Hasta Yatakları

Hastane, ev ortamında, sağlık merkezlerinde, diyaliz merkezleri gibi her noktada hastaların daha rahat tedavi görebilmeleri açısından çok önemlidir. Hasta yataklarının, diğer bildiğimiz yatak çeşitlerinden farklı olması birden fazla çeşit özelliklere sahiptir. Hasta yatakları modelleri, özelliklerine bakıldığı zaman hareket kabiliyeti olmayan hastaların daha rahat hareket edebilmesine olanak sağlamış oluyor. Hasta yatakları, üretim modelleri olarak da yan taraflarında korkuluklarının olması hastanın yataktan düşmesini engellemesi ve özel yatak başlıkları ile normal yataklardan ayıran farklılıkları vardır.

Hasta Yataklarının Hasta Açısından Önemi 

Hasta bakımı, oldukça zahmetli ve sabır gerektiren bir süreç olduğu için hasta bakıcı açısından çok zor bir süreç olmaktadır. Hastanın, çok kısa bir sürede tedavi görebilmesi önemli olduğundan dolayı hasta yatağının olması şart haline gelmektedir. Hastalık süreci herkes için zor olan bir süreçtir. Bu nedenle de hastanın rahat hareket edebilme kapasitesinin olması büyük bir önem taşıyor. Bunun haricinde, sürekli aynı pozisyonda kaldığı için hastanın vücudunun belirli bölgelerinde yaralar meydana gelmektedir. Şu anki günümüz teknolojileri, sayesinde hasta yatağı hem ergonomik, hem elektrik ile çalışan kumanda yardımı ile hasta yataklarının hareket mekanizmaları kontrol edilebiliyor. Bu tür olanaklar hem hasta bakıcı hem de hasta açısından çok keyifli bir zaman haline geçecektir.

Ergonomik Hasta Yatakları

Ergonomik Hasta Yatakları

Hasta Yatağı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle hasta, yatağının motorlu çeşitlerini satın alırken kaliteli olmasına çok özen gösterilmesi gereklidir. Motor sistemi hasta yatağının bir nevi beyni gibidir. Ürünlerin yedek parça, teknik servis ve garanti gibi süreçlerinde iyi araştırma yapılması gerekmektedir. Hasta yatağının, aynı zamanda yan taraflarında bulunan korkuluklarının sağlam olması hasta yatağının istem dışı hareket durumlarında fren sisteminin olması çok önemlidir. Hasta yatağının, birden fazla çeşidi hastanın ihtiyacının uygunluğuna göre araştırılması gerekmektedir. Hasta yatakları, gerçekten iyi araştırılması gereken medikal ürünler arasındadır. Çok iyi bir araştırma, sonucu elde edilen veriler doğrultusunda istenilen kalitede bir ürün tedarik edilmiş olur.

Hasta Yatak Çeşitleri 

Hemen hemen, herkesin var olan rahatsızlıklarına göre yatak çeşitleri mevcuttur. Bazı hastaların sadece vücudunun, belirli kısımlarını hareket ettirebilmesi önemli iken bazı hastaların ise özellikle felçli olan insanların hasta yatakları bütün kısımları hareket ediyor olması çok önemlidir. Aynı zamanda, bazı hasta yataklarının var olan fonksiyonlarını ek olarak lazımlıklı olarak hasta yatakları da mevcuttur. Bu sayede hastanın, hem kendisi çok güçlük yaşamadan hem de hasta bakıcılarının yüklerinin büyük bir ölçüde hafifletilmiş olacaktır. Günümüzün var olan şartları doğrultusunda her bir sıkıntının eskiye nazaran daha kolay hale geldiği gözlenmektedir.

Hasta yatakları çeşitleri bakımından araştırıldığı zaman hasta yataklarının motor sayılarına göre çeşitli iki, üç, dört şeklinde olması sayesinde hasta yatağının kısımları istenilen şekilde hareket ettirilebilir özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Tabii hasta yataklarının, hareket kapasitesi motor sayıları ile doğru orantılıdır. Hasta yataklarının motoru bir nevi yatağın ana merkez kaynağı olarak işlevini sürdürür. Manüel tarzda hasta yatakları ise iki ayar kısımlarından oluşmaktadır. Tek ayar kısmında, olan hasta yatağının sadece ayak bölgesini hareket ettirilebilir iki ayar kısımlarında ise baş ve ayak kısmı her iki şekilde ayarlanabilir özelliğe sahip olmuş oluyor. Bunlar haricinde hasta yataklarının elektrikli ile çalışan kumandaları sayesinde hasta kendi rahatlığına göre hasta yatağının istediği şekilde ayarlayabiliyor.

Hasta yatağının kaliteleri bir olmamakla birlikte piyasa şartları göz önünde bulundurularak en iyi seçim yapılabilir. O yüzden, güvenilir ve her daim irtibat halinde olabileceğiniz firmalardan hizmet almak  çok önemlidir. Çünkü alınan, ürünler uzun süre kullanılacak ürünler arasında yerini aldığı İçin bu tür durumlar göz önünde bulundurulması gerekli.

Hasta Yatakları Satın Ve Kiralamada Fiyat Kalitesi

Hemen hemen, herkes kaliteli ve uygun fiyat aralığında hasta hizmetinden faydalanmak ister. Bu şartlar göz önünde bulundurulduğu takdirde bu hizmetlerin tamamı firmamızda mevcuttur. Sınıfının en iyi kalitede hasta yataklarının olması ve fiyatı açısından çok memnun kalacaksınız. Bu işlerin tamamı için bizlerle irtibata geçmeniz yeterlidir. Sizlere en iyi şekilde hizmet vermekten gurur duyarız. İrtibat numaralarımız site üzerinde mevcuttur. Ürünlerin kalitesi her daim önemlidir. Ürün kalitesinin fiyat kalitesinin her zaman ürünün gerçekliğini gösterir. Hasta yatağı fiyatları hakkında bilgi edinmek isterseniz firmamızı arayabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir