Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Havalı Hasta Yatağı

Havalı Hasta Yatağı

Havalı Hasta Yatakları

Firmamızda satış ve kiralaması yapılan havalı hasta yatağı modelleri fiyat ve kalitelerine göre aşağıda listelenmiştir.

Baklava dilimli havalı yataklar elektrik motoru sistemi ile hava hücrelerine iletilen ve dolaşımı sağlanan havanın hastanın vücudu ile temas etmesi sonucu hastaya serinlik sağlar. Fiyat olarak diğer iki model havalı yataktan daha ucuzdur.

Boru tipi havalı yatakların çalışma mekanizması baklava dilimli olanlara benzerlik göstermekle birlikte bu tip yataklar hava ventilasyonu sistemi ile çalışarak hastanın vücuduna belirli sürelerde ve miktarlarda hava üfleyerek masaj etkisi yaratması şeklindedir.

Pozisyon veren havalı yataklar ise diğer iki model havalı yataklardaki tüm fonksiyonlara sahip olup, asıl işlevi; tamamen hareketsiz (felçli, yatalak) durumdaki hastaların vücut konumlarını sağa ve sola belirlenen açılarda değiştirmektir. Bu havalı yatakların şekli de boru şeklinde sıralanmış hava hücrelerinden oluşur. Havalı yataklar içinde en pahalı olan modeller bu pozisyon verebilen havalı yatak modelleridir.

Havalı Hasta Yatağı Hangi Durumdaki Hastalar İçin Öneriliyor?

Hareket güçlüğü çeken her tip hasta için kullanılabilen havalı hasta yatağı, günümüzde daha çok felçli (yatalak) durumdaki hastaların yatak basıncından vücutlarını korumak için kullanılıyor. Normal bir hasta yatağı veya ev tipi yataklarda yatan hastalar, belli bir basınca maruz kaldıkları için zamanla bedenlerinin yatakla en çok temas eden bölgelerinde kızarıklıklar oluşur ve önlem alınmazsa bu kızarıklıklar da zamanla açık yaralara dönüşebilir. İşte bu yatak basıncını hastanın vücudundan izole edip oluşması muhtemel yaraların engellenmesi için havalı hasta yatakları kullanılır.

Firmamız Haskar Medikal’de bütün hasta karyolası modellerine uygun havalı yatak çeşitleri bulunmaktadır. Bu yataklara satılık veya kiralık olarak firmamız mağazasında inceleyip sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.