Hasta yatağı modelleri Haskar Medikal

Hasta yatağı modelleri, hastaların hastalığına göre seçilmiş olan yataklardır. Hepimiz yaşantımızın bazı zamanlarında hasta yakınlarının ya da kendilerinin tecrübe ettiği durumlar yaşamış bulunuyoruz. Kimi zaman aile büyüklerimizin rahatsızlanması ile kime zamanda arkadaş ya da akrabamızın ve hatta kendimizin de sağlığımızı kaybederek bakıma ihtiyaç duyduğumuz anlar olmuştur.

Bu gibi zamanlarda, hastanın rahat etmesi her zaman öncelik olmuştur. Tedavi süresince hastanın rahat yatması rahat oturması ve hatta rahat bir şekilde dönmekte zorlanmadan kalkabilmesi gibi anlar kolaylaşmasını sağlayan hasta yatağı bizlere oldukça fayda sağlıyor.

Hastanın Güvenliği ve Rahatlığı Önceliktir

Hasta yatağı almak hiç kimsenin kurmuş olduğu bir hayal değildir elbet, fakat insanlar yaşamları boyunca sağlıklı oldukları gibi kalamayabiliyorlar. Kimi zaman hiç akla gelmedik kazalar karşısında hastaneden taburcu olup evde de aynı rahat ve güvenliğin sağlanması için hasta yatağı alınır ya da kiralama işlemi ile kullanılır.

Uzun dönem hastalık ya da ameliyat sonrası tedavi süreci süresince rahat edilmesi ve rahat geçirilmesi bakımından hasta yatağı alınması düşünür. Bu yatakların birçok çeşidi mevcuttur. Bunlardan hastanıza en uygun olanı hangisi ise onun doğru bir şekilde seçimini yapıp ona göre satın alınıp ya da kiralanır.

Konfor ve güvenlik sağlayan hasta yatakları

Konfor ve güvenlik sağlayan hasta yatakları

Hasta Yatağı Modelleri ve Çeşitleri

Hasta yatağı modelleri, öncelikle hastalığın hafif ya da ağır olması durumuna göre de farklılık gösterebiliyor. 1 motorlu hasta yatağı modelleri çocukların tedavi suresi için tasarlanmış hasta yatakları olarak biliniyor. 2 motorlu 3 motorlu 4 motorlu otomatik yarı otomatik ve manuel hasta yatakları olarak çok fazla çeşitlilik gösterir.

Hasta yataklarının 2 sene garantisi bulunur. Hastaların hiçbiri aynı süre hasta yatağında yatmayabiliyor. Kanser hastaları, daha uzun süre istirahat ve tedavi süreci geçirirken kaza geçiren ya da ayağı kırılan bir kimse daha az bir zamanda iyileşme gösterir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak satın alınacak hasta yatağını müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşme neticesinde belirlemeniz daha doğru olacaktır. Hastane ortamındaki tedavi sürecindeki rahatlığı ev ortamında da yaşayabilmenizi sağlamak için tasarlanan hasta yatakları sizlere bir telefon kadar yakındır.

Hasta Yatağı, Hasta Bakana Yardımcı Olur

Hasta yatağı, hasta ile ilgilenen kişilerin kolaylıkla hastası ile alakalı olabilmesine olanak sağlar. Ayak tarafı kalkması gerekir ise aynı olarak yatağın ayak kısmı kaldırılır. Yatağın kenarında bulunan korkuluklar hastanın güvenliğini sağlar. Hasta bu korkuluklar sayesinde yataktan düşme gibi bir olayla karşılaşmaz. Bunun beraberinde hastanın yanında sürekli bir kişi başında beklemesine gerek kalmaz.

Ayrıca kumandalı olan yataklar vardır ki kendinde olan hastaların kumanda ile yatağın kontrolüne sağlamasına imkan sağlıyor. Hasta yataklarının bir kısmında ışık da vardır. Gecenin karanlığında uyanan hasta rahatlıkla çevresini bu sayede görebilir ya da bakıcı hastayı uzak bir yerden izleme şansı bulabilir.

Hasta Yatakları Satın Alma Ve Kiralama

Hasta yatağı fiyatları birçok şeye göre farklılık gösterir. Öncelikle satın mı alınacak ya da kiralanacak mı bunu belirlemeniz gerekir. Bu durum fiyat farklılığı olmasına neden olur. Hasta yatağı kiralama, satın almaktan bir miktar daha uygun olabilir. Ama uzun süren tedavilerde satın almak kiralamaya göre daha uygun fiyata gelebiliyor. Bunun beraberinde hasta yatağının kaç motorlu olduğu gibi manuel mi, otomatik mi, yarı otomatik mi olduğu da göz önünde bulundurularak fiyat farklılıkları belirlenir.

