tedavilerde genelde görevliler destek olsa da evde yapılan bakımlarda birçok durumda yeterli hizmet sağlanamaz. Felçli hastanın tedavi sürecinde ihtiyaç duyacağı en önemli şey hasta yatağıdır. Yatağı rahat olmayan bir hasta gün boyu rahatsız bir yere sahip olacağından moral olarak daima çöküş içerisinde olur. Hareket edememesinin verdiği psikolojiye ek olarak yatakta da istendiği performansı bulamaz ve yatmaya bağlı birçok hastalık ile de mücadele etmek zorunda kalır. Bu nedenle felçli hastalar için özel olarak üretilen hasta yatağı gruplarından tercih etmek gerekmektedir.

Felçli Yatakları

Felçli Yatakları

Felçli Hastalar İçin Özel Üretim Yataklar

Felçli yatağı modelleri, sadece felçli hastalara hizmet verecek özelliklerde üretilir. Bu sayede felç olan bir hasta her türlü hareket imkanına sahip olur ve yataklardan birçok şekilde faydalanabilir. Felçli bir hasta normal bir yatakta yatamaz. Bu durum hem hastayı hem de bakıcısını her anlamda zorlar. İhtiyaçlarının giderilmesi problem olur tedavi süreci uzar. Bakıcısı yardımı ile sağa ve sola döndürülmek zorunda kalan hasta bu durumdan rahatsızlık duyar ve psikolojisi önemli olanda etkilenir. Temizlik açısından da istenilen performansın yakalanması mümkün değildir. Felçli hastaların gerek duyacağı ihtiyaçların değerlendirilmesi ile oluşturulan felçli yatakları bu hastaların gerek duyacağı her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde üretilmektedir. Bu sayede hem hastalar hem de bakıcıları bu süreci olabildiğince hafif bir şekilde atlatır.

Elektrikli Felçli Yatağı Modelleri

Felçliler için üretilen özel yataklar büyük oranda elektrikli olarak üretilir ve kullanıma sunulur.  Sıradan özelliklerde bir yatak hareket imkanının kısıtlar bu nedenle elektrikli yataklarda felçli hastalar istedikleri hareketi sağlama özelliğine sahip olur. Yatakların alt kısımlarında bulunan elektrik donanımları yatağın her koşulda istenilen pozisyona getirilmesini sağlar. Kumanda ile kolayca kullanılan bu sistem birçok farklı şekle getirilebilir. Kullanım sırasında fişe takılarak kullanılan bu sistem kullanılmadığı durumlarda fişten çekilerek bekletilebilir. Kumandalı sisteme sahip olan bu yataklar felçli hastaların gün içerisinde birçok farklı pozisyonu almaları konusunda oldukça başarılıdır. Yüzde yüz felçli hastalar için bakıcıları rahatlıkla bu kumandalar ile hastalarının yatış pozisyonlarını değiştirebilir. Baş ve ayak kısımlarında gerçekleştirilen hareket sistemlerinde yemek saatlerinde baş kısmını kaldırmak ve kan dolaşımı için de ayakları yukarı doğru kaldırmak mümkün olur. Hastanın tedavisini olumlu yönde etkileyen felçli yatağı modelleri firmamızda satışa sunulmaktadır.

Felçli Yatak Modelleri ve Fiyatları

Felçli hastalar her daim özenle bakılması gereken hastalardır. Günümüzde hastalık çeşitlerinin de giderek artması ile felçli hasta sayısı da bir o kadar yüksektir. Bir bebek gibi bakılması gereken hastalar her daim gözetim altında tutulur ve her saat bakımları yapılır. Firmamız bu kapsamda felçli hastalara destek olmak amaçlı birçok farklı modelde felçli yatağı üretimi yapmaktadır. Hastanız için ihtiyaç duyacağınız birçok hasta yatağı çeşidini firmamızda bulabilirsiniz. Kaliteli hizmet garantisi ile sunulan hasta yatakları üstün performans sergilemesi nedeni ile de tercih edilir. Tedavi süresinde hastayı iyileştirmek için gerekli her özelliğe sahip yataklar hastaların moral olarak da iyi olmalarında başlıca etkendir. Hastanız için firmamızda satışı bulunan felçli yatak modellerinden satın alarak bu süreci olabildiğince rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir