Size bir telefon kadar yakınız
0 541 211 03 22

Trendelenburg Hasta Karyolası

Trendelenburg Hasta Karyolası

Trendelenburg Hasta Karyolası Nedir?

Trendelenburg hasta karyolası, motorlu hasta yatağından önce üretilen ve manuel şekil verilebilen yataklar arasında en gelişmiş özellikli olan çeşididir. Trendelenburg, hastanın yatağının tamamen eğik bir açı alabilmesi özelliğini belirtmektedir. Günümüzde motorlu yataklarla trendelenburg özelliği de birleştirilmiş olup bu sayede hasta ve hasta yakınları için çok kullanışlı bir yatak elde edilmiştir. Bu sayede diğer hasta yataklarına göre daha fazla hareket mekanizmasına sahip yatak yaratılmıştır.

Trendelenburg Hasta Karyolası Özellikleri

Trendelenburg hasta karyolası, 4 motorlu olarak yapılmış olup hastanın konforu sağlanmıştır. Trendelenburg hasta karyolası baş kısmını, ayak kısmını kaldırabilmekte olup trendelenburg hareketi dışında ters trendelenburg özelliğine de sahiptir. Bu hareketler sayesinde hastanın günlük yaşamı kolaylaşmakta ve hareket etmesini sağladığı için de vücutta ki kan dolaşımının da artmasına katkı sağlamaktadır. Kumanda özelliği ile yatağa şekil verilmekte olup hasta yakınlarına bu özellik çok büyük kolaylık sağlamıştır.

Trendelenburg hasta karyolası, tamamen antibakteriyel ürünlerden yapılmış olmakla birlikte renklendirilmek için kullanılan boya bile insan sağlığına uyumlu malzemelerden yapılmıştır. Temizliği kolay olup kullanılan malzemeler sayesinde hastanın terlemesini önlemektedir. Bu sayede de kötü koku oluşumunun önüne geçilmiştir. Elektrikli bir mekanizmaya sahip olan trendelenburg hasta karyolası, kolay hareket edebilmekte ve ayak tekerleklerinde bulunan kilit sistemi ile fren ve sabitlenme yapılabilmektedir. Trendelenburg hasta karyolası, 200 kilo ağırlığa kadar hasta ağırlığını kaldırabilmekte ve böylece daha dayanıklı olmasını sağlayıp, daha çok kişiye hitap etmesini sağlamaktadır.

Yatağın her iki yanında da var olan korkuluklar hastaya daha emniyetli uyuma ve hareket etme imkanı sağlamaktadır. Korkulukların istenildiği zamanda baza gibi aşağı indirilmesi sayesinde de hastanın oturma ve kalkma durumunda daha kolay yaşamını sürdürmesini sağlamaktadır. Trendelenburg hasta karyolası, sessiz çalışma özelliğine sahip olup hasta ve yakınlarını rahatsız etmez. Yatağın her iki baş kısmında serum takma yeri ve aparatları bulunmaktadır. Trendelenburg hasta karyolası, metal kısımları özellikle paslanmaz çelikle yapılmış olup yatakların uzun yıllar kullanımı sağlamıştır.

Ev dizaynına uygun ve ahşap özelliği sayesinde hastanın ev yaşamına adaptasyon sağlamasına destek vermektedir. Hastanın gün içerisinde yemek yeme, televizyon izleme gibi tüm pozisyonları verebilmekte olup günlük yaşamı çok fazla kolaylaştırmaktadır. Kumanda sisteminin yer alması sayesinde de hasta yakınlarına kolaylık sağlanmış ve hastanın da herhangi birine ihtiyaç duymadan yatakta rahat olduğu pozisyona gelebilme imkanı sağlamıştır.

Trendelenburg hasta karyolası uygun fiyata sahip bir yatak çeşidi olup maddi imkanın yeterli olmaması ya da kısa süreli kullanımı düşünen kişiler için kiralama imkanı sayesinde de kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.