Yatağın motorundan ziyade rahatlığı sağlayan ve kolaylaştıran aksesuar aparatlar ile kumandalı ışıklı ve birçok işlevsel kolaylıklar fiyat konusunda değişkenlik olmasını sağlıyor. Herkese ve her keseye uygun hasta yatağı bulunur. Hastaların nekahet dönemlerinde daha hızlı iyileşme olması için hasta yataklarının kaliteli olması oldukça önemlidir. Kalitesi düşük olan ürünlerin bir takım sektelere uğraması görülebilir.

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Satılık ve kiralık hasta yatakları

Hasta Yatakları ve Özellikleri

Hasta yataklarında birtakım özellikler yer alır. Kiminde otomatik kiminde yarı otomatik kiminde ise manuel olarak yapılabilen birtakım hareketler mevcuttur. Başucu kaldırma hareketleri hastanın yemek yerken veya oturmak istediğinde, bir şey okumak isterken gibi günlük aktivitelere biraz ayak uydurmaya başladığı zamanlarda oldukça yardımcıdır. Baş kısmını rahat ettiği kadar kaldırılabilmesi de önemlidir.

Tüm bunların beraberinde ayakucu yatak kaldırma işlemleri de hastanın ayak kısmının bir miktar yükseltilerek kan dolaşımını hızlandırılması gibi birtakım işlevlerde kullanıldığı bilinir. Bununla beraber ters V denilen hızlı ayak kaldırma işlemini yapabilen yataklarda tansiyon problemini çözmede kullanılan yatak çeşitleridir.

Hasta yataklarının iki yan kısmındaki yer alan korkuluklar baş ve ayak sıkışmasını engelleyecek aralıklarla hafif oynar şekilde ayarlanmıştır. Hasta yatağı fiyatları özelliklerinden dolayı değişkendir. Modellerinin bir diğer özelliği de yatağın yukarı ve aşağı iner şekilde ayarlanabilen asansör mekanizmaya sahip olmasıdır. Yatak doktor ya da bakıcıların muayene sırasında başka bir sedyeye taşıma sırasında diğer sedye ile aynı hizaya getirilebilir. Bu gibi durumlarda ya da bakımı yapılan hastanın daha rahat bakımı sağlanması için yüksekliğe getirilmesi sağlanır.

Hasta Yatağında Fiyatlar

Hasta yatağı fiyatları genellikle marka model ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir. Tek motorlu, çift motorlu, 3 motorlu, 4 motorlu, otomatik yarı otomatik, manuel gibi pek çok çeşitleri mevcuttur. Buna ilave olarak da yan destek korkulukları yanmayan antibakteriyel bir yüzeye sahip olması ışıklı tasarım ya da kumandalı çeşitleri gibi daha pek çok ayrıntılarla fiyatlar belirlenir. Buna binaen satın alınması yerine kiralanması halinde de fiyatlar değişkenlik gösterir.

Hastanın uzun süreli mi yoksa daha az süreli mi bu yatakta kalacağı da fiyatlar da farklılık göstermesine sebebiyet verir. Sizler de hasta yatağı gerektiği zamanlarda istediğiniz model ve fiyatlar da yatak satın alabilir ya da kiralama işlemi ile kiralayabilirsiniz.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi  Gerekenler

İnsanlar uzun senelerden bu yana felç, çocuk hastalığı,  yaşlılık gibi yatağa bağlı durumlar ile çok  mücadele etmeye devam ediyor. Bu durumun daha kolay olması için tasarlanıp üretilen hasta yatakları geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. İhtiyaç kapsamında tasarlanıp üretilen bu hasta yataklarına satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar yer alır.

Örneğin hasta yatağı satın alırken dolandırılmamak ve gerçekten kaliteli bir yatak almak bu konulardan en önemlisidir. Kalitesiz ve iş görmeyen hasta yatakları hastaya yarar sağlamaktan çok zararı dokunur. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise hasta yatağında bulunan fonksiyonlardır. Teknolojinin iyi olması her ne kadar fiyatı artırmış olsa da bu yataklar tamamen fiyat performansı olan ürünlerdir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir