Güvenliği Sağlanmış Hasta Yatağı

Hastalıkta sağlık kadar hayatın değişilmez gerçeklerinden birisidir. Kimimiz grip, nezle,ufak tefek operasyonlarla tanırız hastalığı kimilerimiz ise uzun süre yattığımız yerden kalkamadığımız zor tecrübelerle. Kendimiz değilse de yaşadığımız çevrede ya da sevdiklerimizin içinde bu tür zorlu zamanları yaşamak zorunda olanlar, yatağa mahkum olanlar kendi ve çevresindekilerin hayatını zorlaştıran pek çok duruma tanıklık etmişliğimiz vardır.

Hasta Yatağı Güvenliği

Bir hastayı fiziksel güç kullanarak sık sık hareket ettirmek, ihtiyaçlarını karşılamak, özellikle evde tedavi sürecini yürütebilmek hasta kadar hasta bakıcısı içinde zor ve çekilmez bir hal alabilir. Bu telaşlı ve biraz da eziyetli olarak değerlendirilen tedavi sürecinde moral ve motivasyonun bu tür koşullarda ne kadar etkili olacağını az çok hepimiz tahmin edebiliriz.

Ancak bu tür yatağa bağlı tedavi süreçlerinde gelişen teknolojiden medikal ürünlerde nasibini aldı. Şimdi fazlaca modeli olan hasta yatağı ile hasta ve bakımını üstlenenler için işler son derece pratik bir hale gelebiliyor.

Güvenli Hasta Yatağı

Güvenli Hasta Yatağı

Hasta Yatağı Ne İşe Yarar?

Tedavi süreci uzadıkça hastanın hareketleri de yavaşlar ve ağırlaşır. Bu durumda çeşitli fiziksel yaralanma ve farklı rahatsızlıklara yol açar. Üstelik açık yaraların iyileşme ve hijyen koşullarına bağlı olarak enfeksiyona dönüşüp hayati riskler oluşturabileceği unutmamak gerekir. Bunun en basit çözümü hasta yatağı sayesinden uzaktan kumanda ile yönetilen yatakta, hastanın zahmetsizce hareket ettirildiği, baş, sırt, bel ve ayak bölgelerinin konumunu sürekli değiştirebilmek ve etrafında güvenlik bantları ile sağa sola hareket eden hastanın güvenli bir şekilde yatakta kalmasını sağlayabilmektir. Hasta ellerine hükmedebildiği sürece zahmetsizce kendi hareket özgürlüğünü yaşayabilir ve bakıcıları da fiziksel güç kullanmadan bunu başarabilirler. Hem hareket nedeniyle yara riski hem de yemek, tuvalet, ilaç, serum gibi ihtiyaçlar bu sayede daha rahat giderilebilir.

Tedavi Süreci Kısa İse Kiralama Yapabilirsiniz

Hasta yatağa bağlı olarak çok uzun bir dönem geçirmeyecek ise tıpkı ihtiyaç duyulan dönemlerde kiralanan araçlar gibi hasta yatağı kiralama yapılabilir. İstanbul bölgesinde hizmet veren haskarmedikal.com gibi kısa süreli tedaviler için kiralama daha yerinde olacaktır. Bu yönde bir ihtiyacınız var ise hemen iletişime geçerek hem ihtiyacınıza yönelik hasta yatağı seçiminde sağlıklı bir adım atabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir