Hastayı Yatağı Üzerinde Yıkama

Yaşadığı hastalığa bağlı olarak meydana gelen fiziksel işlev kayıpları ya da genle yatağa bağlılık durumu dolayısı ile hastaların sürekli olarak yatış gerçekleştirmeleri gerekliliği söz konusu olabilir. Bu durumda hastaların konforlu ve uygun koşullarda yatış gerçekleştirebileceği hasta yatağı kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hasta yataklarının özel yapısı çerçevesinde hastaların yatış pozisyonunda en yüksek konforu yakalayabilmesi sağlanabileceği gibi aynı zamanda da olası vücutta yara oluşumu ve kas problemleri açısından koruma sağlanabilmektedir. Hastayı yatağı üzerinde yıkama fonksiyonelliğine sahip olunması da günümüzde hem hastalar hem de bakıcısı açısından çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Hasta Hijyen İçin Düzenli Olarak Yıkanmalı

Hastaların uzun süreli yatış gerçekleştirmek durumunda kalmaları halinde çeşitli temel ihtiyaçları gündeme gelebilmektedir. Özellikle de sürekli yatış gerçekleştirilmesi gerekliliğinde hijyen konusu çok daha ayrı bir önem taşımaktadır. Çünkü sürekli olarak yatış gerçekleştiren hastanın vücudunda gerekli olan hijyen koşullarının sağlanmaması vücutta yara oluşumu gibi çok ciddi ve rahatsız edici fiziksel sağlık sorunlarının meydana gelmesine neden olur. Bununla birlikte uygun olmayan hijyen koşulları hastanın hastalığının ilerlemesine ya da mevcut olan hastalığından farklı yeni rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabilmesine neden olabilir. Bu nedenle de hasta yatağı üzerinde yıkama işleminin gerçekleştirilmesi gerekliliği meydana gelebilir.

Hasta Yıkamada Yeni Nesil Çözüm

Hastanın hareket kabiliyetlerinin kısıtlı olması ya da hiç hareket edememesi durumunda her sağlıklı bireyde olduğu gibi mutlaka hijyen için yıkanma gerçekleştirilmelidir. Bunun için günümüzde hasta yatağı üzerinde hastayı yıkamaya yardımcı olacak özel sistemler bulunuyor. Yeni nesil teknolojinin sunmuş olduğu bu özel ürün grupları sayesinde hastaların çok ciddi bir rahatsızlık duymadan, en yüksek konfor standartlarında ve en güvenli şekilde yıkanabilmesi sağlanabilmektedir. Bu gibi özellikleri ile birlikte düzenli olarak yıkama işleminin gerçekleştirilmesi ile hastanın sürekli yatış pozisyonunda her zaman hijyenik olması sağlanabilmektedir.

Hastanın hareket kabiliyetlerinin sınırlı ya da hiç olmaması standart yıkanma tekniklerinin kullanılabilmesinin pek de mümkün olmamasına neden oluyor. Çok eski dönemlerden buy ana yatılı hastalar açısından en ciddi problemlerden birisini oluşturmakta olan hastayı yatağı üzerinde yıkama konusunda günümüzde özellikle hasta yatakları büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Hastaların ve hasta bakıcısının fazla zorlanmadan en güvenli şekilde yıkama işlemini gerçekleştirebilmesine yardımcı olmaktadır.

Özellikle de ileri seviyede kiloya sahip olan hastaların yıkanması süreci fazlasıyla zorlayıcı olabiliyor. Ancak yeni nesil sistem yardımı ile birlikte bu hastaların yıkanması işlemlerinin de hem kendisi hem de yıkama işlemini gerçekleştiren açısından çok önemli bir kolaylık sağlaması mümkün oluyor. Hastanın her bölgesinin en hassas teknikler ile yıkama işlemine tabii tutulabilmesine yardımcı olması sayesinde tüm vücut genelinde hijyen standartlarının etkin bir şekilde yakalanabilmesi mümkün oluyor. Evde tedavi ve evde bakım sürecinde hastayı yatağı üzerinde yıkayabilmeye yardımcı olacak çözümler çok önemli bir avantaj sağlamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir