Hastaların daha iyi şartlarda tedavi görebilmesi için evlerde veya hastanelerde hasta yatağı ve karyolası tercih edilmelidir. Çünkü hasta karyolası ve yatakları hastaların bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde üretilmiştir. Dolayısı ile bu ürünleri kullanmak hastanın sağlığının korunması için önemli olduğu kadar hastaya bakan kişilerin de işini kolaylaştırmaktadır. 4 motorlu hasta karyolası da bu ürünler arasında yer almaktadır ve hastaların ve bakıcıların işini kolaylaştırmaktadır.

4 Motorlu Hasta Karyolası Özellikleri

Evlerde ve hastanelerde tercih edilen 4 motorlu hasta karyolası 95 cm eninde ve 205 cm boyunda üretilir. Karyolanın üst bölümünde yer alan delikler sayesinde hastanın sırt bölgesinin hava alması sağlanır. 4 motorlu hasta yatağı üretilirken karyola içinde yer alan bütün metaller 200 derece sıcaklıkta fırınlanmış olup, insan sağlığı için hiçbir tehlike ortaya çıkarmayacak şekilde üretilmiştir. Bu karyolalar üretilirken 4 adet piston motor kullanıldığı için kişiler kumanda yardımı ile karyolayı aşağı yukarı kolaylıkla hareket ettirebilir.

Ayrıca bu karyolaların baş ve ayak kısımları da kumanda yardımı ile hastanın istediği seviyeye indirilip kaldırılabiliyor. Elektrikle kullanılabilen 4 motorlu hasta yatağı elektrikler kesildiği durumlarda ise içinde bulunan pil sayesinde bir süre daha kullanılabilir.

4 Motorlu Hasta Karyolası Avantajları

Ayak kısmında bulunan özel üretim tekerlekleri sayesinde kolaylıkla hareket ettirilebilmesi ve 4 parçadan oluştuğu için kolaylıkla monte edilebilmesi gibi özellikler bu ürünün en büyük avantajlarındandır. Ayrıca 200 kiloya kadar kişilerin bu karyolada rahat bir şekilde yatabilmesi de bir başka avantajdır.

Alman 4 Motorlu Hasta Karyolası (HM-5000) Özellikleri

İnsanlara yardımcı olacak ve hastalar için ilaç niteliğinde yer alacak olan Alman 4 motorlu hasta karyolası hastayı ve hasta yakınlarını oldukça mutlu edecek özelliklere sahiplik ediyor. Alman 4 motorlu hasta karyolası geniş özellik yelpazesine sahip olması sayesinde, yatalak hastaların sıkıntılarına ortak olacak ve iyileşme çabalarına kolaylık sağlayacak. El kumandasının bulunması sayesinde, baş ve ayak kısımlarını hareket ettirebilir, yükseklik ayarlarını kolaylıkla kumanda sayesinde yapabilirsiniz.

Alman 4 motorlu hasta karyolası içerisinde serum vb. takmak için kullanılacak tutunma kolu bulunmaktadır. Bu sayede hasta sıkıntı çekmeden ayarlanabilir tutunma kolu serumun nereye takılacağı sıkıntılarından herkesi kurtarmış oluyor. Ürünün kolay taşınabilir olması, hastanın nakli gerektirdiği zamanlarda kolaylıkla taşıma işleminin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Her odaya kolaylıkla giren Alman 4 motorlu hasta karyolası hasta ve yakınları için taşınabilir özelliği sayesinde gözde bir ürün haline gelmiş oluyor. Hastanın durumuna göre yatağı alçaltabilir, yataktan düşme vb. olasılıkları önlemiş olursunuz.

Tersi yönde de yatağı yükselterek, hastanın bakımını kolaylıkla yapabilir, hastalığın türüne göre alçaltma ve yükseltme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Her hastanın yatak rahatlığı bir değildir. Kimi hastanın sert bir yüzeyde yatması ön görülürken, kiminin ise yumuşak bir yapıda yatışı gerçekleşmesi gerebilir. Karyolanın yatış düzeyini ayarlama özelliği sayesinde, sertlik ve yumuşaklık ayarını yaparak hastanın rahat bir şekilde yatmasını sağlamış olursunuz. Hastanın kendisinin de kumanda sayesinde rahatlıkla ayarını yapabileceği unutulmamalıdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir