Felçli Hasta Yatağı

Hasta bakımı sırasında kullanılan yatak modelleri son derece önemlidir. Felçli ve yatak hastalara özel olarak tasarlanan bu yatak modelleri tüm aparat ve özelliklere sahiptir. Bu hastalarda hareket kabiliyeti kısıtlı olduğu için yalnızca vücut kısmının belli yerleri hareket ettirilmektedir. Tüm motor sistemlerine sahip olan bu yataklar baş, ayak ve sırt kısımlarını bu yataklar ile rahatça hareket ettirebilirler. Aynı zamanda aşağı ve yukarı hareket edebilme özelliği de vardır. Felçli hasta yataklarında oturma ve yatma pozisyonu çok rahat bir şekilde aldırılabilir ve günlük tüm bedensel ihtiyaçlarını bu yataklar ile giderebilir. Özel malzemelerden imal edilen felçli yatağı modellerimiz enfeksiyon riskine karşı da oldukça etkilidir.

Felçli Hastalar İçin Havalı Yataklar

Felçli hastalar 7/24 yatmak zorunda olan hastalardır. Bu hastaların hareket edemememsi ve sık sık pozisyon değiştirememesi vücutta farklı açılardan rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bunlardan birisi de hastada meydana gelen bası yaralarıdır. Bası yaralarının oluşumunu engellemek için son derece rahat yataklardır. Bu yataklar aynı zamanda hastanın moral düzeyi açısından da önemli olan yataklardır. Felçli havalı yataklar artık yatağa tamamen mahkûm olan hastalar için kullanılmaktadır. Refakatçi eşliğinde bu yataklar üzerinde hastanın tüm ihtiyaçları karşılanıyor ve herhangi bir şekilde de bir yerden bir yere süreklik olarak taşınması gerekmiyor. Yataklar hava alabilen bir özelliğe sahiptir. Bu da zaman zaman oluşan yatak yaralarına izin vermemektedir.

Felçli Hastalar İçin Havalı Yataklar

Felçli Hastalar İçin Havalı Yataklar

Felçli Hasta Yatağı Özellikleri

Felçli hastalara özel olarak üretilen yatak modellerinin birden fazla özelliği vardır. Bu yatak modellerimiz özellikle hastanın konforu düşünülerek hazırlanmıştır. Motorlu yapısı olan yataklar hastanın yemek yeme, tuvalet ihtiyacını giderme ve çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmesi için tasarlanmıştır. Tüm motor özellikleri bulunan yataklardır. Hastaya sağladığı kolaylıklar sayesinde refakatçisine de önemli kolaylıklar sunmaktadır. Felç gibi insanı bağlayan hastalıklar nedeni ile bu yataklarda tüm aparatların bulunmasına özen gösterilmiştir. Korkuluk sistemi, tekerlek sistemi ve motor sistemi full özelliklere sahiptir. Hasta bakımında hastayı yataktan indirmeden rahatlıkla bakım uygulaması yapılabilir. Motor özellikleri sayesinde de bu yataklar hastaya farklı açılardan pozisyon kazandırmaktadır.

Felçli Hasta Yataklarının Kullanımı

Felçli olan hastalar için satışa sunduğumuz yatak modelleri özellik açısından hastaya her türlü konforu sunmaktadır. Bu yataklar aynı zamanda hastanın kendi başına tuvalet ihtiyacını gidermesine de yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve sağlam yapısı ile felçli hasta yatakları uzun yıllar kullanılabilen yataklardır. Bu yataklar hastanın tuvalet ihtiyacı yanında duş aldırma özelliği de bulunan yatak modelleridir. Hastalar yataklarından kaldırılmadan rahatlıkla duş aldırılabilir ve sonrasında yeniden yatağında yatmaya bırakılabilir. Bu açıdan hem refakatçisini hem de hastayı zorlamayan yatak modelleridir. Bu yatak modelleri hastane ortamları için hazırlanıyor gibi görünse de imalatçılar ev tipini düşünerek de üretim yapmaya özen göstermektedir.

Felçli Hastalara Özel Tasarım Yataklar

Felçli hastaların yattığı yatağın kalitesi oldukça fazla önem taşıyor. Bu yataklar üretilirken mutlaka antibakteriyel üretilmeye özen gösteriliyor. Kullanılan boyalar tamamen medikal boyalardır ve hastanın enfeksiyon almasına izin vermeyen bir yapısı vardır. Felçli hasta yatağı modelleri hareket etme kabiliyeti bulunduğu için hastayı yemek yeme ve oturma pozisyonuna rahat şekilde getirebilirsiniz. Bu yatak modelleri aynı zamanda kullanım açısından kumandalı bir özelliğe de sahiptir. Firmamızın uzun yıllar kullanma garantisi verdiği bu yatak modelleri son derece kullanışlıdır ve her bakımdan hasta bakımında önemli bir yeri vardır. Bir hastanın ihtiyaç duyabileceği tüm aparatlar yataklarda mevcut olup hiçbir şekilde hastaya zorluk çıkarmamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir