Hastalık sürecinde insanların hayata bakış açıları ve mizaçları çok büyük ölçüde değişir. Yaşam şartlarının değişmesi ve monotonluk çekilen ağrı ve sancılar gibi birçok etken hastanın moralinin düşmesine neden olur. Bu etkenler aile ve arkadaşların etkisi ile kaliteli bir sağlık hizmeti ile daha kolay ortadan kaldırılabilecek durumlar arasında yer alır. Hastalık süreçlerinde sadece hastanın moral ve motivasyonunu yüksek tutmak yetmez. Hastanın rahat edebileceği bir ortamın hazırlanması iyileşme sürecinin kısalması ve hastanın tüm gününü kaplayan yatma faaliyeti dolayısı ile hastanın bel ve sırt ağrılarına maruz kalmaması için yatağın ergonomik olması gerekir.

Ortopedik hasta yatağı tam da bu noktada hastaların hayatına girerek daha kaliteli bir süreç sunar. Normalde de yatakların ne fazla sert ne de fazla yumuşak olması önerilmez. Bu kriterler ile Haskar Medikal tarafından üretilen ortopedik hasta yatağı ile beli ve omurga sistemini destekler nitelikte üretilir. Yatağın hava geçiren özelliği sayesinde terleme problemleri minimuma indirilir. Ayrıca ortopedik hasta yatağı yatak yaraları olan ya da yatak yarası olması muhtemel hastalar için üretilen boru tipi yatak sistemi hava geçirme özelliği maksimum düzeyde olduğu için daha konforlu bir iyileşme süreci sunar.

Hasta Mahcubiyetine Son Veren Kolay Sistem

Hastanın moral olarak iyi olmasının yanında ortamın hastanın iyileşmesine de yardımcı olacak nitelikte olması gerekir. Bu nitelik odanın aydınlık ve ferah olması gibi durumlarla düzeltilebilir. Ancak hastanın tüm gününü geçirdiği yatağı rahat olmaz ise hastanın dış ortamları ne kadar iyi olursa olsun hasta rahat etmeyeceği için iyileşme beklenenden daha yavaş olabilir ya da hastalık süreci sürekli stabil kalabilir. Bu durumu tam tersine çevirmek hasta yatağı rahatlığı konusunda emin olunması ile son bulur. Rahat bir yatak rahat bir uyku demektir. Rahat yatakta rahatça yemeğini yiyen hasta daha kolay iyileşir. Hatta bazı özel bakım durumlarında tutunması gerekebilir.

Yaslanması ya da oturması için sürekli destek istemek hasta için büyük bir eziyettir. Beli ağrıyan sırtı ağrıyan ama pozisyon değiştiremeyen hastalar bakıcılarına ya da yakınlarına yük olmak istemedikleri için çok rahatsız da olsalar dayanabildikleri son noktaya kadar dayanırlar. Bu durumlar hasta psikolojisinde oldukça normal olan durumlardır. Haskar Medikal firmasında üretilen hasta yatağı rahatlığı ve kumandası ile hasta ya da bakıcısı tarafından tek bir tuş ile kaldırılıp indirilebilir. Bu durum herhangi bir emek gerektirmez. Hasta yatağı rahatlığı ile tanışan hastanın mahcubiyet hissetme gibi bir sorunu kalmamış olur.

Sosyal Sorumluluk Duygusu ile Gelen Duyarlılık Örneği

Haskar Medikal sadece yatak satışı yapan bir firma değildir. Ortopedik hasta yatakları Haskar Medikal’in mutfağından çıkan ürünlerdir. Hastaların neye ihtiyacı var ise onu üreten ve tüm ayrıntıları tek tek düşünerek tasarlayan firma yeni nesil yatakları ile sektörde oldukça iddialı bir yere sahiptir. Fiyat konusunda oldukça uygun ücretler ile satın alma işlemlerini yapan ve arzu eden kullanıcılarına yatak kiralama imkanı sunan firmanın hem evde kullanım hem de hastanede kullanıma sunduğu özel ürünler vardır. Ev tipi ortopedik hasta yatakları daha donanımlı olarak tasarlanmaktadır.

Serum asma aparatları, iki üç hatta dört motora kadar güçlü otomatik ayarlamalara sahip donanımları, yatağa bağlı ya da ayrı kumandalar ile yatağın baş kısmının ya da ayak kısmının kaldırılabilmesi, dönen tekerlekler ile yatağın arzu edildiğinde başka bir noktaya taşınması gibi birçok faaliyet bu konforlu yataklar sayesinde kolayca giderilen ihtiyaçlar anlamına gelmektedir. Hastanın tutunarak kalkmasını kolaylaştıran yan korkuluklar istenildiğinde devre dışı bırakılarak daha rahat bir doğrulma ve yatma faaliyetini kolaylaştıran küçük ayrıntılardır. Yatakların temizliği oldukça önemli bir detaydır. Bu sebeple yatağın kolayca kirlenmemesi ve kolayca temizlenmesi büyük derecede önem taşır. Bu durumun önüne geçebilmek adına yatakların bakteri barındırmayan özellikteki malzemeler ile üretilmesi ayrıca kullanılan boyaların fırınlama yöntemi ile sağlığa uygun bir hale getirilmesi ticari kaygıların önüne geçen sosyal bir sorumluluk örneğidir.

Ev ortamına uygun dizayn edilen ortopedik hasta yatakları ile normal yatağa yakın görünüm sunan modeller ayrıca hastalık psikolojisi bakımından oldukça pozitif bir adımdır. Bu etkenlerin tümü Haskar Medikal’in üst sınırlarda üretim yapma ve tercih edilme sayısında her geçen gün yaşanan artışı açıklar niteliktedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir